פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

משחק שתיה מופרע שרץ ביוטיוב גרם כבר למותם של ארבעה צעירים בריטים

משחק שתיה חדש ומופרע שהתפשט ברשת בשבועות האחרונים, אחראי למותם של לפחות ארבעה צעירים מתחת לגיל שלושים, כך על פי הדיווחים האחרונים בבריטניה. על פי הפרסומים, ברדלי איימס, צעיר בן 20, נמצא בימים האחרונים מת בדירתו, לאחר שתיעד את עצמו שותה כמעט ליטר של המשקה האלכוהולי “גורדון ג’ין” והעלה את הסרטון לרשת.

המשחק המסוכן הזה, שמקורו ככל הנראה באוסטרליה, נקרא Neknominate או Neck Nominate, והחוקים המקוריים שלו הם דיי פשוטים. גולשים מצלמים את עצמם גומעים פיינט (כחצי ליטר) או יותר של בירה בשלוק אחד, במגוון סיטואציות הזויות ומטופשות, ואז מעלים את הסרטונים לרשת וקוראים תיגר על שניים או שלושה חברים, לחקות אותם ולהעלות סרטון דומה בתוך 24 שעות. החברים מעלים גם הם סרטונים, מאתגרים חברים אחרים, וכך הלאה.

משחק שתיה 3

אלא שכמובן, החוקים הבסיסיים של המשחק הלכו והתפתחו, כשגולשים מסויימים לקחו את העניינים לאקסטרים והחליפו את הבירות במשקאות אלכוהולים הרבה יותר חריפים וחזקים כמו וודקה, וויסקי ואחרים, כשהם גומעים כמויות מטורפות מהמשקאות המשכרים הללו בתוך שניות עד דקות ספורות, מה שעשוי כאמור לגרום גם למוות במקרים קיצוניים. וזה לא נגמר כאן. גולשים אחרים מוספים אלמנטים שונים ואכזריים למשחק כמו הרג של חיות (קשה לצפייה), שילובים קטלניים בין משקאות שונים ועוד.

התופעה הזו שמחרידה את ההורים בבריטניה הפכה פופולארית במיוחד ברשת, וחיפוש פשוט ביוטיוב יניב עבורכם המון סרטונים כאלו אשר חלקם מצורפים כאן, ביניהם סרטון של בחורה המצולמת על ידי חברתה בזמן שהיא מתפשטת באמצע הסופרמרקט וגומעת פחית סטלה, בחורה קנדית שרצה בתחתונים וחזיה בשלג ולאחר מכן גומעת גם היא פיינט של בירה, בחור שגומע יותר מליטר וודקה בדקה ועוד אינסוף דוגמאות שנראות משעשעות בהתחלה, אבל הופכות לעדות חיה לתופעה מצמררת שכבר גבתה כמה קרבנות.אגב, על פי הדיווחים בדיילי מירור ובאמצעי התקשורת הבריטים, עדין לא ניתן לקבוע בביטחון מלא כי מקרי המוות האחרונים של ברדלי איימן, סטפן ברוקס (29) ואחרים קשורים בהכרח לשתיית האלכוהול המופרזת, אך ניתן לשער כי צירופי המקרים הללו לא התרחשו סתם כך, ונתיחת הגופה של איימס, הקרבן האחרון שנמצא מת בדירתו ארבעה ימים לאחר שהעלה את הסרטון לרשת, אמורה לשפוך אור ברור יותר על מקרה המוות המצער שלו.

הסרטון בכיכובו של איימס כבר הוסר מהרשת, אך על פי דיווחי המשטרה הוא נראה שם כשהוא לוגם יותר משלושים צ’ייסרים של ג’ין ברצף, ומתלהב מול המצלמה כשהוא קורא לגולשים לחקות אותו. בדיילי מייל הבריטי מפרסמים צילומי מסך של ההתכתבות המצמררת שלו עם אמו ואחת מחברותיו בפייסבוק, כמה רגעים אחרי שפרסם את הסרטון.

שתיה פייסבוק 1 שתיה פייסבוק 2

כפי שניתן לראות, ברדלי כתב: “הא הא, מרגיש בחילה, הבטן כואבת לי”. חברתו שנטל הגיבה מיד וכתבה לו: “שמעתי שמישהו מת מזה. אל תעשה את זה יותר” וברדלי הגיב שוב וכתב שהוא מתנצלף ושהיה חייב להוכיח מי הבוס. בתגובה כתבה שנטל שאם ימות, לא יוכל להראות מי הבוס. גם אמו של ברדלי התערבה בשיחה וכתבה: “מטומטם!!! זה מסוכן!!!! אני חושבת שאתה צריך לגרום לעצמך להקיא!!

ברדלי איימס בתמונה מתוך הסרטון שצילם

ברדלי איימס

ליטר וודקה בפחות מדקה

 

סרטון אוסף המרכז משחקי Neknominate משוגעים

כתבה של BBC על התופעה שמלחיצה את ההורים בבריטניה


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...