פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

טטריס

טטריס זה אחד המשחקים המוכרים והממכרים ביותר שיש ועכשיו אתם יכולים ליהנות ממנו גם באתר הפטריה.

אם מתחשק לכם משחק שיעזור לכם לשפר את מהירות התגובה ועל הדרך יעביר לכם את הזמן בכיף מוזמנים ליהנות ממשחק טטריס קלאסי מגניב וחדש שהטמענו באתר לאחרונה. תהנו!

כמה עובדות שבטוח לא ידעתם על טטריס

המשחק הומצא בשנת 1984 על ידי מהנדס מחשבים רוסי בשם אלכסיי פז’יטנוב

מקור השם טטריס

שמו של המשחק זה שילוב של המספר ארבע בשפה היוונית (טטרה) ביחד עם שמו של ענף הספורט שהיה אהוב ביותר על ממציא המשחק אלכסיי פז’יטנוב – טניס. איכשהו הוא החליט שטטרה + טניס = טטריס. וככה הגיע לעולם השם של המשחק הקלאסי שכולנו מכירים כיום.

המנגינה של המשחק

מנגינת גרסת הגיים בוי של המשחק היא שיר עם רוסי בשם “קורובייניקי” (מוזמנים ללחוץ על הלינק ולשמוע את מנגינת המשחק המקורית). השיר מתאר סיפור אהבה בין נערה לרוכל. פז’יטנוב בהתחלה היה נגד הוספת השיר למשחק כי הוא חשש שהמשחק יזוהה עם רוסיה. לבסוף הוא נבחר כמנגינת רקע למשחק בגלל הקצב העולה והמתגבר שבו, שמזכיר את העלייה במהירות נפילת הלבנים במשחק ככל שמתקדמים בו.

הצלחת המשחק

ישר עם יציאתו של המשחק לשוק המשחקים בשנת 1985 הוא הפך להצלחה מסחררת וחסרת תקדים. הוא מכר כ-170 מיליון עותקים, כאשר 100 מיליון מתוכם הן הורדות בתשלום לטלפונים חכמים, עובדה שהופכת אותו למשחק הווידאו השני הכי נמכר ביותר (הראשון זה מיינקראפט עם מספר מפלצתי של 176 מיליון עותקים).

אפקט טטריס

תופתעו לגלות שיש תופעה פסיכולוגית אמיתית שנקראת אפקט טטריס, שקשורה באופן ישיר למשחק. האפקט הזה מתרחש כשאנשים מקדישים את כל תשומת הלב שלהם למשחק מסוים עד שאלמנטים של המשחק חודרים למחשבות/חלומות שלהם גם בזמן שהם מנותקים מהמשחק ועושים משהו אחר לגמרי.

התופעה התפרסמה בשנות השמונים כשמשחק הטטריס גרם למיליוני אנשים להתמכר למשחק אבל לא מדובר באפקט שקורה רק לאנשים שמשחקים בטטריס, התופעה יכולה להתרחש בעצם עם כל משחק שגורם למשתמש לבלות בו שעות על גבי שעות בריכוז מוחלט.

עוד בפטריה

שחמט אונליין – בואו להוכיח לנו מי כאן אלוף השחמט
משחק זיכרון מאתגר לילדים (ומבוגרים)
101 שאלות טריוויה שיבחנו עד כמה אתם חזקים בידע כללי
טטריס 1
Credit: Pixabay

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...