12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים ומגניבים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר

החיים מלאים במצבים בהם אנחנו נדרשים לחשוב טיפה מחוץ לקופסא ולנסות לתמרן את העולם ולמשוך בכמה חוטים שלא תמיד שמנו לב שהם שם כדי לגרום לדברים לקרות על פי שביעות רצוננו.

עם השנים האינטליגנציה הרגשית שלנו הולכת ומתפתחת ומאפשרת לנו לנהוג בחכמה וליצור יחסי גומלין בריאים עם הסביבה הקרובה שלנו, ובכל זאת, יש לא מעט דרכים מגניבות שלא בטוח שהכרתם ויכולות לסייע לכם להפוך את החיים לפשוטים יותר בשגרת היום יום. הנה 12 דוגמאות לטריקים פסיכולוגיים פשוטים ששווה ליישם מדי פעם ולבחון את מידת ההצלחה שלהם.

מישהו מחבב אתכם

אם אתם רוצים לגלות אם אדם מסוים מחבב אתכם, בחרו מילה כלשהי מהרפרטואר שלו, וחייכו בכל פעם שהוא משתמש בה או במילה נרדפת אחרת. אם אותו אדם אוהב אתכם, הוא יתחיל להשתמש במילה הזאת לעיתים קרובות יותר.

הורים

רוצים שאנשים יתייחסו לדברים שאתם אומרים ברצינות? כשאתם מספרים משהו ומעוניינים בתשומת לב יתרה, תגידו שאבא שלכם הוא זה שסיפר לכם את זה. לאנשים יש נטייה טבעית לקחת עצות ואמירות של הורים ברצינות רבה יותר.

אבן נייר ומספריים

רוצים להעלות את הסיכוי שלכם לנצח בדו קרב אבן נייר ומספריים? רגע לפני שאתם מתחילים שאלו את האדם מולו אתם מתחרים שאלה רנדומלית כלשהי. במרבית המקרים, אנשים מבולבלים שצריכים להתאמץ לחשוב תוך כדי המשחק, פשוט ישלפו “מספריים”.

Credit: Pixabay

אני צודק

אם אתם מעוניינים שאנשים יסכימו עם הדעה שלכם, פשוט הנהנו עם הראש בזמן שאתם מדברים. כשאתם מסמנים “כן” עם הראש אתם יוצרים את התחושה שכל מה שאתם אומרים הוא אמת לאמיתה. בנוסף, כחלק מתבנית חברתית מוכרת, אנשים נוטים להנהן בחזרה כשאדם אחר מהנהן בכיוונם.

פנו את הדרך!

נמצאים במקום צפוף והומה אדם ותמקשים להתהלך בין ההמונים? הרי מו את הראש והביטו ישר בכיוון בו אתם רוצים ללכת. אתם תתפלאו לראות איך אנשים פשוט מפנים לכם את הדרך. למה זה קורה? כי במקומות צפופים אנשים נוטים להסתכל בעיניהם של אנשים אחרים כדי לזהות לאיזה כיוון הם הולכים ואז לזוז הצידה כדי לא להיתקל בהם. כך תהיו אתם אלו שהולכים ישר בעוד השאר מתאימים עצמם אליכם.

איך נפטרים מהשיר הזה?

מכירים את זה שנדבק לכם שיר לראש ואתם לא מצליחים להיפטר ממנו? על פי “אפקט זייגרניק” המוח שלנו נוטה לזכור טוב יותר משימות שלא הושלמו מאשר כאלה שכן. לכן, אם תזמזמו לעצמכם את הסוף של השיר, או לחילופין, תקדישו כמה דקות לשמוע אותו מההתחלה ועד הסוף, סיכוי לא רע שהמוח שלכם ישחרר אותו ויניח לכם לנפשכם.

ברוקולי

רוצים שהילדים שלכם יאכלו ברוקולי? שאלו אותם אם הם מעדיפים שניים או חמישה גבעולי ברוקולי בארוחה שלהם במקום לשאול אם הם רוצים ברוקולי. מצד אחד אתם בחרתם מה הם יאכלו, אך מנגד, הילדים מרגישים כאילו הם היו אחראים על ההחלטה. כמובן שהטריק הזה יעבוד באותה הצורה גם עם מאכלים בעיתיים אחרים.

עוקבים אחרי

מרגישים שמישהו עוקב אחריכם? נסו לפהק כמה פעמים ואז הביטו מסביבכם. אם מישהו עוקב אחריכם, סבירות גבוהה מאוד שגם הוא או היא יפהקו, היות ופיהוק הוא מדבק.

עזרה מחברים

רוצים לתמרן חבר ולגרום לו לעזור לכם לסחוב משהו כבד? פשוט העבירו אליו את הארגז או השקית תוך כדי שיחה. מרבית האנשים אפילו לא ישימו לב שהעברתם להם משהו ליד וייקחו אותו בלי לשאול שאלות. כמובן, אנשים שלא ממש קרובים אליכם עשויים למצוא את כל העסק הזה מוזר למדי ולקטוע אתכם.

לחיצת יד

אם אתם יודעים שאתם עומדים ללחוץ למישהו את היד דאגו שהיא תהיה חמה לפני הלחיצה. כפות ידיים חמות יוצרות אווירה ידידותית ונעימה בעוד כפות ידיים קרות יוצרות בדיוק את האפקט ההפוך.

הקשבה

רוצים ליצור את התחושה שהקשבתם לכל מילה? פשוט קחו את אחד המשפטים שהחבר שלכם אמר הרגע ואמרו אותו שוב במילים אחרות. בתת המודע שלו, האדם איתו אתם משוחחים ירגיש אתם מאזינים טובים. כמובן, היזהרו לא להגזים כדי לא לצאת טומטומים.

עזרה

אם אתם מעוניינים שמישהו יעזור לכם, התחילו את המשפט במילים “אני חייב את העזרה שלך”. אנשים לא אוהבים להרגיש את המצפון שלהם בפעולה ולכן יהיה קשה להם לסרב לכם.

מבחן החיבה

אם אתם מרגישים שמישהו לא אוהב אתכם, בקשו ממנו שישאיל לכם עט או מוצר פריט קטן וחסר חשיבות כלשהו. מצד אחד, אנשים נוטים לא לעזור לאנשים שהם לא מחבבים, אבל מצד שני, מדובר בטובה כל כך קטנה ומינורית שקשה להגיד לה “לא”. בסופו של דבר, מתוך הנחה שתגיבו בנימוס ובמילות תודה, המחווה הקטנה הזאת עשויה להוביל אותו למחשבה שאתם לא כאלה גרועים.

לייק לפטריה בפייסבוק