נסו למצוא את זוגות החיות שמסתתרות במשחק הזיכרון שלנו

הכנו לכם בפוסט משחק זיכרון קשה שיעזור לכם לחדד את הראש. כמו שאתם כבר יכולים לתאר החוקים של המשחק די ברורים, יש על הלוח 24 כרטיסיות עם סימני שאלה ועליכם לבחור בכל פעם שתי כרטיסיות על מנת למצוא זוג חיות זהות.

שימו לב שבכל נקודת זמן אתם יכולים להקליק על הכפתור 'התחל משחק מחדש' וכל הכרטיסיות יחזרו להיות עם סימן שאלה והמקומות שלהם יעורבבו מחדש. במידה ואתם רוצים לנסות שאלונים / משחקים אחרים שיש לנו באתר מוזמנים להקליק על כפתור 'קליק לעוד משחקים' שנמצא מתחת ללוח המשחק. תהנו!

 

כמו שאתם אולי כבר יודעים משחקי חשיבה עוזרים לנו לחזק יכולות חשובות כמו פיתוח אסטרטגיות חשיבה, קבלת החלטות, הפעלת שיקול דעת, ניסוי וטעייה, שיפור הזיכרון, סבלנות והתמדה ועוד. ההיסטוריון יוהאן הויזינחה הגדיר את המשחקים הללו בצורה בטובה ביותר במשפט "המשחק הוא שעשוע אך אינו מהווה היפוכה של הרצינות".

בניגוד למשחקי מזל או ספורט, משחקי חשיבה עוזרים לנו לאמן את המוח שלנו ומפתחים מגוון מיומנויות חשיבה. מחקרים מראים כי למשחקי חשיבה יש השפעה גדולה על התפתחות המוח והקשרים העצביים במוח, שמספקים את הבסיס להמשך התפתחות המוח בגיל המבוגר ולתחומי הלמידה, ההתנהגות, והבריאות בעתיד. על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים, משחקים אלו יכולים לתרום משמעותית להתפתחות הקוגנטיבית של ילדים, כשהם מותאמים לגיל שלהם כמובן.

אם אתם מעוניינים לחדד את הזיכרון שלכם ו/או של ילדיכם אחד המשחקים הראשונים שכדאי לכם לנסות זה משחק הזיכרון הישן והטוב. המשחק הקלאסי הזה מפתח יכולות החשיבה והזיכרון ועל אף שהוא אחד המשחקים הוותיקים והפשוטים ביותר שיש, הוא עדיין מצליח להיות מהנה ולעשות את העבודה.

עוד בפטריה

שחמט אונליין – בואו להוכיח לנו מי כאן אלוף השחמט
סודוקו אונליין – בואו לבדוק כמה אתם טובים במשחק הסודוקו 
101 שאלות טריוויה שיבחנו עד כמה אתם חזקים בידע כללי

לייק לפטריה בפייסבוק