פרסומת הסופרבול המפתיעה שגנבה את ההצגה

הסופרבול האחרון, שנערך בדיוק לפני שבוע, שפע פרסומות יצירתיות ופרובוקטיביות, שחלקן עוררו באז עצום ברשת עוד הרבה לפני ששודרו לראשונה בערב המשחק. הנשיקה הדוחה-סקסית של בר רפאלי עם חנון המחשבים בפרסומת לאתר GoDaddy, הקמפיין הנהדר של עוגיות Oreo, תחרות הפרסומות הביתיות של דוריטוס, קייט אפטון בפרסומת למרצדס, הכלב של פולקווסגן ועוד פרסומות רבות אחרות שתפסו את אור הזרקורים.

אולם, דווקא פרסומת אחת, שאיש לא דיבר עליה לפני המשחק, תפסה בסופו של יום את תשומת ליבם של הצופים, ובלטה מאוד מעל שאר הפרסומות היצירתיות אך הדיי צפויות. חברת המשאיות האמריקאית RAM, הכריז השנה על “שנת החוואים”, ויצאה בקמפיין שמטרתו לעודד ולמוך בחוואים ובעובדי האדמה בארצות הברית. פרסומת הסופרבול של החברה, הצליחה לרגש ולגעת בליבם של מליוני צופים.

סרטון הפרסומת מציג תמונות סטילס מדהימות שצולמו על ידי עשרה צלמים שונים ומציגות את חיי החווה. ברקע נשמע קולו של אחד משדרי הרדיו האמריקאים הגדולים, פול הארווי, בנאום החוואים המפורסם שלו “so god made a farmer”.

אלוהים יצר חוואי

הפרסומת, שכפי שתראו מיד הופקה בעלות מינימלית, נבחרה על ידי אתר adweek לפרסומת הטובה ביותר של סופרבול 2013, וזכתה בשקט בשקט וללא יחסי ציבור כלל לקרוב לעשרה מליון צפיות, נתון מדהים, במיוחד בהתחשב בעובדה שהפרסומת עלתה לרשת רק ביום המשחק, ולא הייתה שותפה לחגיגת סיקור פרסומות הסופרבול בשבועיים שקדמו למשחק הגדול, ועל כן לא סוקרה בשום מקום.

למרות ההצלחה הגדולה, נשמעו בארצות הברית גם ביקורות על הפרסומת שכן אף אחד מעשרת הצלמים שעבדו על הפרויקט לא היה אישה, ובנוסף, העובדה שהצילומים עצמם לא כללו מקסיקנים, שעל פי הערכות מהווים 75% מהחוואים בארצות הברית.

אלוהים יצר חוואי 2

לייק לפטריה בפייסבוק