10 טיפים קטנים שיעזרו לכם להשלים עם בן/בת הזוג שלכם אחרי מריבה

כל מי שמנהל מערכת יחסים זוגיות יודע שאין דבר מבאס יותר ממריבה או ויכוח על עניין שטותי כלשהו, שמתלהטים, יוצאים משליטה ויוצרים עצבים מיותרים ואווירה כעוסה ולא נעימה בבית. אז נכון, אין זוג שלא רב ולעיתים יש נושאים שמצדיקים ואף דורשים עימות חזיתי בין שני הצדדים, אבל כמו שאומר הביטוי השמאלצי אך הכל כך נכון – גם לריב צריך לדעת, ולא כל נושא שמעורר חילוקי דעות חייב להפוך לוויכוח קולני ועצבני.

אז איך עושים זאת נכון? הנה 10 טיפים חשובים ומועילים שיעזרו לכם להנמיך את הלהבות, לצלוח בקלות את המריבה הזוגית הבאה שלכם, ולהשלים אחד עם השנייה במהירות ובלי מטען עודף שיושב לכם על הלב.

Credit: Pixabay

תספרו עד 10

נכון, זה קצת נשמע כמו קלישאה, אבל הקטע הזה באמת עוזר. אם בני הזוג שלכם אמרו משהו שעצבן אתכם או שאתם ממש לא מסכימים עליו, קחו נשימה, ספרו עד 10 וסדרו את המחשבות שלכם לפני שאתם יורים לאוויר מילים שאתם עשויים להתחרט עליהן בהמשך. אף אחד לא רוצה לפגוע בבן הזוג שלו, גם בשעת עצבים, וזו דרך נהדרת להימנע ממצבים כאלה.

בחרו לעצמכם סימן “הפסקת אש”

כל זוג יודע שכל ויכוח איכותי מגיע לנקודת שיא מסוכנת שממנה העניינים יכולים להירגע או להסלים. אם אתם מעוניינים באפשרות הראשונה, אמצו לעצמכם מילה או סימן שישמש כקוד שיסמן לשניכם שהגיע הזמן להפסיק לפני שהעסק יוצא משליטה. זאת יכולה להיות מילה מצחיקה או מחווה רומנטית קטנה שישברו את הקרח ויגרמו לכם לקחת אוויר ולעצור.

תנו חיבוק לבן/בת הזוג

נכון, כשאתם רבים עם בני הזוג שלכם הדבר האחרון שאתם רוצים זה מגע פיזי איתם. העצבים שולטים, הרוחות סוערות, ומגע פיזי נראה תלוש מהמציאות. אז זהו, שלא. מגע ידיים או חיבוק טוב יזכירו לכם כמה אתם אוהבים את הצד השני ושמה שחשוב באמת הוא העובדה שאתם יחד. אל תתביישו לבקש חיבוק או להעניק אחד כזה בהפתעה גם בזמן מריבות. מדובר באייס ברייקר מעולה.

זוגיות מריבות 1
Credit: Pixabay

אל תנסו לנצח

כשרבים עם בני הזוג, אין באמת מנצח. אתם לא תמיד חייבים להיות צודקים, וגם אם אתם משוכנעים שאתם כן, אתם חייבים לזכור שהאדם שאתם רבים אתו הוא גם זה שאתם כל כך אוהבים וזה שאתם רוצים להמשיך לאהוב גם אחרי הוויכוח ולכן אין נכון ולא נכון. הרי ביום שלמחרת אף אחד לא יזכור מי צדק ומי לא, ואין לכך שום חשיבות בהמשך. מה שחשוב באמת הוא לסיים את הויכוח בצורה שקולה ובוגרת כך ששני הצדדים יצאו מרוצים.

יש דברים שלא שווה לריב עליהם

זה לגמרי נורמלי שלשני אנשים שונים, גם אם הם בני זוג, יהיו דעות שונות והרגלי מחיה שונים, ודאי כאשר חיים תחת קורת גג אחת. חילוקי דעות וויכוחים הם דבר טבעי כשחיים יחד, אבל יש דברים שממש לא שווה להתווכח עליהם. חשוב מאוד לדעת לבחור את הקרבות שלך, ולדעת לשחרר בנקודות מסוימות. אי אפשר לכפות דרך חיים מסוימת על אדם שרגיל אחרת, ואווירה כזאת עלולה לגרום למתחים ועצבים מיותרים.

דאגו שיהיה לכם נעים ונוח

לתנאי הסביבה שמקיפים אתכם ואת בני הזוג שלכם יש השפעה גדולה על מערכת היחסים שלכם, גם בשעת מריבות או ויכוחים. אווירה שלילית יכולה בקלות לגרום לוויכוח קטן להפוך למריבה גדולה. אם למשל אתם ממש רעבים וגם נמצאים בסביבה רועשת ומתקשים לדבר, המתח באוויר יהיה גדול יותר. ועדיף להירגע ולחזור לדבר על הבעיה מאוחר יותר.

נסו לחשוב על דרכים טובות לשפר את האווירה לפני שאתם מגדילים את הלהבות. כך שניכם עשויים להגיע למסקנה שעדיף לשבת לאכול משהו, לשתות איזה דרינק, לראות סדרה טובה בטלוויזיה וללכת לישון במקום לבזבז את הזמן על מריבות. קודם תהיו רגועים ומבסוטים, אחר כך אפשר להתווכח אחד עם השנייה ברוגע.

Credit: Pixabay

אל תפלו למלכודת

בכל פעם שבני הזוג שלנו עושים משהו שמרגיז אותנו, אנחנו נוטים להגיב בטיפשות ולשייך את זה למקרים מעבר, גם אם הם לא באמת קרו.  לדוגמה: הוא לא שטף כלים למרות שאמרתי לו אז “הוא אף פעם לא עושה כלום בבית”, היא שכחה את יום הנישואים שלנו “אז כנראה שלא אכפת לה מהזוגיות שלנו”, הוא השאיר צלחת מלוכלכת בסלון אז “הוא לא שם עלי”. פשוט עשו את הבלתי צפוי מבחינתכם ונסו להבין מדוע הצד השני מתנהג ככה, האם זה באמת קשור אליכם, והאם אפשר להחליק את העניין או לסגור את הסיפור בכמה מילים נחמדות ובאווירה רגועה. זה ישדרג לכם את החיים.

זה בסדר ללכת לישון עצבניים

למרות שזה נוגד את האינטואיציה, מומחים בנושא טוענים שממש לא חובה להגיע להסכמה או לפתור מריבה באותו היום. קחו את הזמן, נוחו, חשבו על הוויכוח שלכם והדברים יראו אחרת לגמרי בבוקר. וכמובן, אל תדאגו, שום דבר לא יקרה למערכת היחסים שלכם במהלך הלילה.

קצת הומור לא הרג אף אחד

אין כמו בדיחה טובה או אמירה מצחיקה כדי לשבור את הקרח בשעת מריבה או אחריה. הומור הוא דרך מעולה לגרום לשני הצדדים לחייך לרגע ולהיזכר שזה בסה”כ עוד ויכוח ושאין טעם להתעצבן ולהתרגז. מחווה מצחיקה קטנה והכל הופך להיות פשוט יותר.

תהיו ממוקדים

עבור מריבה או ויכוח דרושים שני צדדים עם שתי דעות או מחשבות מנוגדות. בזמן שאתם סופרים עד 10, נסו לארגן את המחשבות ולהבין למה בדיוק אתם עצבניים ומה הדבר שמפריע לכם בסיטואציה שנוצרה. לפעמים תגיעו למסקנה שאולי אתם טועים או מגזימים, או לחילופין, תמצאו את הדרך הנכונה והרגועה להסביר את עצמכם ולכבות את הלהבות.

לייק לפטריה בפייסבוק