הוטרינר הזה שיתף תמונה קשה לצפייה שמציגה מה יכול לקרות כשנותנים לכלב שוקולד

עבור בני האדם, אחד הפינוקים הכי גדולים שאפשר למצוא בעולם הזה הוא שוקולד ובעצם כל דבר שעשוי משוקולד, יש בו שוקולד, מצופה שוקולד או בטעם שוקולד. נו, מה לעשות שמדובר באחד הממתקים המשובחים בעולם שמסוגל לשמח בכל מצב ולהרים גם לאדם המבואס ביותר.

זאת כנראה הסיבה לזה שהרבה בעלי כלבים מפנקים את הכלב שלהם עם קצת שוקולד, כי גם לחיה האהובה מגיע את הממתק הטוב ביותר. הכוונה שלהם כמובן טובה, אבל הם מפספסים את העובדה שמדובר באחד הדברים הכי מזיקים והכי מסוכנים לכל כלב. גם כמות קטנה של שוקולד עלולה לגרום להרעלה ובמקרים מסוימים גם למוות.

בפולי הקקאו, החומר שהוא מרכיב מרכזי בשוקולד שאנחנו אוכלים, יש גם חומר מסוג תיאוברומין, משהו שדומה בתכונות לקפאין ולא רעיל לבני האדם. החומר הזה משפיע על מערכת העצבים של הכלב ועלול לגרום לתופעות לוואי כמו רעידות וחוסר שקט או במקרים גרועים יותר גם שלשולים, הקאות ועד מוות.

ההשפעה על הכלב תלויה גם בכמות השוקולד שהכלב אכל וגם במשקל שלו. אפילו 20 גרם שוקולד מריר או 60 גרם שוקולד חלב יכולים להרוג את החבר הכי טוב שלכם. זה אומר שאם יש לכם גולדן עם תאבון גדול והוא יחסל חבילת שוקולד מריר, הוא כנראה יקיא ויסבול מכאב בטן. אבל אם יש לכם פינצ’ר או פודל, הוא יהיה בסכנת חיים ממשית מכמות זהה.

במרפאה וטרינרית אחת החליטו שנמאס להם לראות כלבים סובלים כי בעלים עם כוונות טובות לא ידעו שאסור לתת שוקולד, והחליט להגביר את המודעות. הם פרסמו תמונות שמראות מה קרה לבוקסרית בשם סופיה שאכלה לא פחות מקילו שוקולד שהיא ליקטה מתחת לעץ האשוח בחג המולד. היא הגיעה למרפאה, קיבלה תרופה שגורמת לגוף להוציא את את החומר הרעיל החוצה והחלימה בסופו של דבר.

התמונות זכו להרבה תגובות ברשת ושולבו בסרטון האנימציה המשעשע הזה. אבל התמונות של סופיה לא הכי נעימות לצפייה (לא לפני האוכל, אה?). מה שכן, אנחנו מבטיחים לכם שאחרי זה לא תשכחו אף פעם שאסור לתת לכלבים שוקולד. אפילו לא קוביה אחת!

הנה הסרטון:

לייק לפטריה בפייסבוק