תלונות לרשות השניה: פרסומת הטוורקינג של גל גדות וקסטרו מחפיצה נשים

השבוע עלתה לאויר הפרסומת החדשה של קסטרו עם הפרזנטורית גל גדות, המציגה את Jeanius, ג’ינס הפוש-אפ החדש של מותג האופנה הפופולארי. בסרטון הפרסומת, מבצעת גדות ביחד עם שתי רקדניות נוספות את ה”טוורקינג”, ריקוד נענוע הישבן הידוע לשמצה שהפך בחודשים האחרונים לאחת מתופעות הרשת הלוהטות ביותר.

על אף העובדה ששידור הפרסומת הזאת עבר בשקט יחסי עד כה, באתר גלובס מפרסמים היום כי הרשות השניה קיבלה מספר תלונות מצופים בנוגע לשידור הפרסומת. התלונות טוענות כי הפרסומת של קסטרו מחפיצה נשים ואינה ראויה לשידור בזמן צפייה בו ילדים נמצאים מול המסך.

על פי הדיווח, ברשות השניה החליטו בסופו של דבר, ודיי בצדק יש לומר, שלא להיענות לדרישות הללו, ולא לפסול או להגביל את שעות השידור של הפרסומת.


תופעת הטוורקינג מעוררת המחלוקת, נמצאת בכל פינה ברשת, ואמנם עשויה להיות לעיתים בוטה וחוצה את גבולות הטעם הטוב, אולם בקסטרו שמרו בפרסומת שלהם על קו מתון ושמרני יחסית, ומבלי לזלזל בטענות הצופים, כבר נתקלנו בכמה וכמה פרסומות של קסטרו או מותגי אופנה אחרים שהיו הרבה יותר נועזות ופרובוקטיביות מהפרסומת החביבה הזאת, ולא עוררו את זעם הקהל.

בנוגע לעניין החפצת הנשים – נו באמת. מה ההבדל בין פרסומת לג’ינס פוש-אפ לפרסומת לחזיות פוש-אפ? האם כל נענוע ישבן הוא החפצת נשים? בעיניי לפחות, הפרסומת הזו היא קלילה וכיפית ומרגישה כמו הופעה של האפיפיור ביחס לפרסומות אופנה אחרות שבהם אנחנו נתקלים על המסך.

בחברת קסטרו הגיבו לתלונות: “סרט הפרסומת שמח, קליל, מלא בקצב וגרוב, מלא ברוח טובה ובמוזיקה סוחפת ומתחבר לטרנד הריקוד שכובש את העולם. בעקבות מאות התגובות האוהדות לקמפיין אף הוצאנו השבוע סינגל לרדיו של השיר המלווה את הסרטון”.

אם עדין לא צפיתם בסרטון, אתם מוזמנים לעשות זאת ולשפוט בעצמכם. אנחנו חושבים שבמקרה הזה מדובר על מהומה על לא מאומה, ואין שום סיבה להגביל את שידור הפרסומת, וטוב בחרה הרשות השניה כשהחליטה לשדר עסקים כרגיל.

לייק לפטריה בפייסבוק