זה מה שקרה לנהגים שניסו להחנות את רכבם בחניית נכים ברוסיה

למרות שמרבית העסקים והמקומות הציבוריים דואגים להסדיר חניות מיוחדות עבור נכים בחניונים שלהם, נתקלים בעלי המוגבלויות לא פעם בבעיה מרגיזה במיוחד: אנשים חצופים שחושבים שחניית הנכים המסומנת היא בגדר המלצה בלבד ומחליטים להחנות בה את רכבם למרות שאינם נושאים תו נכה ואין להם שום צורך בה. כמובן, העניין הזה פוגע באותם בעלי מוגבלויות שנאלצים להחנות את רכבם בחניה מרוחקת או כזאת שאינה מונגשת עבורם ומקשה עליהם לצאת מהרכב ולהתנייד בקלות.

בעמותת Dislife, עמותה המסייעת ותומכת בבעלי מוגבלויות ברוסיה, ביקשו לנסות ולשים סוף לתופעה המכוערת הזאת המתרחשת בקרב יותר מ-30 אחוזים מהנהגים הרוסים ומצאו דרך מבריקה ויצירתית במיוחד לעשות את זה כשיצרו את “יותר מסתם שלט”, קמפיין עוצמתי ומקורי שהצליח להפתיע נהגים רבים שביקשו להחנות בחניות נכים בלי סיבה מוצדקת.

בעשרות חניות נכים במרכזים מסחריים וקניונים גדולים ברחבי מוסקבה הותקנה מצלמה מיוחדת שצילמה את חזית הרכבים שמבקשים להחנות בחניות הנכים במטרה לבדוק האם קיים תו נכה על שמשת הרכב שלהם. ברגע שתו נכה שכזה לא זוהה, הופיעה לפתע הולוגרמה של אדם נכה על כסא גלגלים שצועק לרכב לעצור ומסביר לנהג בצורה נוקבת ומרגשת מדוע העבירה שהוא הולך לבצע פוגעת בו: “אני מתמודד מול אתגרים רבים ומורכבים בכל יום. האתגר היחידי שלך הוא לכבד את הזכויות שלי”.

ההולגרמה של בעלי המוגבלויות שהשתתפו בקמפיין הוקרנה באמצעות מקרן מיוחד שיוצר מסך בלתי נראה המורכב מאדי מים, והצליחה להפתיע את הנהגים ההמומים שממש לא ציפו לפגוש פנים מול פנים את האנשים בהם הם פוגעים.

כמו תמיד, גם במקרה הזה, הגימיק המגניב הזה כנראה לא יפתור את הבעיה, אבל אי שם ברוסיה מסתובבים כמה מאות אנשים שכנראה לא יחנו עוד במקומות אסורים בכלל ובחניות נכים בפרט. מעניין יהיה לראות איך יתקבל קמפיין כזה בישראל, בה התופעה המגעילה הזאת שכיחה לא פחות מרוסיה.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק