15 עובדות לא חשובות שבטוח יעניינו אותך

ידע הוא כוח, אומר הפתגם המוכר. האמנם? לא בטוח. כסף הוא כוח, קשרים הם כוח, מסת שריר היא כוח. וידע? הוא בעיקר מעניין וגם משמש כמילוי מוצלח לתאים האפורים שלכם. אז קחו כמה עובדות מפתיעות ואפילו קצת הזויות שהתפרסמו בקבוצת הפייסבוק המוצלחת "עובדות לא חשובות". אתם כל כך הולכים להרשים בשיחת הסלון הבאה שתשתתפו בה.

ריכזנו בפוסט 15 עובדות לא חשובות במיוחד אבל מאוד מעניינות שחברי הקבוצה העלו לשם בשבוע האחרון. מעל לכל עובדה נתנו קרדיט לגולש שהעלה אותה לקבוצה ובנוסף לינק למקור ממנו שאב את הפרטים.

Shahar Prish

לתינוק(ת) של גרבר היה לפני חמישה ימים (נובמבר 20) יום הולדת 90. (מקור).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FOX 5 DC (@fox5dc)

Alma Cherry

לכריסטיאנו רונאלדו אין אף קעקוע בגוף כי הוא תורם דם בתכיפות גבוהה. (מקור).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Natan Shtivelberg

היתה יחידה בצה"ל שהסמל שלה הוא… חד קרן. מדובר ב'עוצבת הסוס הדוהר' אשר השתייכה לחיל השיריון, היא הפכה לחטיבה 130 ופורקה לפני כשנתיים.

עובדות לא חשובות 1
Noam David

שניים מהדברים הכי אייקונים בסדרה האגדית "איך פגשתי את אמא" הם הספרים The Bro Code והPlaybook של בארני.
למי שלא זוכר מהסדרה(או חלילה לא ראה אותה) הברו קוד כולל(כשמו כן הוא) את הכללים בין אחים ז"א חברים, והפלייבוק מכיל את הדרכים היצירתיות שבארני נעזר בהן בשביל להתחיל עם בנות.

מה שאתם כנראה לא יודעים, זה שהספרים האלה אשכרה נכתבו ונמכרים באמאזון תמורת 8.99$ עבור הברו קוד ו9.69$ תמורת הפלייבוק.
למי שתהה דרך אגב, התרגיל האחרון בפלייבוק הוא לא The Robin כמובן (כנראה ספציפי מדי) אלא The Scuba Diver למי שזוכר.

יש גם קבצי PDF להורדה של שניהם:
The Bro Code
The Playbook

 

Dror Megira Cohen

כאשר מחפשים בגוגל את המילה suicide (התאבדות) הוא מפנה לארגון ער"ן.

עובדות לא חשובות 2

Ariel Israel Nokai
תל אביב הייתה עיר הבירה של מדינת ישראל מ14/05/1948 עד 13/12/1949 (579 ימים). (מקור)

Ruby Sofer

מרב גרזינסקי מאוקלהומה סיטי רכש קרוואן ממונע מחברת ווינבגו. בעת נסיעתו הראשונה, על הכביש המהיר, הוא שם את בקרת השיוט על מהירות של מאה קילומטר לשעה, עזב את כיסא הנהג ונכנס אחורה, לחדר שבקרוואן הנוסע, כדי להכין לעצמו כוס קפה.

הקרוואן, כמובן, התנגש והתהפך. מרב גרזינסקי תבע את חברת ויניבגו מפני שבספר ההוראות לא הופיעה אזהרה שאין לעשות דבר כזה. הוא זכה ב- 1.75 מיליון דולר, פלוס קרוואן חדש.

דרך אגב, חברת ווינבגו אכן שינתה את ספר ההוראות, רק למקרה שעוד מישהו יחשוב לעשות דבר דומה.

via GIPHY

Gilad Bar-Yamin

תהליך הייצור של קיסמי שיניים

Nivi Naor

כל הטבסקו שבעולם מיוצר במפעל אחד, שנמצא על אי בלב אזור הביצות של דלתת המיסיסיפי בלואיזיאינה. שם הרוטב הוא סימן מסחרי רשום, ולאף מוצר מתחרה אסור לקרוא לעצמו טבסקו אלא רק "רוטב חריף". מהסיבה הזו "טבסקו" הוא המותג המבוקש ביותר בשמו בתחום הרטבים (אף אחד לא יבקש במסעדה "היינץ" אלא קטשופ, שאינו שם המותג, או "הלמנס" במקום מיונז).

מגדלי הפלפלים של טבסקו מחויבים שלא לגדל או למכור פלפלים לאף גורם מלבד טבסקו, ולקוטפי הפלפלים יש מקל קטן הצבוע בצבע המדויק שבו צריכים להיות הפלפלים הבשלים,ורק אלה נקטפים ונשלחים למפעל. למרות זאת, במפעל מייצרים גם טבסקו ירוק (עם חלפיניו), טבסקו צהוב (עם שום) ועוד שורה ארוכה של מוצרים, כולל גלידת טבסקו. טבסקו הם גם ספק רשמי של בית המלוכה הבריטי, ובכניסה למפעל מוצג בגאווה החותם שקיבלו מהמלכה אליזבת המעיד על כך. (מקור)

 

Eyal Zahavi

מקור השם סביח מגיע מהמילה הערבית "צבאח" שפרושה בוקר.
ולא ראשי תיבות של: סלט, ביצה, יותר חציל.

סביח הוא מאכל עממי ממוצא יהודי⁻עיראקי שקנה אחיזה רחבה בישראל. מרכיבי הסביח מהווים את ארוחת הבוקר המסורתית של יהודי עיראק בבוקר שבת. הסביח בישראל נבדל מארוחה זו בכך שכל המרכיבים מוכנסים לפיתה בניגוד לארוחה המסורתית שבה היו המרכיבים מוגשים על מגש גדול.

מקור: גנים, ויקיפדיה ואני מאוד אוהב סביח.

 

Oz Barzilay

אזעקת צבע אדום נקראה עד 2006 "שחר אדום", אך שמה שונה ל"צבע אדום" עקב תלונות רבות של תושבים ששמם או שם ילדיהם הוא שחר, כי כשקראו להם בשמם בקול רם האנשים בסביבה ברחו למקומות מוגנים. (מקור)

 

Haim Glikman

אם אתם מבקרים במיאנמר (או בשמה הישן: בורמה) ועולים על אוטובוס מקומי, אתם עלולים לשים לב למספר דברים מוכרים. בתחילת שנות ה90 אגד מכרה את אוטובוסי הליילנד הישנים למיאנמר, שם הם המשיכו להיות בשימוש, עדיין עם שלטי "אגד" המקוריים וחלקם אף עדיין עם לוחיות רישוי ישראליות. (מקור)

 

Uri Steiff

בשנת 2005, אמן גרפיטי בשם דיוויד צ'ו התבקש לקשט את משרדי פייסבוק, אז חברה חדשה שלא ידוע האם תצליח לייצר רווחים רציניים.
התעריף שהוא דרש עבור העבודה היה 60 אלף דולר.
פייסבוק של 2005 לא יכלה להרשות לעצמה לשלם סכום גדול כל כך, אז האלטרנטיבה שהוצעה לדיוויד צ'ו הייתה לקבל במקום זה מניות בפייסבוק. צ'ו, בניגוד לאנשי מקצוע אחרים שבוודאי היו מעדיפים לא לקחת סיכונים, הסכים לקבל את התשלום בצורת מניות של פייסבוק.
במשך השנים פייסבוק גדלה ושגשגה, צ'ו השכיל לשמור אצלו את המניות, ובשנת 2015השווי של המניות שברשותו הגיע לכ־200 מיליון דולר – יותר מפי 3000 מהשווי המקורי של העבודה שלו.
כך, באופן עקיף, הפך ציור הקיר של האמן המרושש שנשר מהתיכון ורק השתחרר מהכלא זמן קצר לפני שסגר את עסקת חייו, לאחד מחמשת הציורים היקרים ביותר אי פעם. 
(מקור)

 

Moshe Dubman

בכל רגע נתון אוכלוסיתה של יבשת אנטארקטיקה מונה כמה עשרות/מאות מדענים, חוקרים, אנשי משלחות, פקחים, טייסים, וכו'.

מה שעושה אותה ליבשת עם ה IQ הממוצע הגבוה ביותר.

מקור: Think!

 

Ben Goshen

לפני קום המדינה ובשנותיה הראשונות של מדינת ישראל נהוג היה כי הנושאים בתפקידים בכירים או ייצוגיים יעברתו את שמם. כשנדרש ראש השב"כ השני, איזידור רוט, לשנות את שם משפחתו לשם עברי, הפגין את שנינותו ושינה את שמו לאיזי דורות, וכך ציית להוראה מבלי ששמו יישמע אחרת. (מקור).

לעוד עובדות לא חשובות אבל סופר מעניינות היכנסו לקבוצה 'עובדות לא חשובות'

לייק לפטריה בפייסבוק