פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

7 סדרות מומלצות שלא מפחדות להרוג את הכוכבים הראשיים שלהן (בלי ספוילרים)

דמיינו לעצמכם שהשנה היא 1995. אתם יושבים מול הטלוויזיה ביום שישי וצופים בפרק חדש של בוורלי הילס 90210. ואז, בלי שום התראה מוקדמת ולגמרי במפתיע, ברנדון וולש נרצח. טוויסט מטורף ולא הגיוני כזה בעלילה היה ללא ספק גורם לעולמם של מיליוני צופים לקרוס לתוך עצמו באותה התקופה. אולם, אם בעבר מהלך כזה יכול היה להתרחש רק לעיתים נדירות ולרוב כשאחד השחקנים ביקש לעזוב את הסדרה, עושה רושם כי בשנים האחרונות פג התוקף של החסינות שניתנה עד אז לדמויות ראשיות של סדרות טלוויזיה פופולריות, ואנחנו עדים לשרשרת הוצאות להורג שלא הייתה מביישת את דאע”ש.

מערכת היחסים שלנו הצופים עם הטרנד הזה, במסגרתו דמות מרכזית שנקשרתם אליה וביליתם אתה את מיטב שעות הכורסה שלכם מתפגרת בטרם עת, היא מאוד סבוכה. מצד אחד, מוות שכזה יכול להשאיר את הצופים מאוכזבים ושבורי לב, אך מצד שני, אם גם אתם חובבי טלוויזיה, אתם ודאי יודעים שאין תחליף לרגעים הקסומים והמטלטלים הללו, שמשאירים אותנו עם פרצוף המום למשך דקות ארוכות וגורמים לנו לחדש קשרים עם חברים שאנחנו לא אוהבים, רק כי אנחנו יודעים שגם הם צפו בסדרה ואפשר לחפור איתם.

“משחקי הכס”, שהפרק התשיעי בעונה השלישית שלה כמעט ושבר את האינטרנט, “המתים המהלכים”, “שובר שורות” ואחרות שינו לחלוטין את כללי המשחק ולימדו אותנו, הצופים המזוכיסטים, שממש לא כדאי לנו להיקשר רגשית לדמויות. אז למה בעצם בוחרים התסריטאים והיוצרים להתעלל בנו ככה?

via GIPHY

ובכן, מלבד העניין הכספי, שמונע משחקנים ראשיים בסדרות לדרוש סכומי עתק אחרי עונה אחת מוצלחת מתוך ידיעה שיוצרי הסדרה יכולים לסרב ופשוט לבחור להרוג את הדמות שלהם, יש לא מעט סיבות הגיונית לעניין.

זוכרים איך אהבתם את “מת לחיות 1”, סרט האקשן המצוין בכיכובו של ברוס וויליס? זוכרים עד כמה גרוע היה הסרט השלישי בסדרה? הצופים הם לא טיפשים. אם בסרט הראשון עוד יכולנו לקבל את שלל צירופי המקרים שהובילו לכך שמק’קליין נשאר בחיים, שני הסרטים הנוספים בסדרה הורידו את רמת האמינות לרצפה. גם במקרה של סדרות, ובעידן בו המבחר כה רב וכל אחד יכול לצפות בכל סדרה מתי שהוא רק רוצה, הבינו התסריטאים כי סף הריגוש שלנו בתור צופים עלה משמעותית וגיבורים בלתי פגיעים כבר לא עושים לנו את זה. החרב המרחפת תמידית מעל ראשן של הדמויות בסדרה שומרת אותנו במתח גבוה ובשורה התחתונה, גם אם אנחנו לא תמיד מודים בכך, אנחנו מתים על זה.

via GIPHY

גם מבחינת התפתחות העלילה, כולנו יוצאים מורווחים ממוות של דמות ראשית. בסרט הקלאסי המפורסם “חלף עם הרוח”, מתה במפתיע בוני, הבת המשותפת של סקרלט ורט. ממש כמו בסרט, שנחשב עד היום לאחד הגדולים בכל הזמנים, טוויסט מפתיע שכזה בעלילה מצליח להוסיף ממדים חדשים ומרתקים של עומק לדמויות האחרות בסדרה אשר נאלצות להתמודד עם מוות של אדם משמעותי בחייהן. בנוסף, התפתחות דרמטית שכזו בעלילה פותחת אפשרות לכיוונים חדשים ומפתיעים בסיפור, כאלה שיכולים להתאפשר רק בזכות אירוע מכונן שכזה.

אם הגזמנו עם הפלאשבק ל”חלף עם הרוח” (זהירות, ספויילר ל”24″ בפסקה הזאת), אפשר גם לבחור דוגמא נוספת מהשנים האחרונות. בסוף העונה הראשונה של “24” נרצחת אשתו של ג’ק באוור. האירוע הטראגי הזה הוא זה שעיצב את דמותו של באוור בהמשך הסדרה והניח את היסודות להשלכות הפסיכולוגיות על מעשיו ומעלליו לכל אורך העונות הבאות.

via GIPHY

בקיצור, הבנתם את העניין. זה לא תמיד כיף, זה לא תמיד נעים לצפייה ועשוי לגרום להתקפי פרנויה, אבל מדובר בסופו של יום בעסקה נהדרת בין היוצרים והצופים, שכולם יוצאים ממנה נשכרים. אתם תמשיכו להפתיע, אנחנו נמשיך לצפות.

הנה המלצה חמה ל-7 סדרות מומלצות שלא מפסיקות להפתיע ואתם פשוט חייבים לפנות לעצמכם זמן ולהריץ צפייה מרתונית בהן במידה ועדיין לא עשיתם את זה וכמובן, מתוך הנחה שאף אחד עדין לא הרס לכם את הרגעים החשובים. בהצלחה!

משחקי הכס

במה מדובר? אם חייתם על כדור הארץ בשנים האחרונות אין סיכוי שאתם לא יודעים את זה, אבל מדובר באחת הסדרות הפופולאריות אי פעם אשר עוקבת אחר מאבקיהן הפוליטיים והסופר אלימים של משפחות האצולה בממלכת וסטרוז, על כס המלוכה.

מספר דמויות ראשיות שמתו: לפחות 6, תלוי בהגדרה שלכם לדמויות ראשיות.

בממוצע לעונה: +1.5

הפרק הכי מפתיע: חד משמעית, פרק 9 של העונה השלישית, שהשאיר את העולם בהלם מוחלט והפך לנושא הכי מדובר ברשת, עם מיליוני מעריצים שנזקקו לטיפול רפואי אחרי הצפייה. עוד לפני, פרק 9 של העונה הראשונה יצליח גם הוא להפיל אתכם מהכסא.

החץ

במה מדובר? סדרת אקשן בניחוח גיבורי-על, אשר עוקבת אחר הרפתקאותיו של אוליבר קווין, פלייבוי מיליונר הנמצא בסוף שנות ה-20 לחייו, ששב לעירו לאחר חמש שנות היעדרות בהן ננטש על אי בודד ונחשב למת. הוא מתחיל ללחום בפשע תחת זהות סודית, כשנשקו היחיד הוא חץ וקשת.

מספר דמויות ראשיות שמתו: 1

בממוצע לעונה: 0.33

הפרק הכי מפתיע: בדיוק כמו בפרק 9 של העונה השלישית במשחקי הכס, גם הפרק המקביל ב”החץ” מוכיח כיצד לעיתים מוות אחד מוצלח הוא כל מה שצריך כדי להפיל לרצפה לסתות של מליוני צופים בעולם.

via GIPHY

האישה הטובה

במה מדובר? דרמת בית משפט מעולה ואחת הסדרות הפופולריות ביותר בארצות הברית, בכיכובה של ג’וליאנה מרגוליס, שגם זכתה באמי על תפקידה. או במילים אחרות – מאז אלי מקביל לא נהנתם ככה מהצצה למתרחש בין כתלי בית המשפט.

מספר דמויות ראשיות שמתו: 1

בממוצע לעונה: 0.16

הפרק הכי מפתיע: כדי להגיע לרגע הכי “וואו” בסדרה תאלצו לצפות קודם בארבע עונות פלוס ארבעה פרקים. לא שאין מתח ודרמה לפני, אבל פרק 15 של העונה החמישית הוא ללא ספק המפתיע מכולם.

via GIPHY

בית הקלפים

במה מדובר? קווין ספייסי המעולה הוא חבר קונגרס מניפולטיבי ותככן שיוצא למסע נקמה ברוטלי של תככנות פוליטית בנשיא החדש, במטרה להפיל אותו ולנקום בו לאחר שלא קידם אותו בתפקיד למרות שסייע לו להיבחר, בסדרה מרתקת ומלאה בשחיתות שקרים וסקס.

מספר דמויות ראשיות שמתו: 3

בממוצע לעונה: 1.5

הפרק הכי מפתיע: הפרק הראשון של העונה השנייה ישאיר אתכם בפה פעור.

via GIPHY

האנטומיה של גריי

במה מדובר? עלילותיה של הרופאה המתוסבכת ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, מקדרימי ושאר החבורה המשכילה (רופאים, בכל זאת), בסדרה שהצליחה לשבות את ליבם של מיליוני צופים ובעיקר צופות ולהפוך לאחת הסדרות שהכי מזוהה עם צפייה מרתונית משותפת עם חברים

מספר דמויות ראשיות שמתו: 4 דמויות מרכזיות שלא שרדו ומתו מול עשרות מיליוני עיניים דומעות, כולל המוות המדובר של אחת הדמויות האהובות ביותר בפרק המדובר ששודר ממש השבוע.

בממוצע לעונה: 0.4

הפרק הכי מפתיע: בניגוד לסדרות הקודמות, הצופים באנטומיה של גריי החלו לאבד דמויות ראשיות בשלב מאוחר יותר, כשהמוות הראשון והעצוב מכולם מתרחש בפרק 24 של העונה החמישית.

via GIPHY

סליפי הולו

במה מדובר? ממש כמו הסרט של טים ברטון מ-1999 שעונה לאותו שם, גם סדרת האימה “סליפי הולו” מבוססת על הספר “האגדה על סליפי הולו” ומגוללת את סיפורו של איכבוד קריין, חייל בצבא ג’ורג’ וושינגטון שנהרג לאחר שערף ראש של אביר אויב במלחמה. השניים חוזרים לחיים בימינו, האביר במטרה לנקום, והחייל כדי להציל את העולם.

מספר דמויות ראשיות שמתו: 1

בממוצע לעונה: 0.5

הפרק הכי מפתיע: פרק 12 בעונה השנייה.

via GIPHY

שובר שורות

במה מדובר? אחת הסדרות הכי טובות של העשור האחרון. מציגה סיפור מטורף על מורה לכימיה שהופך ליצרן קריסטל מת’ כדי לנסות ולגייס כסף לטיפול במחלת הסרטן שלו. התפניות הדרמטיות בעלילה לא מפסיקות לרגע, כל הדרך מהפרק הראשון ועד לפרק האחרון של העונה החמישית.

מספר דמויות ראשיות שמתו: לפחות 5

בממוצע לעונה: +1

הפרק הכי מפתיע: היו הרבה כאלה, וממש קשה לבחור, אבל אין ספק כי פרק 14 של העונה החמישית, רגע לפני הסוף, הוא הדרמטי ביותר. כלומר, אם מתעלמים משני הפרקים המפוצצים שמגיעים אחריו.

מיטב הסדרות זמינות ב-yesVOD, yesBinge או בערוצי הסדרות בyes, לרשימת הסדרות לחצו כאן

via GIPHY

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...