20 סדרות פשע מומלצות שאתם צריכים להוסיף לרשימת הצפייה בהקדם

אם אתם מחפשים סדרות פשע מומלצות הגעתם למקום הנכון. ריכזנו בכתבה מעל 20 סדרות פשע מעולות שזה יהיה פשע לא לראות אותן.

למרות הכבוד הגדול שיש לנו לסדרות קומדיה קלילות וגאוניות יש ז’אנר טלוויזיוני אחד שתמיד מצליח לרתק אותנו למסך הטלוויזיה וזה סדרות פשע ומתח!

בעקבות אחד השרשורים בקבוצת הפייסבוק שלנו ‘מכורים למסך‘, בו ביקשו הצעות של סדרות פשע מומלצות התקבלו כמה המלצות מעניינות שאפילו כמה מהן הפתיעו אותנו. לכן החלטנו לעשות רשימה ראויה של סדרות פשע שפשוט אסור לפספס.

אז אחרי מחקר קפדני, סקר שכלל ארבעה חברי צוות ששמותיהם ישמרו במערכת וקמצוץ טעם אישי, ריכזנו בכתבה מעל 20 סדרות פשע מעולות שזה יהיה פשע לא לראות אותן.

אם יש לכם סדרות פשע נוספות שמשום מה לא מופיעות ברשימה, מוזמנים לכתוב לנו עליהן בשרשור התגובות בסוף הכתבה.

סדרות פשע מומלצות – בואו נתחיל!

הסמויה // The Wire

סדרה שהופקה ושודרה על ידי רשת HBO, עונתה הראשונה עלתה בשנת 2002 והיא רצה במשך 5 עונות, עד שנת 2008.

אם לא יצא לכם לראות את ‘הסמויה’ אנחנו מפצירים בכם לתת לה צ’אנס כי מדובר בדרמת פשע סוחפת שבנויה בצורה נהדרת והוכתרה על ידי מבקרים רבים כאחת מסדרות הדרמה הטובות ביותר שנוצרו עד היום.

אנחנו יודעים שלא פעם מבקרי טלוויזיה וקולנוע נוטים להגזים, אבל במקרה הזה יש בהחלט צדק בדבריהם. לסדרה יש סה”כ חמש עונות שכוללות 60 פרקים, כל אחד מהם מתקרב לשעה באורכו.

הסדרה קיבלה ציון ממוצע של 9.3 באתר דירוג הסרטים והסדרות IMDb עם יותר מ-300 אלף גולשים שדירגו אותה. מוזמנים לצפות כאן בטריילר של העונה הראשונה.


 

הסופרנוס // The Sopranos

דרמת-פשע של רשת HBO ששברה כללים ומוסכמות שהיו לנו על דמויות של מאפיונרים קשוחים והפגישה אותנו עם דמותו המתוסבכת של טוני סופרנו, אנטי גיבור קלאסי, איטלקי-אמריקני מניו ג’רזי שעומד בראש ארגון פשע.

הסדרה מציגה את קשייו של טוני בניסיונו ליצור איזון בין חייו האישיים והקשר שלו עם אשתו, כרמלה (אידי פאלקו) ושני ילדיו, לבין תפקידו בתור בוס מאפיה.

הסדרה קיבלה ציון של 9.2 באתר IMDb עם יותר מ-380 אלף גולשים שדירגו אותה. ללא ספק מדובר באחת מדרמות הפשע הטובות ביותר אי פעם וזה יהיה סוג של פשע מבחינתכם פשוט לוותר עליה.

סדרות פשע | הסופרנוס
סדרות פשע | קרדיט: HBO

שובר שורות // Breaking Bad

יש הרבה סדרות פשע מומלצות ברשימה שלנו ושובר שורות היא ללא ספק אחת הפופולריות ביותר. מדובר בדרמת-מתח-פשע של רשת AMC בבימויו של וינס גיליגאן וכבכיכובם של בריאן קרנסטון, אהרון פול, בוב אודנקירק ועוד.

עלילת הסדרה מציגה לנו את דמותו של וולטר וייט, מורה לכימיה בבית ספר תיכון ואיש משפחה שמגלה שיש לו סרטן ריאות סופני.

בשורת האיוב שהוא מקבל משפיעה על הנפש שלו בצורה כזאת שהוא זונח בהדרגה את כללי ההתנהגות והמוסר המקובלים ופותח ביחד עם תלמיד לשעבר שלו מעבדת סמים.

לסדרה יש 5 עונות (62 פרקים), סדרת ספין-אוף בשם ‘סמוך על סול’ וסרט (‘אל קמינו’) שמציג את האירועים שהתרחשו אחרי סיום הסדרה. הסדרה קיבלה ציון של 9.5 באתר IMDb עם 1.8 מיליון גולשים שדירגו אותה.


 

אמפריית הפשע // Boardwalk Empire

סדרת פשע של HBO שמתארת את היווצרות הפשע המאורגן בשנות ה-20 באטלנטיק סיטי, ניו ג’רזי.

הסדרה נפתחת בערב כניסת חוק היובש לתוקף בארה”ב. במרכז הסדרה אנחנו פוגשים את דמותו של אנוך “נאקי” תומפסון (סטיב בושמי), מי שמכהן בתור הגזבר של אטלנטיק סיטי ופוליטיקאי מושחת, מחליט להתעשר על ידי מכירה לא חוקית של אלכוהול להמונים.

חייו של נאקי, כמו גם הטיילת שהביאה להתפתחותה של אטלנטיק סיטי, הופכים לגדושים בפשע, אלכוהול והימורים, ומהווים מוקד משיכה למאפיונרים.

מה שנראה לנאקי כרעיון טוב בהתחלה מתברר כלא פשוט והוא נגרר בעקבות האינטראקציה עם הגנגסטרים והאלכוהול האסור לבור אפל של אלימות ואכזריות.

הסדרה כוללת 5 עונות (56 פרקים), היא קיבלה ציון משוקלל של 8.6 באתר IMDb עם מעל ל-185 אלף גולשים שדירגו אותה.

נמלטים // Prison Break

דרמת פשע פופולרית במיוחד של רשת FOX שעונתה הראשונה עלתה בשנת 2005.

עלילת הסדרה בעונה הראשונה סובבת אחר מייקל סקופילד (ונטוורת’ מילר), המנסה לחלץ מהכלא את אחיו, לינקולן בורוז (דומיניק פרסל), עליו נגזר עונש מוות על רצח שלא ביצע.

מייקל מחליט יוצא לעזרתו של אחיו ומחליט לעזור לו בדרך מתוחכמת במיוחד לברוח מהכלא. הודות להשכלתו כמהנדס בניין ובעזרת תוכניות המבנה של הכלא, שהיו ברשותו בזכות היותו שותף בחברה שבצעה שם שיפוצים, הוא מקעקע על פלג גופו העליון את מפת הכלא, את מסלול הבריחה ונתונים נוספים שיעזרו לו בבריחה.

לסדרה היו סה”כ 5 עונות (90 פרקים), קיבלה ציון משוקלל של 8.3 באתר IMDb עם מעל חצי מיליון גולשים שדירגו אותה. מוזמנים לצפות כאן בטריילר של העונה הראשונה.


 

אוז // Oz

דרמת בית כלא של רשת HBO, מדובר בסדרה ה”זקנה” מבין הסדרות ברשימה שלנו אך היא ללא ספק אחת החשובות בהן ואפשר לומר שהיא גם סללה את הדרך עבור השאר.

אוז פרצה את הגבולות של “מה התוכן שמותר להציג על מסך הטלוויזיה” עם תכנים בוטים וקשוחים במיוחד בכל פרק.

“אוז”, הוא הכינוי שניתן ל”מתקן הענישה המדינתי ע”ש אוסוולד”, שפועלת בו יחידה נסיונית המנוהלת על ידי אדם בשם טים מקמנוס, אשר הגה את רעיון הקמתה.

הייחוד ביחידה זו הוא בהפעלת תוכניות שיקום שונות לאסירים אשר אמורות לעזור להם להשתקם ולעזוב את חיי הפשע.

בין תוכניות השיקום ניתן למנות לימודים תיכוניים ועל תיכוניים, קבוצות גמילה מהתמכרות לאלכוהול וסמים, אימוני כושר סדירים,וכמובן, קרבות סכינים, אלימות מופרעת, מעשי סדום ועוד.

לסדרה יש סה”כ 6 עונות ו-56 פרקים, קיבלה ציון של 8.7 באתר IMDb עם כ-100 אלף גולשים שדירגו אותה.


 

המגן // The Shield

דרמת פשע של רשת FX שעונתה הראשונה עלתה לשידור בשנת 2002

עלילת הסדרה מתרחשת במחוז בדיוני של לוס אנג’לס שבקליפורניה, המאוכלס בעיקר על ידי לטינים ושחורים.

ויק מאקי (מייקל צ’יקליס) הוא בלש מושחת שמקבל לידיו לפקד על יחידת הסתערות משטרתית, שמטרתה להילחם בכנופיות רחוב.

ויק ושלושת חבריו ליחידה הם בלשים יעילים באופן יוצא דופן בפיצוח תיקים, אך הארבעה אינם שוטרים רגילים, כפי שלומד הצופה כבר בפרק הראשון.

הסדרה כוללת 7 עונות עם 88 פרקים, קיבלה ציון משוקלל של 8.7 באתר IMDb עם מעל 80 אלף גולשים שדירגו אותה. מוזמנים לצפות כאן בטריילר לעונה הראשונה.


 

כנופיות לונדון // Gangs of London

סדרת טלוויזיה בריטית של רשת Sky Atlantic שנוצרה על ידי הבמאי גארת’ אוונס.

הסדרה מתארת מאבקי כוח אלימים בין מספר ארגוני פשיעה בלונדון של ימינו, לאחר אירוע התנקשות מכונן בו היה מעורב ראש משפחת הפשע החזקה ביותר.

בין השחקנים שמככבים בסדרה אולי תזהו את ג’ו קול (פיקי בליינדרס), מישל פיירלי (משחקי הכס), קולם מיני (מסע בין כוכבים: הדור הבא) ועוד. הסדרה קיבלה דירוג טוב מאוד באתר IMDb, עם ציון ממוצע של 8.1 ומעל 20 אלף מדרגים.

העונה הראשונה של הסדרה יצאה בשנת 2020 וקיבלה ציון משוקלל של 8.1 באתר IMDb. העונה השניה של הסדרה צפויה לצאת במהלך שנת 2022.

(צפו כאן בטריילר)

סדרות פשע מומלצות - כנופיות לונדון
סדרות פשע מומלצות | כנופיות לונדון

בלאק בירד // Black Bird

דרמת-מתח שמבוססת על סיפור אמיתי שעלתה בשירות התוכן של אפל טיוי+.

ג’יימס קיני (טארון אגרטון) הוא סוחר סמים שנגזר עליו עונש מאסר של 10 שנים. הוא מקבל אפשרות למחוק את העונש שקיבל במידה וישתף פעולה עם ה-FBI ויעזור להם להוציא הודאה מאדם שהם חושדים בו שהוא רוצח-סדרתי.

לצערו הרב לא מדובר בעסקה פשוטה, הוא צריך לעבור למתקן כליאה עם רמת אבטחה גבוהה, שנמצאים שם פושעים שביצעו פשעים חמורים וחלקם מוגדרים במצב אי-שפיות.

הסדרת כוללת סה”כ 6 פרקים ולא צפוייה לצאת עונה נוספת. היא קיבלה ציון משוקלל של 8.3 באתר IMDb עם מעל 25 אלף גולשים שדירגו אותה.

בונוס קטן לחובבי קולנוע – בסדרה משתתף השחקן ריי ליוטה באחד מתפקידיו האחרונים.


 

פשע באדינבורו // Crime

סדרת מתח בריטית בת שישה פרקים של ה-BBC שמבוססת על ספרו של אירווין וולש (שכתב גם את ‘טריינספוטינג’) שיצר את הסדרה יחד עם התסריטאי דין קוואנה.

עלילת הסדרה מתרחשת בעיר אדינבורו, בירת סקוטלנד. חוקר בשם ריי לנוקס (דוגריי סקוט) מנסה לפענח אירוע היעלמות חריג של נערה שהיתה בדרכה לבית הספר.

הסיפור המזעזע מטיל פחד על תושבי העיר, שחוששים שהרוצח האכזרי עשוי לבצע פשעים נוספים.

הסדרה עלתה בסוף 2021 ברשת BBC וקיבלה ביקורות טובות ביחד עם דירוג צופים של 7.5 באתר IMDb.

(צפו כאן בטריילר)

סדרות פשע - פשע באדינבורו
סדרות פשע | פשע באדינבורו

כלואים // Time

מיני-סדרה בריטית בת 3 פרקים ששודרה במקור ב-BBC One בכיכובם של שון בין (‘משחקי הכס’, ‘שר הטבעות’ ועוד) ו-סטיבן גרהאם.

הסדרה מציגה לנו את סיפורו של אדם בשם מארק קובדן, אשר נשלח לריצוי מאסר בכלא לאחר שנמצא אשם בבית המשפט. מארק מלא ברגשות אשם על הפשע שביצע והוא מתקשה להתרגל לחייו החדשים בכלא.

אחד הסוהרים ההגונים, אריק מקינלי, מנסה לעזור לו כמה שניתן, אך כשאסיר מסוכן מזהה את חולשתו של הסוהר הוא ניצב בפני בחירה בלתי אפשרית בין עקרונותיו לבין הגנה על משפחתו.

הסדרה קיבלה דירוג נהדר של 8.3 באתר IMDb עם מעל 17 אלף גולשים שדירגו אותה. באופן לא מוסבר בישראל בחרו לתת שמות שונים לסדרה בעברית בהוט וב-yes. ככה שאם אתם מחפשים את הסדרה בהוט בעברית קוראים לה ‘כלואים’ ואם יש לכם yes תחפשו אותה בשם ‘מאסר’. מוזמנים לצפות כאן בטריילר.


 

הסודות של איסטאון // Mare of Easttown

דרמת פשע של רשת HBO בכיכובה של קייט וינסלנט (‘טיטניק’, ‘שמש נצחית בראש צלול’ ועוד).

במרכז העלילה אנחנו פוגשים את דמותה של מר שיהאן, בלשית במשטרה בעיירה בשם איסטאון, שנמצאת במדינת פנסילבניה בארה”ב.

חייה האישיים של מר לא בשיא, היא אחרי גירושין ואובדן בנה שהתאבד. היא מגדלת את נכדה דרו לאחר שאמו נמצאה לא כשירה לגדלו, ואת בתה שיבון.

פרשת רצח של של צעירה בשם ארין והיעלמות של שתי בחורות צעירות אופפת את העיירה. מר מנסה לפתור את התעלומה.

הסדרה קיבלה ציון גבוה במיוחד של 8.5 באתר IMDb וכמו כן גם באתר Rotten Tomatoes קיבלה ציון גולשים של 92%.

(צפו כאן בטריילר)

סדרות פשע - הסודות של איסטאון
סדרות פשע מומלצות | הסודות של איסטאון

שומר ראש // Bodyguard

סדרת דרמה בריטית שזכתה לרייטינג הגבוה ביותר לסדרה של BBC בעידן הרב-ערוצי, ולסדרה הפופולרית ביותר באנגליה מאז 2008.

במרכז עלילת הסדרה אנחנו פוגשים את דמותו של דייוויד באד (ריצ’רד מאדן), גיבור מלחמה שעבר טראומות במהלך שירותו הצבאי, שמקבל קידום לעבוד באגף הלוחמה בטרור של הסקוטלנד יארד בתור מאבטח אישים.

הוא מתמנה לתפקיד שומר הראש האישי של שרת הפנים ג’וליה מונטגיו (קילי הוז), באד מוצא את עצמו קרוע בין תפקידו לבין ערכיו. האם הוא, האמון על בטחונה של השרה, יהפוך לאיום הגדול ביותר המרחף מעליה?


 

להרוג את איב // Killing Eve

סדרת דרמת-מתח של רשת “BBC אמריקה” אשר מבוססת על סדרת ספרים של לוק ג’נינגס.

איב (סנדרה או, “האנטומיה של גריי“) היא בחורה מתוסכלת ומשועממת מעבודתה המשרדית. למרות שהיא עובדת בסוכנות הביון הבריטית, התפקיד הפקידותי שלה לא מתקרב למימוש החלום האמיתי שלה – להיות מרגלת.

החלום של איב גורם לה להסתבך עם וילאנל (ג’ודי קומר) רוצחת שכירה מסוכנת מאוד. לסדרה יש 4 עונות (32 פרקים), קיבלה דירוג של 8.1 עם מעל 115 אלף גולשים שדירגו אותה.

(צפו כאן בטריילר)

החוטאים // The sinner

דרמת מתח ומיסתורין שכוללת 4 עונות עם 4 סיפורים שונים כאשר החולייה המקשרת בין העונות היא הדמות הראשית של הבלש הארי אמברוס (השחקן ביל פולמן), אשר מנסה לפענח בכל עונה את התעלומה שניצבת לפניו.

בעונה הראשונה הארי צולל לעברה של אישה מתוסבכת מאוד, על מנת להבין איך היא הגיעה לסיטואציה בה היא מבצעת פשע מסוים, מכיוון שאנחנו לא רוצים לעשות לכם ספויילרים ממליצים לכם פשוט לצפות בעונה הראשונה של הסדרה, אפילו בלי לצפות בטריילר. הסדרה קיבלה ציון משוקלל של 7.9 באתר IMDb.

(צפו כאן בטריילר)

סדרות פשע - החוטאים
סדרות פשע | החוטאים

ברודצ’רץ’ // Broadchurch

סדרת פשע בריטית שנוצרה ונכתבה על ידי כריס צ’יבנאל. בעקבות אירוע דרמטי בעיירה ברודצ’רץ’, מגיע לעיירה המפקח אלק הארדי (דיוויד טננט) כדי לחקור את הפרשה.

לעזרתו מצטרפת גם הבלשית אלי מילר (אוליביה קולמן). מכיוון שאנחנו לא רוצים לעשות לכם ספויילרים אנחנו מעדיפים לא לפרט יותר מדי.

מדובר בסדרה מעולה ואנחנו ממליצים לכם לצפות בה אפילו בלי לראות את הטריילר כדי לא לגלות שום פרט שאתם לא צריכים לדעת. כמה עונות? 3 (24 פרקים)


לא ייאמן // Unbelievable

דרמת פשע של עונה אחת בלבד שעלתה לספריית התוכן של נטפליקס בשנת 2019 וקיבלה ביקורות מעולות ודירוג של 8.4 באתר IMDb עם 100 אלף גולשים שדירגו אותה.

עלילת הסדרה מבוססת על מקרה אמיתי, צמד חוקרות מנסות לפענח תיק לא פשוט שקושר עשרות קורבנות, שחלקן קיבלו יחס מזלזל ולא מכבד מבלשי המשטרה שחקרו אותן בקשר למקרה.

הסדרה עוסקת בתרבות האונס ו- האשמת הקורבן המתרחשת כאשר קורבנות נאלצות לעבור חקירה על ידי רשויות המשטרה והחוק באופן חסר רגישות, שלעיתים אף מעמיק את הטראומה כשהן נאלצות לשחזר אותה שוב ושוב.

(צפו כאן בטריילר)

סדרות פשע - לא ייאמן
סדרות פשע מומלצות | לא ייאמן

כנופיית ברמינגהם // Peaky Blinders

דרמת-מתח בריטית של רשת BBC שעונתה הראשונה עלתה במקור בשנת 2013.

הסדרה מתארת את קורותיה של כנופיית פשע באנגליה של שנות העשרים, אשר העומד בראשה הוא אדם בשם תומאס שלבי. הסדרה מתמקדת בעליית הכנופיה והפיכתה לארגון כלל ארצי בכל רחבי אנגליה.

הסדרה נכתבה בהשראת כנופיה אמיתית ששלטה על רחובות העיר ברמינגהם באותן השנים. מחכים לכם בסדרה 6 עונות (36 פרקים) ותשמחו לדעת שהיא קיבלה ציון של 8.8 באתר IMDb עם מעל חצי מיליון גולשים שדירגו אותה.

(צפו כאן בטריילר)

ילדי האנרכיה // Sons of Anarchy

סדרת דרמת-פשע של רשת  FX Networks על כנופיית אופנוענים מושחתת ששומרת על הסדר בעיירה קטנה בארצות הברית.

מרכז הפעילות של הכנופייה היא סחר בנשק ותוך כדי תנועה הם מתרחבים למגוון פעילויות נוספות אשר יוצרות מתיחות בין חברי המועדון וחושפות סודות אפלים מן העבר.

לסדרה יש 7 עונות (92 פרקים) וסדרת בת (‘בני המאיה’). היא קיבלה ציון משוקלל של 8.6 באתר IMDb עם 290 אלף גולשים שדירגו אותה.


 

לעשות רוצח // Making a murderer

סדרה דוקומנטרית בנישה של סדרות פשע אמיתי שעלתה בנטפליקס בשנת 2015 וכוללת סה”כ 10 פרקים. הסדרה מציגה את סיפורו של סטיבן אייברי, תושב ויסקונסין בארצות הברית שריצה 18 שנים בכלא לאחר שהואשם במספר אישומי תקיפה הקשורים לבחורה בשם פני בירנסטן בשנת 1985.

לאחר שבדיקת DNA הוכיחה שלא היה לו קשר לאירוע שבגינו נאסר, שוחרר אייברי בשנת 2003, אך שנתיים לאחר מכן, הוא נעצר שוב והגישו נגדו כתב אישום.

הסדרה הצליחה ליצור הד תקשורתי בארה”ב וברחבי העולם כשמאות אלפי בני אדם חתמו על עצומות הקוראות לנשיא ארצות הברית דאז ברק אובמה להעניק חנינה לאייברי.

(צפו כאן בטריילר)

סדרות פשע בנטפליקס

אל תתעסקו עם חתולים // Don’t F**k With Cats

סדרה נוספת בז’אנר של סדרות פשע אמיתי של נטפליקס שעלתה לספריית התוכן שלהם בשנת 2019 וקיבלה ביקורות נהדרות וציון של 8 באתר IMDb.

הסדרה מציגה סיפור לא פשוט בו קבוצה של אנשים מתאגדת יחד באמצעות פייסבוק, במטרה למצוא אדם שמעלה לאינטרנט סרטונים קשים לצפייה שקשורים בחתולים.

הקבוצה יוצאת במרדף אחר עם משאבים מצומצמים – הם מתחילים בעצם רק עם סרטוני הוידאו הקצרים שהועלו, אבל הם נחושים לתפוס אותו כמה שיותר מהר.

הניסיונות הנואשים של הגולשים למצוא פרטים מתוך הסרטונים הקצרים הם לא פחות ממעוררי השראה ומאפשרים לצופים לקחת חלק מסוים בעצמם במהלך הבלשי.

(צפו כאן בטריילר)

הגענו לסוף הרשימה וכעת הבמה עוברת אליכם! אם יש לכם עוד סדרות פשע מומלצות שאסור לפספס מוזמנים לכתוב לנו עליהן בשרשור התגובות כאן למטה.

לעוד המון המלצות של סרטים וסדרות הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו ‘מכורים למסך‘.

עוד בפטריה

סדרות מומלצות שאסור לכם לפספס השנה
סדרות מומלצות בנטפליקס שאסור לכם לפספס
סדרות מדע בדיוני מומלצות בנטפליקס
סדרות ישראליות מומלצות

לייק לפטריה בפייסבוק