10 סדרות מעולות שאתם חייבים לבזבז עליהן את הסופ”ש אם עדיין לא צפיתם בהן

מחפשים סדרות טובות להתמכר אליהן? תשמחו לדעת שהגעתם למקום המושלם, ריכזנו לכם בכתבה המון סדרות מומלצות שיסדרו אתכם לתקופה הקרובה.

היסטוריונים סבורים שלפני שנים רבות, חי על פני כדור הארץ זן אנושי נכחד בשם הצופה הקדמון שלפי ממצאים ארכיאולוגיים, הייתה לו התנהגות מפוקפקת מאד: בכל שלישי ב-21:00 או חמישי ב-22:45 או ראשון ב-20:30 נהג ללבוש את מיטב מחלצותיו, למלא קערות בנשנושים ולהתיישב בסלון, מול המסך כדי לצפות בתכניות הטלוויזיה החביבות עליו.

לשמחתנו, הצופה הקדמון נכחד ונוצר זן אנושי חדש, חוליה נוספת בשרשרת של אבולוציית הצפייה. הכוונה היא לצופה הביניים, שהיה נבון מספיק לצפות בהמון סדרות מומלצות ואהובות מתי שהוא רוצה, אבל עדיין נאלץ להתמודד עם קשיים של העולם העתיק, כמו לטרוח להוריד את התכניות מהאינטרנט והכי גרוע – ערך טקסים הזויים שנקראים “לחכות לפרק הבא שייצא”.

גם הזן הזה, למרבה המזל, נעלם כמעט לחלוטין (אלו שעדיין מסתובבים בינינו, מצניעים את הפרט הזה מרוב בושה) ובמקומו נולדו הצופים המודרניים, המכונים על ידי החוקרים בשם “צופי בינג'”. הבינג’אים, ששמם נגזר מהמילה binge (לעשות משהו בבת אחת ובלי הפסקה)  הם למעשה צופי על, כאלה שמסוגלים לבלוע עונה שלמה של סדרה אהובה תוך ערב אחד סתם כי הם לא שמו לב לשעה או פשוט כי בעידן המודרני כל התוכן הזה זמין להם בלחיצת כפתור.

סדרות מעולות 1
Credit: Pixabay

הבינג’אים אינם נרתעים מישיבה ממושכת על הספה ומסוגלים לשלוף, תוך רגע, כל תכנית שירצו ולצפות בעונה שלמה, מהתחלה ועד הסוף. כל האיברים בגופם מכוונים למטרה, למעט איבר סורר אחד, הידוע בכינויו “שלפוחית השתן” שמאלץ אותם ללחוץ פאוז בממיר ולהעלם למספר דקות.

אם אתם בינג’אים, מגיעים לעבודה מנומנמים ועונים “מרדית גריי / סרסיי לניסטר / פרנק אנדרווד” כששואלים אתכם עם מי העברתם את הלילה – אז יש לנו כמה המלצות צפייה שאם עדיין לא ראיתם, אז פדיחה. אם אתם כל היתר, כדאי שתהפכו לצופי בינג’ מהר, לפני שתכחדו ותשאירו את טלוויזיית ה-49 אינץ’ שלכם יתומה. הנה כמה המלצות שיעזרו לכם להישאר בעניינים.

כדי שתוכלו לתכנן את הלו”ז שלכם כראוי, בדקנו עבורכם כמה זמן ייקח לצפות בכל סדרה. בכל מקרה, אנחנו ממליצים לבטל אישורי הגעה לאירועים חברתיים בשבועות הקרובים. בנוסף אתם מוזמנים לעבור גם על הרשימה המעודכנת של סדרות מומלצות לשנת 2016.

משחקי הכס

אתם חייבים לצפות כי: לא משנה אם אתם לאניסטרים או מבית סטארק, לא יכול להיות שלא תוכלו לשוחח עם חברים או עוברי אורח על הסדרה הכי מדוברת בשנים האחרונות. אם המעמד החברתי שלכם חשוב לכם, הגיע הזמן לפנות זמן.

כמה זמן לפנות? כדי לצפות ב-4 העונות שמכילות סך הכל 40 פרקים תצטרכו לפנות 2200 דקות, שהן קצת יותר מיממה וחצי. מתחילים בשישי בבוקר, מסיימים בשבת בערב. גם ככה לא תצליחו ללכת לישון באמצע.

עדיין רצה? כן. עונה חמישית בדרך, זמן טוב להשלים פערים.

קליק לתכנים נוספים בנושא משחקי הכס


שובר שורות

חייבים לצפות כי: זה תמיד זמן טוב לקלאסיקה מודרנית ולמרות שהסיפור המטורף על המורה שהופך לייצרן קריסטל מת’ מתפתח לאט בהתחלה, אתם עומדים לחטוף כל כך הרבה סטירות מצלצלות במהלך הצפיה, ואין שום סיכוי שתרצו לעשות הפסקה באמצע.

כמה זמן לפנות? כשאנחנו כותבים “זמן טוב” הכוונה היא ל-2790 דקות או 46 שעות וחצי. פרק זמן סביר כדי לצפות ב-62 פרקים ב-5 עונות  נפלאות.

עדיין רצה? לא. וזה כל הקסם. שתי יממות שלמות ואתם אחרי אחד ממרתוני הצפייה הכי משתלמים אי פעם.


האישה הטובה

חייבים לצפות כי: סביר להניח שמאז אלי מקביל וההוגה צ’אקה לא נהניתם ככה מדרמת בית משפט. משחק מעולה, תסריט מבריק וכיף גדול.

כמה זמן לפנות? אם עדין לא צפיתם בסדרה המעולה, תאלצו להשלים לא פחות מ-122 פרקים, או בסה”כ 5246 דקות, כמעט ארבעה ימים שלמים.

עדין רצה? כשתסיימו להשלים את החסר ואחרי שתתאוששו, יחכו לכם עוד 10 פרקים שישלימו את העונה השישית שמשודרת עכשיו וצפויה להסתיים במאי.


המתים המהלכים

חייבים לצפות כי: קצת אימה מהולה בזומבים לא תהרוג אתכם, כלומר, אלא אם יש לכם בעיות לב, או לחילופין, אתם בעצמכם זומבים.

כמה זמן לפנות: לשריף ריק גריימס יש 5 עונות ו-67 פרקים מלאים בכל הנ”ל. תפנו לכם 2948 דקות או 49 שעות או יומיים וקצת אם זה גורם לכם הגיוני יותר.

עדין רצה? העונה החמישית של המתים המהלכים החלה באוקטובר האחרון ויצאה לחופשת אמצע העונה. אל דאגה, היא חוזרת בפברואר הקרוב לעוד שמונה פרקים שישלימו את העונה.


הסופרנוס

חייבים לצפות כי: לא יכול להיות שאתם עדין נמנים על הרשימה השחורה של בני האדם בעלי יכולת הראייה שעדין לא צפו בסדרת המופת שנחשבת בעיני רבים לסדרה הכי טובה בכל הזמנים. אחרי שג’יימס גנדולפיני, הכוכב הבלתי מעורער שלה נפטר במפתיע בשנה שעברה, המעט שאתם יכולים לעשות זה לכבד אותו בצפייה ואחר כך להשלים עם החברים שלכם את כל שיחות הברזייה שפספסתם כל השנים הללו. אין סיכוי שתתחרטו.

כמה זמן לפנות: מדובר במשימה לא פשוטה אך מענגת במיוחד. הצפייה בשש העונות ו-86 הפרקים של הסדרת תיקח לכם כ-4000 דקות שהם כמעט שלושה ימים מלאים של צפייה.

עדין רצה? לא. הפרק האחרון והמופתי שודר ב-2007.


בלש אמיתי

חייבים לצפות כי: אומרים שזו אחת הסדרות הכי טובות אי פעם. מי זה אומרים? כמעט כל מי שצפה בה.

כמה זמן לפנות? מעריצי מתיו מקונוהיי וגם כל היתר, ייקח לכם בדיוק 440 דקות לצפות בשמונה פרקי העונה הראשונה. כלום זמן – תמורה מובטחת.

עדיין רצה? כן. בקרוב עונה שנייה.


בית הקלפים

חייבים לצפות כי: אפשר לשנוא אותו, אפשר לאהוב אותו, אבל אי אפשר להוריד את העיניים מקווין ספייסי כשהוא משחק קונגרסמן נכלולי.

כמה זמן לפנות? את העיניים שלכם תאלצו לא להוריד ממנו במשך שתי עונות הכוללות 26 פרקים, 1430 דקות, או כמעט 24 שעות. אם אין לכם תכניות לסופ”ש הקרוב או שאתם ב”גימלים” מהעבודה ועדין לא ראיתם, תעשו את זה ותודו לנו אחר כך.

עדיין רצה? עונה שלישית מתחילה בפברואר 2015. אנחנו כוססים ציפורניים וכל כך מקנאים בכם שעדין לא ראיתם.


האנטומיה של גריי

חייבים לצפות כי: הרופאה המתוסבכת ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, מקדרימי ושאר החבורה המשכילה (רופאים, בכל זאת), החבורה הותיקה ביותר ברשימה הזאת, הצליחה לשבות את ליבם של מיליוני צופים ובעיקר צופות ולהפוך לאחת הסדרות שהכי מזוהה עם צפייה מרתונית משותפת עם חברים.

כמה זמן לפנות: אנחנו מקווים שאתם מיליונרים שאין להם שום צורך ללכת לעבודה מתישהו בחודשים הקרובים, היות ו-228 הפרקים ב-11 העונות של הסדרה יגזלו מזמנכם 9348 דקות, כמעט 156 שעות, או במילים אחרות, שבוע של צפייה רצופה.

עדיין רצה? כן, העונה ה-11 עלתה בספטמבר.


 

הסמויה

חייבים לצפות כי: מדובר בדרמת פשע סוחפת וחסרת מעצורים שהוכתרה על ידי מבקרים רבים כאחת מסדרות הדרמה הטובות ביותר שנוצרו עד היום, וכי למרות שמבקרים נוטים להגזים, יש בהחלט צדק בדבריהם. אה.

כמה זמן לפנות? חמש העונות של הסדרה כוללות 60 פרקים, כל אחד מהם מתקרב לשעה באורכו, ולכן, בחישוב מהיר, תאלצו להיפטר מ-קצת פחות מ-60 שעות, שתי יממות וחצי, כדי לסגור פינה ולצפות בסדרה במלואה.

עדין רצה? לא. הסתיימה ב-2008. מרתון צפייה מומלץ עם התחלה וסוף.


ריי דונובן

חייבים לצפות כי: הפרק הראשון של הסדרה שעלתה לאויר ב-2013 הפך לפרק הפיילוט הנצפה ביותר אי פעם של רשת ShowTime האמריקאית שאחראית על לא מעט סדרות מעולות, ככה שאין סיכוי שלא תישאבו פנימה בין רגע, או בין 45 דקות.

כמה זמן לפנות? 2 העונות הראשונות של הסדרה כוללות 24 פרקים, ובסה”כ 1080 פחות מיממה.

עדין רצה? בהחלט. עונה שלישית בדרך ותעלה ככל הנראה בקיץ הקרוב.


אז מאיפה מתחילים? לחיצה כאן היא התחלה מעולה, ההמשך על אחריותכם בלבד. בהצלחה!

לייק לפטריה בפייסבוק