15 ירקות ופירות שאסור לכם בשום פנים ואופן לתת לכלב שלכם

האינסטינקט של בעלי כלבים באשר הם הוא לפנק לפנק לפנק. ובצדק היות ומדובר ביצור חמוד להפליא ובכל הזדמנות שיש, רוצים לתת לכלב חתיכה מהסטייק, ביס מהשניצל או את הקשה של הפיצה. אז נכון, המתיקות והאהבה האינסופית שהם מרעיפים עלינו גרמה להם להרוויח את את זה בזכות, אלא שבהרבה מקרים הכלבים אמנם מתפנקים לכמה רגעים, אבל הפינוק הזה עלול לעלות להם ביוקר.

אז כדי שלא תעשו טעויות שיסכנו את הבריאות של היצורים הפרוותיים שאתם כל כך אוהבים, הנה רשימה של 15 פירות וירקות שאסור בשום פנים ואופן לתת לכלבים.

עוד בפטריה

בחן את עצמך – איזה סוג כלב הכי מתאים לאישיות שלך?
זאת הסיבה בגללה כלבים מטים את ראשם הצידה כשאנחנו מדברים אליהם
22 איורים מצחיקים שמדגימים בצורה מושלמת איך זה לחיות עם כלב

בצל

ולא רק בצל יבש, גם בצל ירוק, בצל סגול כרישה ועירית. יש בהם תרכובות גופרתיות שהגוף של הכלבים פשוט לא יכול לפרק וגורמות, בסופו של דבר, לנזק לכדוריות הדם האדומות. שימו לב שבצל מיובש ואבקת בצל רעילות יותר כי הם מרוכזים יותר.

בצל לכלב
Credit: pixabay

שום

ממש כמו הבצל, גם השום מכיל תרכובות גופרתיות שהורסות את הכדוריות האדומות. כל כמות, גם קטנה מאד, תסכן את בריאותו של הכלב.

שום לכלב
Credit: pixabay

אבוקדו

ירוק ותמים למראה, האבוקדו מכיל בתוכו חומר בשם פרסין. החומר הזה נמצא בפרי, בקליפה ואפילו בעלי עץ האבוקדו ועלול לגרום לבעיות עיכול חמורות. מומלץ לא לתת לכלב אבוקדו וגם להרחיק אותו ממטעי הפרי (כן, אבוקדו הוא פרי). בנוסף, לא מעט כלבים בולעים בטעות את גרעין האבוקדו פעולה שעשויה לגרום לחסימת מעניים מסוכנת.

אבוקדו לכלב
Credit: pixabay

ענבים וצימוקים

לא חשוב באיזה צבע, ענבים יכולים לגרום לאי ספיקת כליות ואפילו מוות, גם אם נצרכו בכמויות קטנות מאד. וזה נכון גם לגבי צימוקים. סימן מוקדם להרעלה עקב ענבים הוא הקאות חוזרות, חולשה, אדישות ודיכאון.

ענבים לכלב
Credit: pixabay

אפרסקים, משמשים, אפרסמונים, דובדבנים ושזיפים

במקרה של כל הפירות האלה הסכנה טמונה בגלעין או בגרעינים, שמכילים חומר בשם ציאניד שכפי שכולם יודעים – הוא מסוכן ורעיל. בנוסף לכך, אכילת הגלעין או הגרעין עלולה לגרום לדלות מעיים וחסימת מעיים בכלבים. עדיף להימנע באופן גורף.

דובדבנים לכלב
Credit: pixabay
אפרסק לכלב
Credit: pixabay

תפוחי אדמה

בקליפת תפוחי האדמה או בתפוחי אדמה שקיבלו צבע ירוק יש רעל בשם סולנין שמסוכן לכלבים. יש להמנע לחלוטין מלתת תפוחי אדמה לא מבושלים לכלב. גם תפוחי אדמה מבושלים עדיף לתת בכמויות קטנות.

תפוח אדמה לכלב
Credit: pixabay

אגוזים שונים ושקדים

ממש כמו אצל ילדים, גם עם כלבים הסכנה המיידית היא חנק. אבל זה לא הכל, האגוזים השונים וגם הקליפות שלהם מכילים חומרים רעילים לכלבים. בוטנים, אגב, דווקא טובים ובטוחים למאכל עבור כלבים.

שקדים לכלב
Credit: Pixabay

עגבניות

בזמן שהחלק האדום של העגבניה לא מזיק לכלבים, החלקים הירוקים שלה דווקא עלולים לגרום נזק. הם מכילים חומר מזיק בשם סולנין. אמנם בכמויות קטנות הוא לא מזיק, אבל כשצורכים כמות גדולה הוא יכול להיות סכנה בריאותית. למרות זאת, עדיף להימנע מעגבניות באופן גורף.

עגבניה לכלב
Credit: pixabay

אספרגוס

הירק הזה לא רעיל לכלבים, אבל הוא קשה לאכילה ועלול לפצוע ולתסכל את הכלב בזמן האכילה. תנו לו ירק אחר במקום.

אספרגוס לכלב
Credit: pixabay

עוד בפטריה

פירות וירקות שהכלב שלכם ממש ישמח לאכול

23 מחשבות מצחיקות שעוברות בראשם של הכלבים שלנו בכל יום

40 כלבים מצחיקים שפשוט לא יודעים מה זה לתת ספייס

לייק לפטריה בפייסבוק