פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

15 מאכלים שאסור לכם בשום פנים ואופן לתת לכלב שלכם

כל מי שמגדל כלבים מכיר את המבט החמוד, העצוב ושובה הלב של היצורים החמודים האלה, כשהם בוהים בנו בזמן שאנחנו אוכלים להנאתנו. תדמיינו את עצמכם אוכלים כל יום, פעמיים ביום, במשך כמה שנים ברציפות, את אותו האוכל בדיוק, ואז תבינו מאיפה נובע הרצון הבלתי נשלט הזה שלהם לנשנש כל דבר אחר מלבד כדוריות האוכל המעייפות שלהם.

כמובן, אנחנו הבעלים לרוב רחמניים וטובי לב, ואלא אם אתם מסוגלים להנהיג משטר ברזל, סביר כי גם אתם חוטאים לא פעם ומפנקים את הכלבים שלכם באוכל של בני אדם כמו לדוגמה: חטיפים, פירות, ירקות וכדומה. כאן בדיוק מתחילה הבעיה. נכון, זה ממש בסדר לפנק את הכלב שלכם מדי פעם, אבל חייבים לזכור שמערכת העיכול של הכלבים שלנו פועלת בצורה שונה לחלוטין ממערכת העיכול שלנו, כך שההגדרה “לפנק” חייבת לכלול רק פרטי מזון שאינם מזיקים להם.

ריכזנו עבורכם בפוסט 15 מאכלים שממש לא כדאי לכם לתת לכלב שלכם אם אתם רוצים לשמור עליו בריא, חלק מהמאכלים בפוסטים במינונים מסוימים, מעבר לבעיות רפואיות פוטנציאליות, עלולים לסכן את חייו. ואם אתם שואלים את עצמכם איך כן ניתן לפנק את החבר הכי טוב שלכם, אתם מוזמנים לבדוק את הכתבה שלנו על פירות וירקות שהכלב שלכם ישמח לאכול.

מוזמנים להצטרף לקבוצה שלנו כלבים זה משפחה! ועכשיו בואו נתחיל ברשימת המאכלים:

שוקולד

שוקולד מכיל חומר בשם תיאוברומין אשר נחשב רעיל לכלבים ויכול לגרום לסימפטומים כגון שילשולים, הקאות קשות, הפרעות בקצב הלב, רעידות ואפילו מוות. סוגי השוקולד המזיקים ביותר, שבהם קיימת רמה גבוהה של תיאוברומין, הם שוקולד מריר וכמו כן גם שוקולד לאפייה, אך חשוב לזכור שהחומר הזה קיים גם בסוגי שוקולד אחרים כמו שוקולד חלב ושוקולד לבן ולכן אסור לתת לכלבים שוקולד מכל סוג שהוא.

שוקולד לכלב
Credit: pixabay

חלב ומוצרי חלב

נכון שכל הכלבים שותים חלב כאשר הם גורים, אך החלב שאנו קונים במכולת שונה לגמרי מחלב האם שהם יונקים בשלב הגורי שלהם. צריכת חלב על ידי הכלב יכולה לגרום להקאות ושלשולים קשים, תופעות שהן אמנם לא מסכנות חיים, אך יכולות לחשוף את הכלב לזיהום חיידקי, חוויה מאוד לא נעימה גם לכלב וגם לבעלים.

Credit: Pixabay

תפוחי אדמה

בקליפת תפוחי האדמה או בתפוחי אדמה שקיבלו צבע ירוק יש רעל בשם ‘סולנין’ שנחשב למסוכן עבור כלבים. יש להמנע לחלוטין מלתת תפוחי אדמה לא מבושלים לכלב. גם תפוחי אדמה מבושלים עדיף לתת בכמויות קטנות.

תפוח אדמה לכלב
Credit: Pixabay

אבוקדו

עד כמה שאבוקדו נשמע לנו כמו פרי בריא, הוא מכיל חומר הנקרא ‘פרסין’. החומר הזה אמנם אינו מסוכן לבני אדם אך בכמויות גדולות הוא מאוד רעיל לכלבים ויכול לגרום לבעיות עיכול חמורות. החומר נמצא בפרי, בקליפתו ובעלים כך שרצוי להרחיק את הכלב מהפרי עצמו.

אבוקדו לכלב
Credit: Pixabay

בצל

מבושל, מטוגן, מיובש או חי  בצל מכיל תרכובות שמסוגלות לפגוע בכדוריות הדם האדומות של הכלב, דבר שיכול לגרום לאנמיה קשה. מספיקה אכילה חד פעמית של כמות יחסית גדולה על מנת להרעיל את הכלב. אז אם אתם מכינים סלט ונשאר לכם קצת בצל על קרש החיתוך, עדיף שתזרקו אותו לפח ולא לקערה של הכלב.

בצל לכלב
Credit: Pixabay

שום

ממש כמו הבצל, גם השום מכיל תרכובות גופרתיות שהורסות את הכדוריות האדומות. כל כמות, גם קטנה מאד, תסכן את בריאותו של הכלב.

שום לכלב
Credit: Pixabay

ממתקים וסוכרים

סוכריות גומי וממתקים בכללי של בני אדם מכילים רמות גבוהות של סוכרים שמגבירים את רמת האינסולין בגוף של הכלב, דבר אשר גורם לנפילת סוכר ואי ספיקת כבד (לפעמים אף בתוך ימים ספורים). תסמינים שחשוב לשים לב במידה והכלב אכל סוכריות גומי: חוסר קואורדינציה והקאות.

ממתקים שאסור לתת לכלב
Credit: Pixabay

קפאין

על אף שאין שום הגיון לשפוך לקערת המים של הכלב קפה, הדבר עלול להיות קטלני ביותר לכלבים, ולצערנו אין תרופה לטיפול בהרעלה מסוג זה. סימני הרעלה קפאין: חוסר מנוחה, נשימות מהירות, דפיקות לב, רעידות שרירים ודימומים. מלבד קפה ותה, יש קפאין גם בקקאו, בשוקולד, בקולה ובמשקאות אנרגייה, ואפילו בתרופות מסוימות. להימנע מלתת אותם לכלב.

קפה לכלב
Credit: Pixabay

בצק שמרים

כשכלב אוכל בצק שלא נאפה, הבצק נשאר במערכת העיכול שלו, ומתחיל לתסוס ולהפוך לרעיל. הבצק התוסס משחרר גזים רבים במערכת העיכול של הכלב ויכול לתפוח ולגרום לכאבים קשים, סתימות חמורות ואפילו במקרים חמורים מאוד לקרעים במעיים.

Credit: pixabay

שומן ועצמות

עצמות עוף וחתיכות שומן שבני אדם לרוב אינם אוכלים גם אינן מתאימים לכלבים. על אף שעצמות נראות כמו מאכל טבעי לכלבים, הן ממש לא, וזאת מכיוון שהן נוטות להישבר לשבבים חדים ויכולות לגרום לקרע במערכת העיכול או לחסימת מעיים. בנוסף שומן, גם כזה שעבר בישול, עלול לגרום לדלקת בלבלב. יש להמנע כליל מעצמות עוף. בנוגע לעצמות בקר/כבש הן חטיף משובח שגם מנקה שיניים מעולה.

עצם לכלב
Credit: pixabay

ענבים

ענבים יכולים לגרום לכשל של הכליות אצל כלבים ומספיקה צריכה של כמות קטנה מאוד על מנת לגרום להן נזק. סימן מוקדם להרעלה עקב ענבים הוא הקאות חוזרות, חולשה, אדישות ודיכאון.מדובר בסוג של רעל כלבים ומאוד חשוב לדאוג שהם לא יהיו בקרבת הכלב שלכם כשאתם רוכשים אותם. חשוב לציין שהחומר הרעיל לכלבים בענבים אלה החרצנים שלהם, כך שבמידה והכלב שלכם אכל ענבים ומדובר בענבים ללא חרצנים אין לכם סיבה לדאגה.

Credit: pixabay

אפרסק ושזיף

הבעיה העיקרית עם הפירות האלה היא הגלעין שלהם, אשר מכיל חומר רעיל בשם ‘ציאניד’. בזמן שבני אדם יודעים שלא לאכול את הגלעין יחד עם הפרי, כלבים מסתבר עדיין לא למדו את זה והדבר יכול לגרום להם לדלקת מעיים קשה ולחסימת מעיים. חשוב להרחיק בבית את הפרי מהכלב שלכם, אך במידה והסרתם את הגלעין ובא לכם לפרגן לכלב בחתיכת אפרסק אין בזה שום בעיה.

Credit: pixabay

אגוזים שונים ושקדים

ממש כמו אצל ילדים, גם עם כלבים הסכנה הראשונית היא חנק. אבל זה לא הכל, האגוזים השונים וגם הקליפות שלהם מכילים חומרים רעילים מאוד לכלבים. בוטנים, אגב, דווקא טובים ובטוחים למאכל עבור כלבים.

Credit: pixabay

עגבניות

בעוד שהחלק האדום של העגבנייה אינו מזיק לכלבים, החלקים הירוקים שלה בהחלט עלולים לגרום נזק. הם מכילים חומר מזיק בשם ‘סולנין’. אמנם בכמויות קטנות הוא לא מזיק, אבל כשצורכים כמות גדולה הוא יכול להיות סכנה בריאותית. למרות זאת, עדיף להימנע מעגבניות באופן גורף.

Credit: pixabay

אספרגוס

הירק הזה לא רעיל לכלבים, אך הוא קשה לאכילה ועלול לפצוע ולתסכל את הכלב בזמן האכילה. עדיף שתתנו לו ירק אחר במקום.

Credit: pixabay

עוד בפטריה

פירות וירקות שהכלב שלכם ממש ישמח לאכול

23 מחשבות מצחיקות שעוברות בראשם של הכלבים שלנו בכל יום

40 כלבים מצחיקים שפשוט לא יודעים מה זה לתת ספייס

מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו כלבים זה משפחה

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...