צעירה אוקראינית במסר מצמרר לעולם מלב המהומות באוקראינה

בחודשים האחרונים מתקיימת הפגנות סוערות ברחבי אוקראינה, הפגנות שהצליחו להוציא מאות אלפי אזרחים אוקראינים לרחובות במחאה נגד השלטון שלטענתם הופך אט אט משלטון דמוקרטי לדיקטטורה של ממש.

המחאה החברתית הזו החלה כאשר ממשלת אוקראינה החליטה לא לחתום על הסכמי שיתוף פעולה עם האיחוד האירופי, לפני כשלושה חודשים, דבר שגרם להמונים לצאת לרחוב ולדרוש את התפטרות הממשלה והנשיא ויקטור ינוקוביץ’, והוליד עימותים אלימים ומכוערים עם המשטרה וכוחות הביטחון.


עוד בפטריה:
>> משחק שתיה מופרע שרץ ביוטיוב גרם כבר למותם של ארבעה צעירים בריטים
>> מה מסתתר מאחורי סדרת הדאודורנטים החדשה בריח שום-בואש?

לאחרונה, לאחר סדרת חוקים חדשה, וביניהם חוק האוסר על קיום הפגנות, התחדשו המחאה והאלימות מצד המשטר, אך הקולות והסיפורים מהמתרחש באוקראינה כמעט ואינם מגיעים לרשתות החברתיות, ואם כן, אז הם לרוב בשפה האוקראינית, כך שמרבית הגולשים כלל לא מודעים למהפיכה הזו שמתחוללת באוקראינה לנגד עיננו.

סרטון חדש ומצמרר שהפך ויראלי בימים האחרונים מציג בחורה אוקראינית בלב ההפגנות, אשר מנסה להסביר לעולם באנגלית רהוטה מה בדיוק מתרחש באוקראינה ומדוע בחרו האזרחים לצאת לרחובות. היא מסבירה כי בעקבות המצב החדש, היא כלל לא בטוח שיהיו לה אמצעי תקשורת כמו סלולארי או אינטרנט בעתיד הקרוב, ולכן היא מנצלת את ההזדמנות כדי לנסות ולהגיע לכמה שיותר אנשים בעולם.

הסרטון שזכה עד כה ל-150 אלף צפיות בלבד, חושף מציאות מפחידה ומלחיצה, והבחורה המופיעה בו נראית מבוהלת ונחושה בדעתה להעביר את המסר, ולבקש את עזרת קהל הגולשים ברשתות החברתיות בשיתוף הסרטון והעברת המידע החשוב על המצוקה הקשה בה נמצאים אזרחי המדינה.

לייק לפטריה בפייסבוק