זוגיות לא בריאה | 13 סימנים לכך שמשהו פשוט לא עובד בזוגיות שלכם

אם אתם מתחזקים זוגיות ארוכה ומזדהים עם הסעיפים ברשימה הזאת, אולי זה הזמן לשיחת יחסינו-לאן. הכתבה הזאת תעזור לכם לזהות סימנים לזוגיות לא בריאה

מערכות יחסים הן דבר נפלא אבל הן גם סוג של עסק קטן ומאוד לא קל לניהול ולעיתים, כשאנחנו נמצאים עמוק בתוך זוגיות, קשה לנו לראות בעין אובייקטיבית מה באמת עושה לנו טוב, ולפעמים אנחנו פשוט מאבדים את עצמנו במצב של זוגיות לא בריאה ושוכחים להציב את עצמנו ואת האושר שלנו בראש ההיררכיה.

אם אתם ממש סובלים במקום העבודה שלכם, אתם כנראה תעזבו אותו. אם המוכר במכולת תמיד דופק אתכם עם העודף, כנראה שלא תקנו שם, אז אין שום סיבה הגיונית לכך שאם הקשר לא מתרומם, תסבלו כל כך הרבה במצב של זוגיות לא מספקת, רק כי אתם חושבים שהכאב של פרידה מאדם שאתם אוהבים הוא מורכב וקשה יותר מהסבל הנגרם לכם במצב הקיים. למעשה, ההפך הוא הנכון, וגם אם הפרידה תכלול תקופה קשה, יהיה בסדר ואתם תשרדו ממש כמו מליוני זוגות אקסים לפניכם.

לפעמים, הצעד הנכון והטוב ביותר הוא דווקא להודות שיש בעיות בזוגיות שצריך להתמודד איתן בדרך מסוימת. כמובן, לא כל מריבה קטנה היא סיבה לעזוב הכל ולברוח, אבל אם אתם מזדהים עם יותר מכמה סעיפים מהרשימה הבאה, אולי כדאי שתתחילו לעשות חושבים. בסופו של דבר, זה יעשה לכם רק טוב.

זוגיות לא בריאה – איך יודעים שהקשר לא טוב וזה לא זה

זוגיות לא בריאה
זוגיות לא בריאה | Credit: Pixabay

עוד בפטריה

10 טיפים קטנים שיעזרו לכם להשלים עם בן/בת הזוג שלכם אחרי מריבה
15 עובדות מפתיעות על זוגיות שכל מי שמתכנן להתחתן יום אחד חייב לדעת
כך תשמחו את בת הזוג שלכם בהשקעה של 5 דקות ביום

רמיזות ומבטים

הקטע הזה של “אני לגמרי שונאת שאתה עושה את זה אבל אני אמשיך לשמור את זה לעצמי ורק אפזר לך רמזים קטנים ומבטי צד מטרידים ויציאות מביכות ליד חברים כדי שתבין” הוא לגמרי מיותר. ברגע שאתם לא מרגישים בנוח לדבר עם בני הזוג שלכם על דברים שמטרידים אתכם, אתם נמצאים במצב של זוגיות לא בריאה ואיבדתם את התשתית עליה נבנה הקשר שלכם.

קנאה ומשחקי אשמה

מישהו עצר לשאול את בת הזוג שלכם איך מגיעים לבן-יהודה ואתם משוכנעים שיש להם רומן? כולנו בני אדם, וככאלה, הקנאה שוכנת בנו אם נרצה או לא. אולם, קנאה קיצונית היא בהחלט סיבה לדאגה.

גברים שלא מסוגלים לסבול שבת הזוג שלהם מדברת עם גבר אחר, נשים שלא יכולות לראות את בן הזוג שלהם מפתח ידידות עם מישהי מהעבודה ועוד אינסוף דוגמאות כאלה, הן לגמרי סימן שאתם צריכים לקחת את הרגליים ולברוח. אם אין אמון, אין זוגיות.

ביקורת וזלזול

חוץ מבר רפאלי, אין אנשים מושלמים בעולם הזה וככל שאנחנו קרובים יותר לאנשים מסוימים, כך אנו נחשפים יותר ויותר לפגמים שלהם ולהרגלים ומאפיינים שאנחנו פחות אוהבים בהם. כמובן, אין שום דבר רע בלמתוח ביקורת על בן או בת הזוג, כל עוד היא מגיעה מכיוון חיובי ונעשית ברוגע ועם חיוך.

ברגע שכל העסק מלווה בזלזול ובבוז כלפי הפרטנר שלכם, העניין הופך למסובך יותר ועלול לגרום לצד השני להרגיש לא מוערך וחסר תועלת. זה בדרך כלל גם השלב בו הטונים עולים ומערכת היחסים לוקחת פניה לא נכונה בדרך לאבדון.

אוי, המריבות

כל מי שנמצא במערכת יחסים יודע שצעקות אחד על השני לא מובילות לשום מקום. אז נכון, זה לגמרי בסדר להתעצבן עליה כי היא שוב השאירה את הדוד דולק במשך יממה שלמה, או להתרגז עליו כי יש שאריות של אוכל במיטה, אבל גם אם תרימו את הקול שלכם לדציבלים שיצליחו להעיר את השכנים מהשנ”צ שלהם, שום דבר לא ייפתר בלי תקשורת טובה. קחו אויר, קחו כדור, תשאפו הליום, תעשנו משהו, העיקר שתירגעו בזריזות ותדברו על העניין כמו שני אנשים בוגרים.

אנרגיה שלילית

מכירים את החבר הזה שברגע שהוא נכנס לחדר אתם נהיים דרוכים ועצבניים? אם אתם מרגישים בקביעות לא בנוח או מתוחים ליד אדם כלשהו, זה כנראה בגלל שהאנרגיה השלילית שלו משתלטת עליכם. השליליות הזאת יכולה להשפיע על כל האספקטים של החיים שלכם ולכן רצוי להימנע ממנה, במיוחד אם מקור השליליות הזאת הוא השותף שלכם לחיים. נכון, יש תקופות לחוצות בחיים אבל בחיר לבכם צריך לדעת לשחרר לפעמים כשהוא במחיצתכם.

התעלמות

בזוגיות, המינימום המתבקש הוא שתוכל לסבול את הנוכחות של הפרטנר שלך איתך באותו חדר. אם אתם מרגישים חוסר יחס מבן הזוג ושביותר מדי מקרים אין לכם שום חשק להיות בסביבה שלהם, אז כנראה שהגיע הזמן לשיחת יחסינו לאן. רמז: למקום רחוק מהצד השני.

לאחרונה אני לא מרגישה כמו עצמי

לכל אחד יש את החבר או החברה האלה שמאז שיש להם בן זוג נעלמו עקבותיהם ואפילו בפייסבוק כבר אי אפשר למצוא אותם. כשאנחנו במערכת יחסים, זה טבעי שנשתנה ונהפוך לאנשים טיפה אחרים, אבל כדאי מאוד שהשינוי הזה, שחל על שני הצדדים, יקרה באותו הכיוון.

זוגיות אמורה לשנות אותך, אבל היא אמורה לקחת אותך למקומות טובים יותר, לא להפוך אותך לאדם כבוי וחסר שמחת חיים. אם יותר מדי חברים שלך אומרים לך שבזמן האחרון נעלמת ואתה לא אותו אדם שהיית, יש סיכוי טוב שהם צודקים וסיכוי עוד יותר טוב שבקרוב תחזור להיות רווק.

התחושה שאין שום פואנטה

יש הבדל מהותי בין מצב של זוגיות משעממת מכורח ההרגל והנוחיות לבין אחת שנובעת מהעובדה שאתם לגמרי רוצים להיות שם. אנשים רבים מוצאים את עצמם מרגישים שהקשר הזוגי שלהם לא ממש הולך לשום מקום אבל מפחדים להודות שיש להם בעיות בזוגיות ונשארים מכורח ההרגל והרצון לא להיות לבד. למה לבזבז את הזמן? במקום להתאפס על עצמכם עוד שנה, שנתיים או בגיל 50, תרוויחו את הזמן שלכם עכשיו וסגרו את הבסטה.

שום דבר שאתם עושים הוא לא בסדר

אם בת הזוג שלכם מעירה לכם על כך שאתם נושמים בכבדות, או לחילופין בן הזוג טוען שאת אוכלת בצורה מעצבנת, יש בעיה. ברגע שאתם מגיעים לנקודה בה אתם מרגישים שכל דבר שאתם עושים מרגיז או מטריד את בני הזוג שלכם ואתם מרגישים שאתם הולכים על קצות האצבעות בכל פרמטר שקשור למערכת היחסים שלכם, משהו לחלוטין לא בסדר. עד שתחליטו להיות כנים עם עצמכם ואחד עם השני, זה לגמרי עלול להיות מאוחר מידי.

אתם כל הזמן עסוקים בלשמח את הצד השני

ברגע שעברתם את גיל 20-22 מערכות היחסים שלכם הופכות להיות סוג של שביל לא מסומן ובאורך לא ידוע בדרך של זוגיות מחייבת, משמע לחתונה. לכן, בכל קשר רציני חדש שלכם, אתם ובעיקר אתן, בודקים, מחפשים ומנסים לזהות פוטנציאל לבלות את שאר החיים יחד.

בתור בני זוג, אתם תמיד צריכים לשאוף לרצות לשמח ולהפתיע את הצד השני, אבל חשוב מאוד לשים לב שהעסק הזה הוא כביש דו-סטרי. אם אתם מרגישים שאתם כל הזמן רודפים אחרי האושר של בן הזוג אבל לא מקבלים דבר בחזרה, או פשוט מקבלים חוסר יחס מבן הזוג (או הבת זוג) אז משהו לא תקין במעגל הזה. פנו לטכנאי או לחילופין, למורה למתמטיקה, או פשוט סיימו את העניין.

למה אי אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא?

מערכות יחסים חייבות להתפתח ולצמוח כדי להחזיק לטווח ארוך. המשפט “למה דברים לא יכולים פשוט להישאר כמו שהם עכשיו” אולי נשמע הגיוני אצלכם בראש, אבל בפועל, הוא לא באמת תופס או מועיל לזוגיות בריאה ולרוב הוא יוצר בעיות בזוגיות שיצרו משקעים גדולים עם הזמן.

הרי תמיד, בנקודה מסוימת בקשר, אחד הצדדים ירצה עוד. עוד ילד, עוד כסף, עוד בילויים, עוד רומנטיקה, וזה ממש לא דבר רע. מצד שני, שני הצדדים צריכים להיות מסונכרנים בעניין ולרצות לקחת את הצעד הבא, ואם המצב הוא לא כזה, אולי זה לא באמת נועד לקרות.

התרפקות על העבר

הזיכרונות הקסומים מהתקופה בה התחלתם לצאת, מיום החתונה שלכם או מירח הדבש האדיר שלכם שהתרחשו כבר לפני שנים הם בהחלט מרגשים אבל ממש לא מספיקים כדי לתחזק את הקשר שלכם בהווה.

ד”ר אמט בראון מהסרט “בחזרה לעתיד” אמנם יחלוק על הקביעה הזאת, אבל אי אפשר לחזור לחיות מחדש את העבר. מערכות יחסים מתקדמות ולא תמיד לטובה. לפנטז על ימי העבר הקסומים של הזוגיות שלכם זו בריחה מהמציאות, ואם המציאות כבר לא כזאת כיפית עבורכם, זה בהחלט סימן לא מעודד.

אתם פשוט לא שמחים יותר

בכל הנוגע לשמחה שלכם, אין שום סיבה להתפשר. כמובן, זה לא ריאלי לחשוב שבכל רגע בחיים שלכם תהיו שמחים וטובי לבב, אבל אם אתם מסתכלים על הזוגיות שלכם כמכלול, היא בהחלט אמורה לגרום לכם להרגיש טוב יותר ולהיות מאושרים. בני הזוג שלכם אמורים לתת לכם מרחב, לתמוך בכם ולאפשר לכם לעשות כל דבר שעולה על רוחכם.

מערכת יחסים אמורה לספק לכם את התחושה שגם אם הכל הולך גרוע ודברים לא מסתדרים בחיים האישיים שלכם, יש לכם תמיד משענת יציבה בבית שתמלא לכם את המצברים ותעניק לכם תקווה מחודשת לפני שאתם הולכים לישון ומתעוררים לבוקר חדש. אם גם בבית אתם מוצאים את עצמכם מתגוננים ומיואשים כנראה שאתם נמצאים במצב של זוגיות לא בריאה והאם זה באמת שווה את זה?

איך יודעים שהקשר לא טוב
איך יודעים שהקשר לא טוב | Credit: Pixabay
אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק