סרטים ישראלים מומלצים שאסור לפספס | יולי 2024

עולם הקולנוע הישראלי שופע בסרטים איכותיים, מעניינים, מצחיקים ומרגשים. ריכזנו לכם בפוסט רשימה של סרטים ישראלים שאתם חייבים לצפות בהם אם עדיין לא עשיתם את זה עד היום.

מאז תחילת המאה ה-21, חלה פריחה מטורפת בעולם הקולנוע הישראלי. אחרי עשורים ארוכים בהם הישראלים העדיפו את הקולנוע ההוליוודי ובמקרה הטוב צפו באיזה סרט בורקס ביום העצמאות, כיום סרטים ישראלים זוכים לפופולריות עצומה.

הסיבה לכך, בראש ובראשונה, היא תקצוב גבוה יותר לסרטים הישראלים. יוצרי קולנוע החלו לקבל יותר ויותר מימון מהממשלה ומחברות הטלוויזיה, כשהערוצים המסחריים חויבו לממן סרטים ישראלים בתמורה לזכויות שידור.

מעבר לכך, איכות הסרטים הישראלים השתפרה פלאים. יותר ויותר במאים ותסריטאיים החלו ליצור סרטים מקוריים ומרגשים, שהצליחו למשוך את הקהל הישראלי ואת הקהל ברחבי העולם.

סרטים ישראלים רבים זכו לפרסים יוקרתיים בפסטיבלי קולנוע בינלאומיים, ואף קיבלו מועמדויות לאוסקר לסרט הזר הטוב ביותר.

אז אם מתחשק לכם לצפות בסרטים ישראלים אבל אתם לא בטוחים מה כדאי לראות, עשינו לכם את החיים טיפה יותר קלים עם רשימה מושקעת של 20 סרטים ישראלים חדשים וישנים שפשוט חובה להכניס לרשימת הצפייה שלכם במידה ועד היום לא ראיתם אותם.

לעוד הצעות של סרטים מומלצים וסדרות שאסור לפספס מוזמנים להיכנס לקבוצת הפייסבוק שלנו ‘מכורים למסך‘.

סרטים ישראלים מומלצים

הילה

דרמה של מיכל בת-אדם בכיכובם של ג’ייד דייכס, יעקב זדה דניאל, פיני טבגר, אלי גורנשטיין ועוד. הילה (ג’ייד דייכס ויקס), אמה החד-הורית של נעמי בת ה-7, מגלה ששאול, אבי בתה, חזר לארץ עם משפחתו, אחרי שחיו בחו”ל במשך 7 השנים האחרונות.

שאול לא יודע שהוא אבא של נעמי. הילה מנסה בכל דרך אפשרית לדבר איתו, אבל הוא מתחמק ממנה. נעמי רוצה להבין למה דווקא לה אין אבא. אבל הילה שומרת ממנה את הסוד.

מצבה הנפשי של הילה הולך ומתדרדר והיא לא שמה לב שהיא מזניחה את נעמי שבינתים מתיידדת עם מיכאל, השומר בבית הספר, שמחזר אחרי אימה. כשליבה של הילה סוף סוף נפתח אל הגבר האחר, היא נתקפת חרדה שמא תאבד את שאול לתמיד.

זהו מסע רגשי של אישה הנקרעת בין האובססיה שלה לאביה של בתה, שאינו מודע לקיומה, לבין ניסיונה הנואש לשמור על יציבות בחייה ולנסות ללמוד אפשרות אחרת של אהבה.


גולסטאר – הסרט: מרוסקים

התרסקות מטוס פתאומית בלב אפריקה, מביאה את נבחרת הכוכבים של “גולסטאר” להשתתף במשחק כדורגל יוצא דופן ומכריע מול שבט פראי מקומי. כשהם מתמודדים עם אתגרים והרפתקאות מסעירות ופרועות, החבורה תנסה לשמור על הכדור ברשת וחיוך על הפנים. האם יצליחו הגולסטארים להתמודד מול הסוואנה שממשיכה לבעוט בכל הכוח, או שמא ימצאו את עצמם מרוסקים?

בין המשתתפים: ג’ובאני רוסו, חיים “חמימו” שועי, ירון ברלד, שייע פייגנבוים, קובי סוויסה, דין מורישניקוב, ליאם גולן, נירו לוי, זהר ליבה, אורי ברויר ועוד.


 

המשלחת

דרמה של הבמאי אסף סבן בכיכובם של יואב בבלי, נעמי הררי, לייב לב לוין, עזרא דגן, אלמה דישי ועוד.

לקראת סוף התיכון יוצאים פריש, ניצן ועידו כחלק ממשלחת בית הספר למחנות הריכוז בפולין – המסע המסורתי שעוברים מדי שנה עשרות אלפי צעירות וצעירים ישראלים. שם, בשיאו של גיל ההתבגרות המטלטל ובין חבריהם לכתה, השלושה יתמודדו עם העבר ועם הזכרון, אבל גם עם אהבות ראשונות, אחד עם השני, והזהות המתעצבת שלהם.


 

אמצע החיים

דרמה של הבמאים יריב הורוביץ ודני רייספלד, בכיכובם של שלום אסייג, חן אמסלם, צחי הלוי, מורן גרוס, יניב סוויסה ועוד.

יונתן הוא טייס, שביום הולדת 40 מגלה שפספס את אשתו שרי, בעודו בוגד בה, כעת כשמתגלה בגופה הסרטן הוא מנסה להשלים אתה את הפערים. שרי מגלה לו שבעבר סרבה לעזור לאחינועם אחותה הצעירה והפרועה וכעת היא מבקשת שיסייע לה בפיוס בניהן, בעזרת רב כריזמטי, כל המשפחה נפגשת ביישוב קטן ורוחני, בדרך לתיקון של אמצע החיים.


 

טור פרידה

דרמה של רוני ניניו בכיכובם של דרור קרן, אילנית בן יעקב, ג’יטה מונטה, יהושע סובול ועוד.

שנת 2020. מגיפת הקורונה. עיתונאי בעל טור דעה המקבל הודעות נאצה ואיומים בנייד מנסה לשווא להגיע אל בנו האוטיסט שמתגורר בהוסטל. בתו נוסעת להפגנה בבלפור ואינה עונה לטלפון. הוא ואשתו נוסעים לחפש אותה בהפגנה ותוך כדי מנסים לתקן את מערכת היחסים ביניהם.


 

חדר משלו

דרמה של מתן יאיר, בכיכובם של ירדן בר כוכבא, דרור קרן, גלעד לדרמן ועוד.

אורי ואמו חולקים כבר תקופה את אותו חדר. אבא של אורי עומד לעזוב את הבית, והוא חושש שלא יצליח להשתלב בצבא כמו כולם. אורי רוצה לצאת למסע לפולין, להשתלב ולקחת חלק, אבל במציאות שבה הבית מתפרק זה לא כל כך פשוט. בשנה האחרונה בתיכון ורגע לפני הגיוס, אורי יצטרך למצוא את דרכו בחיים, את מקומו – ולהשיג חדר משלו.


 

בית

דרמה של הבמאי בני פרדמן  בכיכובם של רועי ניק, ירדן תוסיה כהן, דרור קרן, רמי ברוך, ניב מג’ר, רועי ויינברג, שרי גבעתי, נבו קמחי ועוד.

צעיר חרדי שזה עתה התחתן, חולם לפתוח חנות מחשבים בשכונה חרדית בירושלים. עד מהרה הופך חלומו למאבק מתמשך מול הממסד החרדי בשכונה, הרואה בו ובחנותו איום קיומי. המאבק הופך לאלים, מעמיד למבחן הרה גורל את יחסיו עם רעייתו ומשפחתה ומטלטל את עולמו של הגיבור שחווה על בשרו את מחיר הבחירה.


 

דניאל אויערבאך

דרמה של הבמאי דוד וולך בכיכובם של דוד וולך, גלוריה בס קפלוביץ’, ליהי קורנובסקי, רועי ניק ועוד.

12 שנים עברו מאז סרטו הראשון והמצליח של דניאל, רווק בן 48. המפיק והמשקיעים הולכים ומאבדים את סבלנותם, והוא הולך ומשתבלל בתוך עולם של רעיונות וטקסטים.

מה שאמור היה להיות תסריט אישי על תהליך עזיבתו את הדת הופך למניפסט אובססיבי של מאות דפים ועשרות שעות של הקלטות על מכאובי הזהות היהודית והישראלית.

דניאל נאחז בדירתו כבתוך מבצר, מתנתק מהעולם החיצון וכותב ומקליט את עצמו סביב השעון, על חשבון חייו האישיים. חבריו דואגים לו, המפיק שלו עוזב אותו, אהובתו נפרדת ממנו, לבעל הדירה נמאס ממנו. רק כשהחרב כבר ממש מונחת על צווארו הוא מצליח להרפות מהניסיון הנואש לשלוט בסיפור חייו.


 

הפילגש

דרמה של הבמאית מעיין ריף בכיכובם של דאנה איבגי, אניה בוקשטיין, איתמר רוטשילד, עירית גדרון, יניב ביטון ועוד.

אלה עובדת כמלבישה בתיאטרון פרינג’ ומנהלת רומן בן ארבע שנים עם אסף, מחזאי נשוי. כשהוא מת במפתיע, אלה מגיעה לשבעה ומוצאת שם נחמה. האירוח בחיק משפחתו של המאהב המנוח חושף אותה לעולם שעד כה היה חסום בפניה, אך הדברים מסתבכים כשהיא מתקרבת להוריו, לאחיו ובעיקר לאשתו – שכל אחד מהם, בדרכו, מאיים לחשוף את סודה.

בינתיים, בתיאטרון, אף שכולם ידעו על הרומן, מצפים ממנה להמשיך כרגיל. אלה נדרשת לתפקד תחת הלחץ הגובר, ההצגה אמורה לעלות עוד שבוע והשמלה של השחקנית הראשית עדיין לא מוכנה. אלה מוצאת את עצמה מסתירה את הרומן עם אסף מפני בני משפחתו – ואת ביקוריה בשבעה מפני עובדי התיאטרון, בדרך לפיצוץ ידוע מראש.


 

בתי אהובתי

דרמה של הבמאי איתן גרין בכיכובם של ששון גבאי, סיון לוי, אלברט אילוז, אוולין הגואל ועוד. במרכז הסרט אנחנו נפגשים עם סמותו של שמעון, אלמן כבן 70, שיוצא לפריז על מנת לבקר את חבר נעוריו ניסים. במהלך הביקור הוא מתגורר אצל בתו היחידה, אלמה, שחיה שם עם בנה התינוק ובעלה, שעובד על הדוקטורט שלו בסורבון.

אחרי זמן קצר מגלה שמעון שחיי הנישואים של בתו מתפרקים. היא ובעלה שקועים בריבים בלתי פוסקים. שמעון, שאוהב את בתו מעומק הלב, מנסה לסייע לה במצוקתה – אבל בעיקר מבקש להבין למה ואיך הגיעו יחסיה עם בעלה, חתנו, שאותו הכיר כאדם טוב מזג, למצב עגום שכזה. במהלך הניסיונות הללו, שבהם הוא נעזר בעצותיהם של חברו ניסים ואשתו ויוי, שמעון מופתע לגלות בעצמו ובבתו תכונות, רצונות ותשוקות שלא הכיר.


 

המנצחים

דרמה מוזיקלית של הבמאי אלירן פלד בכיכובם של יעל שטולמן, דניאל ליטמן, עמית פרקש, ידין גלמן, יואב רוטמן ועוד.

ניצחון במלחמה הוא דבר יחיד במינו. אין עוד סיטואציה אנושית המגלמת בתוכה מעבר כה קיצוני מתהום עמוקה לאושר מוחלט – מפחד, אימה ועפר חורבות, אל מראות חיילים השבים לבתיהם, מצעדים גדולים וסיפורים על נסים, אחדות וגבורה.

בשנת 1967 מדינת ישראל נערכת לחורבן מוחלט – מלחמה בכל החזיתות. למרבה האימה, זו אכן מגיעה, אך לאחר שישה ימים בלבד מתחולל נס – ניצחון ישראלי מוחלט. הסרט מביא את סיפורם של שני זוגות חברים נטע ועמוס (יעל שטולמן ודניאל ליטמן), ויעל ושלמה (עמית פרקש, וידין גילמן), שהמלחמה והניצחון בה תשנה את חייהם ללא היכר. זהו סיפורם של אלו שהפסידו בניצחון.


 

תוכנית א’

דרמת-מתח ופשע של האחים הבמאים והתסריטאים דורון ויואב פז, בכיכובם של מיכאל אלוני, עוז זהבי, ישי גולן, אוגוסט דיהל, סילביה הוקס ועוד.

השנה 1945. לאחר ששרדו את התופת, קבוצה של ניצולי שואה נשבעה לנקום את מות יקיריהם על ידי הנאצים. הם קראו לעצמם “הנוקמים” ובראשות מנהיגם הכריזמטי, אבא קובנר, הם תכננו את מבצע הנקמה הקטלני ביותר אי פעם – להרעיל ולהרוג 6 מיליון גרמנים.

עין תחת עין, שן תחת שן. הם קראו למבצע – תוכנית א’. זהו סיפורם האמיתי של צעירים יהודים אשר הגיעו להחלטה שהם אינם מסוגלים לשתוק על הזוועות ולהמשיך הלאה. תחת סודיות מוחלטת הם יצאו למבצע נועז ומסוכן אשר מטרתו אחת בלבד – להראות לעולם שהעם היהודי לעולם לא יהיה שוב קורבן.


 

ילדים של אף אחד

דרמה של הבמאי ארז תדמור (‘ארץ פצועה’, ‘בשורות טובות’ וכו’) בכיכובם של תיקי דיין, יעקב כהן, רועי אסף, גיא לואל ועוד.

ג’קי רונן (רועי אסף) חי בחצר בית מחסה לנערים בסיכון בנווה צדק בתל-אביב ומשמש כיד ימינה של מרגלית (תיקי דיין) – מייסדת המקום. ג’קי, שבעצמו גדל שם כנער בסיכון ומעולם לא עזב את בית המחסה של מרגלית, מגלה יום אחד שבית המחסה עומד בפני סגירה. כעת הוא יוצא לקרב הגדול של חייו ונאלץ לעשות מעשה קיצוני במטרה להציל את בית המחסה, שעבורו ועבור הנערים הוא המפלט האחרון לפני שהם עוברים לרחוב.


 

גן קופים

סרטו האחרון של הבמאי המוערך אבי נשר (‘הלהקה’, ‘דיזנגוף 99’, ‘הסודות’ ועוד) בכיכובם של אדיר מילר, שני כהן, יניב ביטון, סוזנה פפיאן ועוד.

סופר ישראלי שספריו זכו להצלחה גדולה בשנות ה-60 ומאז הקריירה שלו בדעיכה מזהה שזוהי שעת הכושר לצאת למלחמה על מקומו הראוי בקאנון הספרות הישראלי. הוא רוקם תוכנית מתוחכמת אך לא ממש מוסרית.

אל מערבולת המזימה רבת התהפוכות שלו נסחפים אלמנה חייכנית, קיבוצניק שנושא עימו סוד גדול, שחקנית צעירה אך כושלת, מבקר ספרות חד לשון, במאי קולנוע איטלקי הנושא סוד משלו ומפיקה צעירה ואמביציוזית. המפגש הגורלי בין שלל הדמויות הססגוניות, ישנה לעד את מהלך חייו של הסופר ושל כל אחד מהדמויות האחרות.


 

הענקים של אי הפסחא

דרמה של הבמאי דובר קוסאשווילי (‘חתונה מאוחרת’) בכיכובם של ניקו טאבאדזה, מריה אובנוב, גברי בנאי, קייט קונלין ועוד. בעולם חדש, הפועל על פי חוקי העולם הישן, שני סיפורי אהבה נרקמים במקביל: זאזא, שחי תחת מרותו הקשה של אביו, אוהב את זהבה, שצוללת איתו בדמיון לעולם פנטסטי. מדיאה היפה והעצמאית אוהבת את הבריון השכונתי היפה והשרמנטי. ואת הכל מנהל הסבא הססגוני, שמשמר את חוקי הפטריארכיה הישנים בישראל החדשה.


 

שבע ברכות

דרמה קומית של הבמאית איילת מנחמי ובכיכובם של ריימונד אמסאלם, אלינור סלע, דניאל סבג, תיקי דיין, מורין אמור ועוד.

מארי היתה בת שנתיים כשאמה ברוכת הילדים נתנה אותה לאחותה העקרה, מנהג שהיה נפוץ במרוקו. 40 שנה מאוחר יותר, בישראל של שנות ה-1990, מארי שבה מצרפת אחרי נתק ארוך כדי להתחתן עם בחיר ליבה, מובלת לחופה על ידי שתי “אימותיה”.

משפחתה החמה והנרגשת נערכת למנהג “שבע ברכות”, שבוע של ארוחות חגיגיות, בהן פותחים שולחן לכבוד הכלה. אבל מארי באה לפתוח את הפצע. בין טעמים משכרים מתגלים סודות ושקרים. מארי נואשת לסליחה. משפחתה בטוחה שהיא צריכה להגיד להם תודה. השבוע הופך לקומדיה עצובה על פשעי משפחה, מחילה והחמצה.


 

גרגירי חול

דרמה של גיתית כבירי ויהל כבירי בכיכובם של שני כהן, יוסי מרשק, אורי פפר, לוסי אהריש ועוד. דוד, נער רגיש ויצירתי, מתגורר בדימונה עם משפחתו: אמו שחולה בטרשת נפוצה, אביו, עובד קבלן שוויתר על חלומותיו למען משפחתו ואחיו בן החמש בו הוא נאלץ לטפל. כשהוא נתקל באינטרנט באתר של בני נוער מכל הארץ המשתפים ביצירותיהם הספרותיות, הוא מתחזה ל”נדב מכפר-סבא” ומפרסם את סיפוריו על משפחתו כאילו נכתבו רק מדמיונו.

הוא הולך ומסתבך בשקריו, כשמצד אחד הוא מפחד לאבד את חבריו החדשים מהאתר ומהצד השני הוא פוחד להיחשף על ידי משפחתו. המצב שדוד נקלע אליו מערער את המרקם העדין של המשפחה והם נאלצים לעבור תהליך של התפכחות. אימו איריס, ששקעה עמוק במחלתה ובבעיותיה, מנסה יחד עם אהוב נעוריה שחוזר אט אט לחייה, למצוא דרך לגאול את עצמה ואת ילדיה, בעוד אביו מנסה להבין את מקומו.


 

המזח

דרמת מלחמה של הבמאי ליאור חפץ ובכיכובם של מיכאל אלוני, דניאל גד, אמיר טסלר, דניאל מורשת ועוד. במלחמת יום הכיפורים, במעוז “המזח” שבחזית סיני ולאחר התקפת פתע מצרית, 42 חיילים בפיקודו של סגן צעיר יוצא ישיבת הסדר (דניאל גד), נאבקים להדוף את התקפות האויב שבמהלכן רבים מהלוחמים נפצעים או נהרגים. באותו הזמן בבונקר התאג”ד, רופא המילואים מתל אביב (מיכאל אלוני), נאבק על חיי הלוחמים הפצועים וקורא לפינויים דחופים שאינם מגיעים.

אחרי שבוע של מצור ולחימה, החיילים יצטרכו לבחור אם להמשיך ולהילחם תחת הוראות מפקדם, או ללכת אחר תוכניתו של רופא המילואים – תוכנית שעשויה להציל את חייהם. האם יחליטו לוותר על הערכים שעליהם חונכו ולהיכנע, או שמא להילחם עד הכדור האחרון?


 

העתיד

דרמת מתח של הבמאי נעם קפלן ובכיכובם של ריימונד אמסאלם, סמאר קופטי, דר זוזובסקי ועוד. לדוקטור נורית בלוך (ריימונד אמסלם) יש כמעט הכל בחיים – קריירה אקדמאית מרשימה במסגרתה הצליחה לפתח דרך לחזות פיגועי טרור, בית יפה, זוגיות טובה, ותוכניות להביא ילד לעולם בקרוב בהליך פונדקאות.

כאשר צעירה פלסטינית בשם יאפא (סמר קופטי) מוכיחה שהשיטה לחזות פיגועים לא מושלמת למרות הכל, נורית צריכה לפצח את אישיותה ולהבין מה השתבש. המפגשים של נורית עם יאפא המפגעת מחד, ועם מאור הפונדקאית (דר זוזובסקי) מאידך, יעלו בה שאלות על העבר – ויאלצו אותה להתמודד עם העתיד שלה, ושל כולנו.


 

העיר הזאת

אופרת ראפ בלשית בבימויו של עמית אולמן, ובכיכובם של עמית אולמן, ג’ימבו ג’יי, מוריה אקונס, אלון נוימן, עידן אלתרמן ועוד. עלילת הסרט מתרחשת בעולם דמיוני, בזמן לא ידוע. בלילה סוער במיוחד אישה בשם שרה בנט מגיעה למשרד החקירות של הבלש ג’ו. היא מבקשת ממנו למצוא את אחותה שנעלמה. בידיעה ששום דבר טוב לא יצא מזה, ג׳ו מסכים לפתוח בחקירה. מהר מאוד החקירה מסתבכת והוא מוצא עצמו לבד במערכה מול הפושע הכי מסוכן בעיר.


 

ההילולה – שנות ה-90

דרמה קומית בבימוי של אריאל בנבג’י ושלום אסייג ובכיכובם של שלום אסייג, לינור אברג’יל, צחי נוי, אריק משעלי, חי דוידוב ועוד. בעקבות חלום נבואי על סבו שנפטר, פרוספר, גיבור הסרט, לוקח את המשפחה ותושבי השכונה להילולה אצל ה”באבא סאלי” בנתיבות.

העלילה מסתבכת כשבעקבות טעות בדרך, הם מגיעים לליבה של עזה ונחטפים. החטופים מנסים את כל השיטות מהשכונה כדי לברוח מהשבי, בזמן שעברייני השכונה עובדים על תוכנית בניסיון לחלץ אותם מבחוץ.


 

החבר השמן שלי

קומדיה רומנטית מרעננת של הבמאי גודיס שניידר, שכתב אותו יחד עם ליאת אלקיים, בכיכובם של מי-רן מנקס, צחי סדן ועוד. הסרט זכה בפרס הסרט הראשון הטוב ביותר ובפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל חיפה.

במרכז העלילה אנחנו פוגשים את גי’מי ואליק שנפגשים לראשונה בצבא, שניה לפני השחרור. הוא חייל פשוט ושמן, היא קצינה ורזה, אבל משהו ביניהם עובד, חבל שאין לזה סיכוי.

במהלך השנים השניים נפגשים מדי פעם בעיר, אבל רק לאחר עשור, קצת אחרי שלושים, כששניהם קצת יותר חבוטים וחכמים, הם הופכים לידידים. זה לפחות עד שאהבה נכנסת לסיפור.


 

כולם מחכים רק לי

דרמה-קומית שביים אקי אבני ומככבים בה לצידו צחי הלוי, איציק כהן, מאור שוויצר, דנה פרידר ועוד. במרכז העלילה אנחנו פוגשים את דמותו של יונתן הראל (אקי אבני) מפיק ישראלי ותיק שנמצא על סף פשיטת רגל כאשר המשקיעים שלו בסרט פורשים ומגיפת הקורונה מכניסה אותו לחובות עתק.

אך באופן מפתיע הסרט שלו זוכה בפרס ‘דקל הזהב’ היוקרתי של פסטיבל קאן, ולמרות השבחים והפרסים הוא חושד שסביבתו לא ממש מפרגנת לו, הוא מחליט לארגן בביתו מסיבה לכבוד הזכיה הגדולה שלו בפרס, ומתקין בכל הבית שלו מצלמות, כך שיוכל לשמוע מה אורחיו חושבים עליו בהיחבא.


 

הדרך לאילת

דרמה קומית של הבמאי יונה רוזנקיאר בכיכובם של שמואל וילוז’ני, יואל רוזנקיאר, אביבה נגוסה, דובר קוסאשווילי ועוד.

בן, ממורמר ודיכאוני, מגיע לביקור בקיבוץ ילדותו בצפון. הוא מתכנן לבקש מאביו, אלברט, עימו יש לו בקושי קשר, לעזור לו לתבוע דירה אבודה של הוריו של אלברט בוורשה. אך לאלברט כמובן יש תכניות אחרות, הוא בדיוק התערב, כשהוא שיכור לחלוטין, מול חצי מהקיבוץ שהוא יכול לנהוג את הטרקטור שלו כל הדרך לאילת.

וכך יוצאים השניים למסע איטי, הזוי ובלתי צפוי במהלכו יגלה בן מחדש את אביו, את הסיבה האמיתית מאחורי היציאה למסע וייתן לאלברט הזדמנות אחרונה לגאולה. זהו סיפור התבגרות מאוחר, מצחיק ומרגש על אב שמעולם לא ידע להיות אחד ועל הבן שניסה כל חייו לברוח מצילו.


 

הסירו דאגה מליבכם

דרמה של הבמאי והתסריטאי תום שובל בכיכובם של ברניס בז’ו, יובל מנדלוביץ’, אנה סטפן ועוד. במרכז עלילת הסרט אנחנו פוגשים את אלמה, אשתו הטרייה של טייקון ישראלי בשם נח ארבל.

מותו המפתיע של נח הופך את אלמה לאחת הנשים העשירות בישראל, כשהיא יורשת חלק גדול מרכושו ואת הווילה העצומה שלו בקיסריה.

מפגש עם חסרת בית ובתה, מעורר באלמה יצר שהיה חבוי בתוכה והיא מזמינה אותן לגור בוילה ודואגת לכל צרכיהן. השמועה מתפשטת וחסרי בית מכל הארץ עולים לרגל אל הווילה בקיסריה בחיפוש אחר מזור לכאבם.

אלמה מתמסרת בכל מאודה, מטפלת בכל צרכיהם, מספקת להם אוכל, ביגוד וטיפול רפואי על חשבונה. אקט הנתינה הטוטאלי מטעין את אלמה באנרגיות חדשות, נותן לה עוגן חדש של משמעות אך גם חושף אותה למערכת של כוחות, אינטרסים וניצול, שמאיימים על האוטופיה הפראית שיצרה.


 

שער הפרחים

קומדיה דרמטית של הבמאי חיים בוזגלו (הקיץ של אביה, עונת הדובדבנים ועוד), בכיכובם של אריק משעלי, אינט כהן, אלברט אילוז, זאב רווח, סשה דמידוב, ריימונד אמסלם ועוד.

משפחה מרוקאית אסלית חמה ואוהבת, מרובת נפשות, בעולם של מצוקות הסתבכויות ואהבות, רגעי צחוק לצד רגעי בכי ומצוקת קיום יומיומית. כל אחד מבני המשפחה, לטוב ולרע, מציג צד אחר כחלק מפאזל של עולם שלם, הם אמנם חיים בארץ, אך ליבם עדיין שם במרוקו האהובה והרחוקה.


ולריה מתחתנת

דרמה מעניינת במיוחד של הבמאית מיכל ויניק, שזכתה עליו בפרס אופיר לתסריט המקורי הטוב ביותר בטקס פרסי אופיר.

כריסטינה התחתנה עם מיכאל, ישראלי שהכירה אונליין, כעת אחותה הצעירה ולריה מנסה לעשות את אותו התהליך. היא פגשה את איתן כשהגיע לאוקראינה למצוא לעצמו כלה. איתן התאהב בה ונעשו סידורים על מנת שולריה תגיע להתגורר איתו לתקופת ניסיון.

איתן מגיע כדי לאכול ארוחת ערב חגיגית שבסופה ייקח את ולריה לביתו. במהלך הארוחה ולריה משתדלת להישאר חייכנית אבל היא דרוכה, לא מסוגלת לאכול כלום. הפחד משתלט עליה, יש לה ספקות, הכל נראה לה מאיים.

כריסטינה מנסה לעזור לה מבלי ששני הגברים ירגישו, אך ללא הצלחה. כאשר ולריה ואיתן עומדים לקחת את המזוודה ולנסוע אל דירתו של איתן, ולריה הולכת לשירותים,  נועלת את עצמה בפנים ומסרבת לצאת.


 

מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם

דרמה מרגשת של הבמאי דני רוזנברג בכיכובם של מרק רוזנבאום, רוני קובן, נועה קולר, נתן רוזנברג ועוד.

במרכז עלילת הסרט אנחנו פוגשים אב ובנו שמנסים לעצור את הזמן באמצעות הקולנוע, אך מחלה סופנית של האב מאיימת לנצח אותם במשימה שלהם. בעוד האב הולך ומסתגר בביתו, מתמודד בדרכו עם המוות הקרב, בנו בוחר להתעלם מהמציאות שדופקת על הדלת ומנסה להמציא את אביו כגיבור קולנועי בפעם האחרונה בטרם ייעלם מן העולם.


 

ולנטינוס

דרמה של הבמאית בילי בן משה בכיכובם של נירו לוי, הילי לואיס, אסתי זקהיים ועוד. בערב הסילבסטר משה, עבריין מוכר מאוד, לוקח את אשתו למסעדה האהובה עליהם.

להפתעתה אשתו מוצאת עצמה יושבת מול המאהב הסודי (והמבוגר) שלה ואשתו הדעתנית והכעוסה. וכך, זוג מבוגר בסוף עשור החמישים לחייו וזוג צעיר בסוף שנות השלושים שלהם, מביטים לעבר ולעתיד בעיניים, שואלים שאלות ומנסים להבין מה הם באמת רוצים ומה הם באמת צריכים.


 

אמריקה

דרמה של הבמאי אופיר ראול גרייצר בכיכובם של אושרת אינגדשט, מיכאל מושונוב, עופרי ביטרמן, מוני מושונוב ועוד.

אלי הוא מאמן שחייה מקצועי שהיגר לארה”ב, חוזר לישראל אחרי 10 שנים על מנת למכור את העיזבון של אביו. תוך כדי הוא מחדש את הקשר עם יותם, חבר ילדות שלו שפתח חנות פרחים עם ארוסתו איריס.

לאיריס אין שום קשר עם המשפחה שלה ושובו של אלי לחיים של בעלה לעתיד מטלטל את חייה. המפגש ביניהם מוביל לסדרת אירועים שמשנה את חיי כולם.


 

כאילו אין מחר

דרמה של הבמאי ניצן גלעדי בכיכובם של ישראל אוגלבו, דין מירושניקוב, מורן רוזנבלט, טום באום ועוד.

גיא, אמן קעקועים, וחברתו הטובה ביותר, ג’וי, חוגגים בגדול במהלך מצעד הגאווה הצבעוני והתוסס. החגיגה נקטעת בפתאומיות לאחר ירי קטלני שמתרחש בזמן האירוע.

במטרה למצוא מקום מבטחים, השניים נמלטים אל הדירה של גיא. בחדר מדרגות ביתו, הם נתקלים בבחור צעיר בשם דן, שנמצא בהלם מוחלט. גיא מחליט לעזור לדן ולתת לו מקום מנוחה. כשהיורה עדיין במנוסה ברחובות, השניים נכנסים ללילה מלא יחסים, סמים ופרנויה.


 

יותר ממה שמגיע לי

דרמה בבימויו של פיני טבגר בכיכובם של יעקב זדה דניאל, אנה דוברוביצקי, מיכה פודובסדקי, אלברט אילוז ועוד.

במרכז העלילה אנחנו פוגשים את תמרה, עולה מאוקראינה ואם יחידה לפנחס. היא לא מרשה לו להצטרף אל בני כיתתו המתחילים ללמוד לקראת העליה לתורה.

שמעון, השכן החב”דניק, מסכים ללמד אותו, ובין השניים נרקם קשר אמיץ. כשתמרה מחייבת אותם ללמוד תחת השגחתה, גם היא נשבית בקסמו. אולם האידיליה הזאת מופרת כאשר הרב של שמעון, לוחץ עליו להתחתן עם אישה מתוך הקהילה.


 

ליידי עמר

אישה מבוגרת נחטפת באמצע הלילה מרחוב סואן. היא מזדהה כפולין וייס, מנהלת עמותה עשירה ומקושרת, ודורשת מהאנשים שחטפו אותה שישחררו אותה מיד אל בעלה, אבל הם טוענים שהיא אמם, ג’קי עמר, אלמנה ענייה שאיבדה את שפיותה. המאבק ביניהם מסלים, והם מוצאים את עצמם משני צדי המתרס של מלחמת זהויות.


 

אזרח מודאג

סרט דרמה של הבמאי עידן חגואל. בן הוא בחור תל-אביבי שרואה את עצמו כאדם ליברלי, הוא חי לו בדירה מעוצבת עם בן-הזוג שלו רז, חולם על תינוק משותף, ובינתיים מחליט לשפר את שכונתו ה”מתחדשת” בדרום העיר ונוטע ברחוב שלו עץ.

המעשה היחסית תמים וטוב מוביל לרצף אירועים מפתיע שבסופו בחור אריתריאי נעצר באכזריות על-ידי המשטרה. רדוף אשמה, בן נאלץ לבחון מחדש את תפיסת עולמו בצל התערערותם של הזוגיות וחלומו להיות אבא.


בתולים

דרמה קומית של מאור זגורי (‘זגורי אימפריה’) בכיכובם של מאור לוי, ליאנה עיון, עמוס תמם, חן אמסלם ועוד. העלילה מתרחשת בישראל של שנות ה-90, מדובר בסיפור התבגרות של נער רגיש במיוחד אשר מיניותיו מתפרצת יחד עם מות אימו. סיפור על אשמה וחרטה אותן הוא נושא במסעו הבלתי אפשרי לאובדן בתוליו במקום הבודד ביותר בישראל: הערבה.


 

השתיקה

חייו של אביהו, איש טלוויזיה עם פה גדול מדי, הולכים ומסתבכים: אמו שרה הפסיקה לדבר, שקעה בשתיקה מוחלטת ואביהו לא מבין למה.

אביב, תלמידו האהוב לשעבר, הופך במפתיע למועמד המוביל בבחירות לראשות הממשלה למרות שאף אחד לא יודע מה יש לו להגיד.

הוא לא מתראיין, לא מדבר, לא נואם… פשוט שותק כל הדרך לניצחון, שתיקה שמאתגרת את אביהו עד כדי סיכון הקריירה שלו ומשפחתו. בין כל השתיקות אביהו נע ונד עד לרגע שכולן יתחברו ויובילו אותו אל חשבון הנפש הגדול של חייו


 

שאיפה לחיים

דרמה-קומית של הבמאים מתן גוגנהיים ואסף אבירי ובכיכובם של שלמה בראבא, דובל’ה גליקמן, אלון נוימן, אבי קורניק ועוד.

דב, אלמן בן 79, עובר לבית אבות שאליו משפחתו הכריחה אותו ללכת והוא מרגיש שם כמו בכלא. החלום הגדול שלו זה לקנות בחזרה את הבית הישן שלו, לחזור אליו ולסיים שם את חייו בשקט.

כשהוא מבחין שכולם בבית האבות צורכים קנאביס רפואי, המחולק להם מידי המדינה, עולה בראשו רעיון: להשיג כמה שיותר ולמכור אותו. יחד עם שני חבריו מבית האבות, הוא פותח עסק לסחר בקנאביס. 


 

עקרה

דרמה של של הבמאי והתסריטאי מרדכי ורדי, בכיכובם של גיל פרנק, נבו קמחי, מילי עשת, אילנית בן-יעקב, גולן אזולאי ועוד.

פייגי ונפתלי, זוג חסידי ברסלב, חיים יחד עם הוריו של נפתלי באזור צפת. למרות שהם כבר נשואים ארבע שנים, הם עדיין לא התברכו בילדים. נפתלי טס לאוקראינה להתפלל להריון על קברו של רבי נחמן.

בהיעדרו של נפתלי, אב המשפחה מזמין לביתם את אדם בשם רבי אליהו, נווד עם שופר גדול, שמציע לפייגי ברכה וריפוי  באמצעות קול השופר, שיביא לה במהלך השנה בן זכר.

כשנפתלי חוזר מקברו של רבי נחמן, הוא מגלה שכלום כבר לא יחזור להיות כשהיה.

מתי מגיע לקולנוע? 8.9.2022


קריוקי

דרמה-קומית של הבמאי משה רוזנטל בכיכובם של ששון גבאי, ליאור אשכנזי, אלמה דישי, ריטה שוקרון ועוד.

במרכז העלילה אנחנו פוגשים זוג נשוי בגיל העמידה, מאיר וטובה, שחיים באחת השכונות החדשות בחולון.

כשלדירת הפנטהאוז בבניין המנומנם שלהם עובר לגור רווק, נהנתן ומוחצן, שמזמין אותם לערב קריוקי בביתו, שבסופו הם מתמלאים בתחושת חיות.

המפגש המפתיע הזה מערער את הזוגיות שלהם ומצית תקווה לחיים אחרים.

מתי מגיע לקולנוע? 29.9.2022


 

 

אוהב אותך צ’ארלי

קומדיה של הבמאי שי כנות בכיכובם של מיכאל אלוני, אלון אבוטבול, נועה קירל, אליעד נחום, עדי הימלבלוי, אוראל צברי ועוד.

במרכז העלילה אנחנו פוגשים במאי צעיר ושאפתן בשם גיא קנובסקי. הוא והצוות הפסיכי שלו מצלמים תוכנית ריאליטי של זמרת פופ מצליחה בשם “סנשיין” (אותה מגלמת כמובן נועה קירל) המתארחת לשבוע בביתו של צ’ארלי בוארון ראש ארגון פשע ומשפחתו המוחצנת.


 

קולות רקע

דרמה-קומית שעוסקת בהגירה הגדולה לישראל מרוסיה אי שם בשנות ה-90. במרכז העלילה אנחנו פוגשים זוג בשנות ה-60 לחייהם, ויקטור (ולדימיר פרידמן) ורעיה (מריה בלקין), שלפני המעבר הגדול שלהם לישראל הם עבדו ברוסיה בדיבוב סרטים והיתה להם קריירה מצליחה. השניים נוחתים בישראל ומבינים שאין להם מה לעשות עם העיסוק שלהם.

בלית ברירה הם מוצאים עבודות כדי להביא פרנסה, ויקטור מוצא עצמו בעבודה בשירות העירייה ורעיה מתגלגלת למוקד שיחות טלפוני למבוגרים. מוזמנים לצפות כאן בסרטון הטריילר.


 

הנה אנחנו

דרמה ישראלית קטנה ומרגשת של הבמאי ניר ברגמן (“כנפיים שבורות”, “הדקדוק הפנימי”) והתסריטאית דנה אידיסיס (שהיתה מהיוצרים של הסדרה “על הספקטרום”).

הסרט מתאר סיפור על אבא מסור בשם אהרון (שי אביבי) שמגדל את בנו, נער עם צרכים מיוחדים שנמצא על הספקטרום האוטיסטי.

כשהבן מתבגר אמו מעוניינת להכניס אותו לסביבה מתאימה יחד עם נערים עם צרכים דומים לשלו, אך אביו לא מקבל את ההחלטה וביום בו הם צריכים להיכנס למוסד לאנשים עם צרכים מיוחדים הוא מחליט לברוח איתו למסע ברחבי הארץ.

בנוסף לשי אביבי מככבים בסרט השחקנים נועם אימבר, שרון זליקובסקי, אפרת בן צור, סמדי וולפמן ועוד. הסרט זכה בארבע פרסי אופיר בקטגוריות הבימוי, התסריט והשחקנים הטובים ביותר.


 

תמונת הנצחון

סרט של הבמאי אבי נשר בכיכובם של ג’וי ריגר, תום אבני, אמיר ח’ורי, עלא דקה, משי קליינשטיין, אליענה תדהר, אלישע בנאי ועוד. הסרט מבוסס על אירועים אמיתיים ומציג את סיפור הקרב בקיבוץ ניצנים במלחמת העצמאות.

מדובר באחת ההפקות הגדולות והיקרות בתולדות הקולנוע הישראלי. עלילת הסרט מתרחשת בשנים 1948-1949 בימים שקדמו לקרב על ניצנים.

עיתונאי צעיר מצרי מתלווה לכוח מתנדבים שיוצא לסייע לערביי פלשתינה על מנת לתעד “תמונת ניצחון” של הצבא המצרי.

הם מתמקמים בכפר שלמרגלותיו שוכן קיבוץ ניצנים, בו חברי הקיבוץ נערכים להגנה. בעוד שני הצדדים מתקרבים לעימות האלים, הנעורים מכתיבים סיפור משלהם – הבמאי מוצא להפתעתו הרבה במשותף בין הצעירים בשני הצדדים.


 

אחד בלב

קומדיה רומנטית של טליה לביא שמוכרת בין היתר גם בזכות הסרט הקודם שלה ‘אפס ביחסי אנוש‘.

הסרט החדש ‘אחד בלב’ בכיכובם של רן דנקר,  אביגיל הררי אורלי זילברשץ  מאיר סוויסה, יעל פולמן וכו’ מציג עלילה משעשעת על חתן וכלה שמגיעים לחדר המלון המפואר שלהם לאחר החתונה ובמקום שהעניינים יתפסו כיוון רומנטי השניים מתחילים לריב.

מה שהיה אמור להיות ליל כלולות שמשאיר זיכרון מאירוע בלתי נשכח הופך במהרה למסע הזוי ברחבי העיר שבמהלכו הם פוגשים אהבות קודמות, מחשבות שבחרו להדחיק וחיי רווקות שהשאירו מאחור. מוזמנים לצפות בטריילר המצורף.


 

ואלס עם באשיר

כאומה שנאלצת להתמודד עם מלחמות, ישנם לא מעט סרטים ישראלים העוסקים בהשלכות של המלחמה. ״ואלס עם באשיר״, שזכה באינספור פרסים וקיבל כאמור מועמדות לסרט הזר הטוב ביותר, מתמקד בהלם קרב עמו מתמודד חייל לשעבר שנלחם במלחמת לבנון הראשונה.

הסרט פורץ הדרך, מבוסס על חוויותיו האמיתיות של ארי פולמן, במאי הסרט, שהיה נוכח בטבח סברה ושתילה. הוא נוצר בטכניקת הנפשה, ויש בו סצנות סוריאליסטיות המנסות להמחיש את הסיוטים ואת הבלבול שחוו הלוחמים כתוצאה מהמאורעות הקשים שהיו עדים להם.


האושפיזין

סרטים ישראלים רבים עוסקים בעולם החרדי המרתק, ו״אושפיזין״ הוא אחד מהטובים שבהם. עלילת הסרט מבוססת על תסריט אותו כתב השחקן והזמר שולי רנד, שאף מככב בתפקיד הראשי.

משה (שולי רנד) הוא עבריין אלים לשעבר שחזר בתשובה. הוא ומלי חיים בעוני בשכונה חרדית בירושלים. בערב סוכות, משה ואשתו מלי (מיכל בת שבע רנד) זוכים לקבל סוכה ו- 1,000 דולר, ומשה רוכש בכסף אתרוג מהודר ויקר.

אבל עוד לפני שהשניים מספיקים ליהנות מהנס המפתיע, הם נאלצים להתמודד עם אושפיזין בלתי צפויים – אסירים נמלטים שהיו חבריו של משה בעברו כחילוני.

הסרט צולם בשכונה חרדית בירושלים ומשתתפים בו תושבי השכונה החרדים. הוא לא הוקרן בשבת בבתי הקולנוע, על מנת למנוע חילול שבת.

סרטים ישראלים - האושפיזין
סרטים ישראלים | האושפיזין

אפס ביחסי אנוש

אם אתם מחפשים סרטי קומדיה ישראלים יש לנו את האופציה המושלמת עבורכם (במידה ולא ראיתם את הסרט עדיין).

״אפס ביחסי אנוש״ היא ככל הנראה הקומדיה הישראלית הטובה ביותר שנעשתה כאן. הסרט, שזכה בשישה פרסי אופיר ובפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל טרייבקה, עוסק בשלוש חיילות שלישות המשרתות במחנה שיזפון.

דאנה איבגי מגלמת את זוהר – מש״קית דואר מרדנית שעוסקת כל היום בניסיון לשבור שיאים במשחק המחשב ״שולה המוקשים״. נלי תגר היא דפי – מש״קית נייר וגריסה שהחלום הגדול שלה הוא לעבור לבסיס הקריה. שני קליין מגלמת את רמה – קצינת שלישות שלא מצליחה להתמודד עם בעיות המוטיבציה של השתיים.

שם הסרט אגב, מתייחס ליחסי האנוש הכושלים של הקצינה רמה. אם כבר צפיתם בסרט כמו מאות אלפי הישראלים האחרים שצפו בו, אתם מוזמנים לצפות בעיבוד הבימתי שלו בתיאטרון בית ליסין. ההנאה מובטחת.


כנפיים שבורות

אם אתם בקטע של סרטי דרמה ישראלים ‘כנפיים שבורות’ זאת אחת האופציות הטובות שיש לנו כאן ברשימה.

מדובר בסרט דרמה משובח של הבמאי ניר ברגמן, הסרט עוקב אחרי סיפורם הנוגע ללב של אם וארבעת ילדיה מחיפה, אשר מתמודדים עם מותו הפתאומי של אבי המשפחה.

כל אחד מבני המשפחה מתמודד עם האובדן בדרך שלו. בת הזקונים בר מסרבת לחזור אל הגן, האח הצעיר עידו בוחן גבולות, האח המתבגר יאיר מסתגר, מסרב לחזור אל הלימודים ונשאב לאורח חיים ניהיליסטי, בעוד אם המשפחה דפנה (אורלי זילברשץ-בנאי) עובדת שעות נוספות כאחות מיילדת במרכז רפואי בני ציון במטרה לפרנס את ילדיה בכבוד.

על רקע כל זאת, מנסה האחות הבכורה מאיה (מאיה מרון), לתמרן בין חייה האישיים לבין האחריות המשפחתית הכבדה שמוטלת לפתע על כתפיה.


למלא את החלל

אחד מהסרטים הישראלים המצליחים בכל הזמנים הוא ״למלא את החלל״. הסרט, שבוים על ידי הבמאית החרדית רמה בורשטין, מספר על בחורה חרדית בשם שירה (הדס ירון) המחכה להינשא עם השידוך המיועד לה. אלא שאז אחותה של שירה, אסתר (רננה רז), הולכת לעולמה בזמן הלידה.

היא מותירה אחריה תינוק ואלמן צעיר ששמו יוחאי (יפתח קליין). כאשר יוחאי מקבלת הצעת שידוך מבלגיה, חמותו של יוחאי חוששת שהנכד היחיד שלה יעבור עם אביו לחו״ל. היא מחליטה לנסות ולשדך בין יוחאי לבתה שירה, שמתבלטת לגבי ההחלטה שתשנה את חייה.

הבמאית בורשטין שאבה את ההשראה לסרט מחתונה אמיתית שנכחה בה, במסגרתה נישאה בת למשפחת חסידי גור עם האלמן של אחותה שנפטרה. בורשטין שקלה תחילה להוציא את הסרט בעילום שם מכיוון שחששה מהתגובות של הקהילה החרדית, אבל בהתייעצות עם רב החליטה לא לוותר על הקרדיט שמגיע לה.


עג׳מי

סרט דרמה ישראלי בבימוי של ירון שני. עלילת הסרט מורכבת מחמישה פרקים ושוזרת באופן מורכב כמה סיפורים מקבילים, שמקום התרחשותם המרכזי הוא שכונת עג’מי שביפו. הגיבורים הם ברובם צעירים מוסלמים ונוצרים. בסרט יש הצצה על החברה הערבית רוויית הפשיעה האכזריות והשקרים. בני השכונה שקועים עד צוואר במעגלי פשעים אלימים, סחר בסמים ונקמת דם.


גט

רונית אלקבץ ז״ל הייתה אחת מהשחקניות הגדולות ביותר בישראל, וצפייה בסרט ״גט״ בכיכובה מוכיחה זאת לחלוטין. ״גט״ שבויים על ידי רונית ואחיה שלומי אלקבץ, מציג את הקשיים שעוברת ויויאן אמסלם בנסיונה לקבל גט מבעלה אלישע בבית הדין הרבני. זהו סרט מופתי, שאמנם עוסק בסיפור קטן, אבל מציג תופעה גדולה עמה מתמודדות נשים רבות בישראל.


בופור

סרט מלחמה נוסף ומרתק לא פחות, הוא ״בופור״ העוסק בחיילים צה״ל שאיישו את מבצר בופור לפני הנסיגה מלבנון. ״בופור״, שמבוסס על ספרו של רון לשם ״אם יש גן עדן״, צולם בהר החרמון. לצורך צילום הסרט הושאל ציוד צבאי רב מצה״ל, ועלות הפקתו נחשבת ליקרה במונחים מקומיים – 2.5 מיליון דולר.

לצד הביקורות החיוביות שזכה להן, הסרט עורר ויכוח ציבורי גדול בשל העובדה שמככבים בו השחקנים אושרי כהן, איתי טיראן ואיתי תורג׳מן שכלל לא שירתו בצה״ל. הרטמכ״ל דאז, גבי אשכנזי, אף סירב לצפות ב״בופור״ והחרים את הסרט. למרות זאת, מדובר באחד מהסרטים הישראליים המרשימים ביותר שנעשו כאן.


הסודות

הסרט ״הסודות״ מעניק הצצה לעולמן המסתורי של קבוצת נערות דתיות, שלומדות במדרשה התורנית בצפת. כשהתלמידות פוגשות את אנוק הצרפתייה, אסירה לשעבר, הן מתחילות לגלות עניין באורח החיים החילוני ומנסות לחקור את ״העולם האסור״.

אבי נשר ביים בכישרון רב את הסרט, בו מככבים שחקנים ישראליים מצוינים מהשורה הראשונה – אניה בוקשטיין, דאנה איבגי, תיקי דיין, גורי אלפי, רבקה מיכאלי, עלמה זק, אדיר מילר, טלי אורן וספי ריבלין ז״ל. פס הקול אותו כתב והלחין דניאל סלומון, מוסיף אף הוא לטון המסתורי של הסרט.


מחילה

אחד מהסרטים הישראלים המצליחים ביותר הוא ״מחילה״ שיצא לאקרנים בשנת 2019. בתוך שלושה שבועות בלבד, 200 אלף אנשים צפו בסרט, ויש סיבה טובה לכך. מדובר בקומדיה מטורפת שקשה להישאר אדישים אליה.

״מחילה״, שכתבו וביימו חנן סביון ביחד עם גיא עמיר המוכרים לנו מהסדרה ״עספור״, מתרחש בדרום הארץ במהלך עשרת ימי תשובה. במרכז העלילה עומדים זוג החברים שאול וניסן, שיצאו לפני שלוש שנים לשוד שהסתבך – ניסן נמלט לחו״ל ושאול נכנס לכלא. לאחר שחרורו, ניסן שחזר בתשובה מבקש את סליחתו של שאול. השניים יוצאים להרפתקה ומנסים לקבל מחילה.


הערת שוליים

סרט דרמה בבימויו של יוסף סידר, בכיכובם של ליאור אשכנזי ושלמה בראבא. הסרט עוסק באב ובנו, שניהם פרופסורים בחוג לתלמוד באוניברסיטה העברית בירושלים. האב הוא איש שיטת המחקר הישנה, המתוסכל משום שהמחקר החשוב בחייו, עליו עמל עשרות שנים, הפך למיותר עקב תגלית של חוקר אחר. הבן הוא ידוען וגיבור הממסד – המייצג נאמנה את שיטות המחקר החדשות, שנתפסות כשטחיות בעיני האב.


ימים נוראים

אין הרבה סרטים ישראלים שעוסקים ברצח רבין, ו״ימים נוראים״ מצליח לגעת בנושא הכואב הזה ברגישות ובתבונה רבה. הסרט עוקב אחר האירועים שהובילו לרצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין, ז״ל, ומציג את נקודת מבטו של הרוצח המרצה בימים אלו מאסר עולם, יגאל עמיר. יהודה נהרי הלוי, המגלם את יגאל עמיר, מתגלה כשחקן אדיר במיוחד. אם יש סרטים ישראלים שכל ישראלי חייב לראות, אז ״ימים נוראים״ הוא אחד כזה.


את לי לילה

אנחנו מזהירים מראש, ״את לי לילה״ הוא אחד מהסרטים הישראלים הקשים ביותר לצפייה. אמנם אין בו אלימות מזעזעת, אבל בכל זאת הוא מצליח לטלטל ולערער את הצופה. ״את לי לילה״ שבוים על ידי אסף קורמן ונכתב על ידי לירון בן שלוש, עוסק בבחורה (לירון בן שלוש) המגדלת את אחותה בעלת המוגבלות השכלית (דאנה איבגי) ופוצחת ברומן עם מורה להתעמלות בבית ספר. על משחקה המשובח והמשכנע, קיבלה דאנה איבגי את פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר בטקס פרסי אופיר.


האופה מברלין

אחד מהסרטים הישראלים העוסקים בקהילה הגאה, הוא ״האופה מברלין״ – סרט רגיש ומעודן שפורט על הנשמה.

בסרט מככב שחקן גרמני (טים קלקהוף), המגלם את תומאס – אופה בבית קפה בברלין. תומאס מתאהב בלקוח המגיע שוב ושוב לבית הקפה –  אורן (רוי מילר), ישראלי המתגורר בירושלים, נשוי ואב לילד, הנוסע לגרמניה לצורך ענייני עבודה.

אורן מנהל רומן עם טים, אך הרומן נגדע כאשר אורן נהרג בתאונת דרכים. לאחר קבלת הבשורה המרה, מחליט תומאס להגיע לישראל בעקבות אהובו שהלך לעולמו.

הוא מתחיל לעבוד בבית הקפה של אלמנתו של אורן, ענת (שרה אדלר), ובין השניים מתפתחת מערכת יחסים מפתיעה.


פוקסטרוט

מירי רגב יצאה נגדו וטענה שהוא ״מציג את חיילי צה״ל כמטייחים״. אבל למרות היותו שנוי במחלוקת, ״פוקסטרוט״ הוא סרט ישראלי שמקומו ברשימת הסרטים הישראלים המומלצים היא בגדר חובה.

הסרט, בכיכובם של ליאור אשכנזי, שרה אדלר ויונתן שיראי, מורכב משלוש מערכות: המערכה הראשונה מציגה את ההורים (ליאור אשכנזי ושרה אדלר) המקבלים את הבשורה על כך שבנם החייל נהרג.

המערכה השנייה מתמקדת במחסום צה״ל בו משרת הבן. החיילים המשרתים כבודקים במחסום, מנסים להעביר את הזמן במוצב השומם.

המערכה השלישית מתרחשת חצי שנה לאחר מות הבן. מדובר בסרט שמערער את הצופה ומעלה שאלות קשות.


ביקור התזמורת

סרט הביכורים של הבמאי ערן קולירין. עלילת הסרט היא סיפור בדיוני על ביקור תזמורת המשטרה של אלכסנדריה בישראל.

התזמורת הוזמנה לנגן בטקס הפתיחה של מרכז לתרבות ערבית בפתח תקווה. עקב אי-הבנה, נוסעים חברי התזמורת לעיירת פיתוח מדברית בשם “בית התקווה” (הסרט צולם ברובו בעיירה ירוחם שבנגב).

חברי התזמורת, המגיעים מעיר גדולה ועתירת מוסדות תרבות, במדינה שמרנית, לעיירה חילונית שאין בה כל מוסד תרבות או מוסד אומנות שהוא, נתקפים בהלם תרבות. אולם, בעיירה הם קושרים קשרים לרגע עם התושבים.


שש פעמים

דרמת הנעורים ״שש פעמים״, נכתבה בהשראת אירועים אמיתיים. במרכז העלילה ניצבת גילי (סיון לוי), נערה שעוברת לבית ספר חדש ומנסה להתחבר לתלמידים המקובלים על ידי שימוש במיניות שלה.

הנערים מנצלים את גילי ומעבירים אותה מאחד לשני כמו חפץ. הסרט מחולק לשישה חלקים, כשכל חלק מציג סצנה מינית אחרת של גילי עם הנערים. ״שש פעמים״ הוא סרט שתלמידים בבתי הספר חייבים לצפות בו, כדי שאף נערה אחרת לא תעבור את מה שעברה גילי.


מי מפחד מהזאב הרע

אין הרבה סרטים ישראלים מז׳אנר האימה, וכשיש אחד כזה זאת בהחלט חגיגה.

״מי מפחד מהזאב הרע״ עוסק במפגש אלים של שלושה גברים בעקבות סדרת רציחות. מיקי (ליאור אשכנזי) שוטר האובססיבי לתפיסת הרוצח, גידי (צחי גראד) שבתו נרצחה על ידי רוצח סדרתי והוא מתכנן לנקום, ודרור (רותם קינן) – מורה לתנ״ך שחשוד כפדופיל ורוצח סדרתי.

מדובר בסרט מתח מטורף בקנה מידה ישראלי, שמזכיר בסצנות מסוימות את ״כלבי אשמורת״ של טרנטינו.


סוף העולם שמאלה

גם את הסרט הזה ביים אבי נשר, שמוכיח כי הוא אחד מהבמאים המוצלחים בארצנו. ״סוף העולם שמאלה״ מתרחש בשנת 1968 ומציג את חייהם של עולים חדשים המתגוררים בעיירה שכוחת אל בנגב.

שרה טלקר (לירז צ׳רכי) היא עולה חדשה מהודו המתחברת לניקול שושן (נטע גרטי) בת לעולים ממרוקו. בין שתי קבוצות העולים – מהודו וממרוקו, נוצרת יריבות עזה, אך החברות של שתי הנערות מתגברת על הכל.


 

האסונות של נינה

סרט דרמה שיצא לאקרנים בשנת 2003 בבימויו של שבי גביזון. העלילה מציגה את עולמו של נדב (אביב אלקבץ), ילד בן 12, שהוא גם המספר של הסרט.

נדב מתאר לצופים את סיפור משפחתו שהתפרקה, על סביבתו ובייחוד על אהבתו הייצרית והקנאית לדודתו, נינה (איילת זורר). לאחר מותו הפתאומי של בעלה של נינה, חיימון, נדב עובר להתגורר עמה, ובכך מממש את חלומו להתקרב אליה.

באותה התקופה נינה עוברת סדרה של חוויות רגשיות עם גבר שהכירה ותהליכים נפשיים עמוקים עם עצמה, היא אינה מודעת בכלל להשפעה שיש לה על נדב.

בביתה של נינה לומד נדב על אהבה ועל משפחה ועובר סוג של תהליך התבגרות. במהלך הסרט הצופים נחשפים לדמויות השונות הסובבות את נדב, דמויות אשר גם הן מנסות להתמודד עם הקשיים בחייהם.

סרטים ישראלים - האסונות של נינה
סרטים ישראלים | האסונות של נינה

רוצים עוד המלצות צפייה לסרטים וסדרות? מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ‘מכורים למסך’

רגע לפני סיום מוזמנים לבחון את הידע הכללי שלכם בחידון המצורף

עוד בפטריה

15 סדרות ישראליות מומלצות שכל אחד חייב לראות
20 סרטים מומלצים לצפייה בנטפליקס
20 סדרות מומלצות בנטפליקס שכדאי לכם להתחיל לראות

לייק לפטריה בפייסבוק