מצמרר: שלט הפרסום הזה מחביא מאחוריו סוד שרק ילדים יוכלו לגלות

כמעט לכל אחד מאיתנו יצא להיתקל מתישהו במהלך חייו באחד הצעצועים היותר משעשעים, עט הסתרים. מדובר לכאורה בעט רגיל, אולם כשכותבים איתו, הטקסט נעלם תוך מספר שניות, משאיר אחריו דף לבן וריק, כשרק באמצעות תאורה מיוחדת המותקנת בראש העט, ניתן להאיר על הדף ולצפות בטקסט שכתבנו או בציור שציירנו. מדוע אנחנו מזכירים לכם את זה? כי הקמפיין הנהדר והמצמרר הבא הזכיר לנו במעט בקונספט שלו את אותו עט סתרים מדליק.

עוד בפטריה

>> פרסומת אדירה למוצר מהפכני לשירותים שימנע מכם מבוכת-ריח
>> בפעם השלישית בתוך שנתיים – מצלמת הרכב תעדה את הנהג מקבל דוח שקרי משוטר תנועה

עמותת ANAR הספרדית, מפעילה קו מצוקה מיוחד, המיועד לילדים ובני נוער בסיכון הסובלים מהתעללות או אלימות בתוך המשפחה, באמצעותו יכולים הילדים לקבל סיוע דיסקרטי וחסוי. כשהעמותה ביקשה לפרסם את שירותיה, היא נתקלה בשאלה מהותית: כיצד יכולה העמותה למשוך את תשומת ליבם של ילדים ולהעביר להם מסר גם כאשר הם מסתובבים ברחוב עם אותם מבוגרים שפוגעים בהם?

ילדים מוכים 2

בשיתוף עם משרד הפרסום הספרדי Grey, יצרה העמותה קמפיין שילוט מיוחד במינו. על שלטי פרסום ותחנות אוטובוס ברחובות נתלתה מודעה של העמותה, המציגה תמונה של ילד עם פנים מעט עצובות, כשלצידן הכיתוב: “לעיתים התעללות בילדים, נראית רק לעיני הילדים בהם מתעללים”. המסר הזה כוון כמובן למבוגרים שנחשפו למודעה ונקראו לפקוח את עיניהם בסביבה הקרובה שלהם ולשים לב האם הם מכירים או מזהים ילדים הנמצאים בסיכון. אולם, כפי שכבר ציינו, לא מדובר במודעה רגילה אלא באחת מיוחדת המסתירה מאחוריה גם מסר נסתר המעניק משמעות נוספת לכיתוב הזה.


בעמותה בדקו מהו גובהו של אדם ממוצע, ומהו גובהם השכיח של ילדים עד גיל 10, ובדקו את הזוית בה רואה כל אחד מפלחי האוכלוסיה הללו את הפוסטר המדובר. בחיתוך הפרשי הגבהים בין ילדים למבוגרים ובאמצעות טכנולוגיה מיוחדת, מצאו המפרסמים תחום של כשלושים סנטימטרים בפוסטר, בו יצרו מסר מיוחד, אותו יוכלו לראות באור יום רק ילדים שגובהם לא עולה על גובה מסויים. כלומר, כשילד ומבוגר עומדים ומסתכלים על המודעה, כל אחד מהם רואה פוסטר שונה לגמרי. המסר החבוי הכיל מספר טלפון מיוחד וקריאה לילדים הסובלים מהתעללות להתקשר, לדווח ולקבל סיוע כשמזוית הראייה של ילד, פניו של הילד בתמונה נראות חבולות.

מדובר באחד הקמפיינים היותר מקוריים ויצירתיים בהם נתקלנו לאחרונה, והצפייה בסרטון המתאר אותו, תגרום לכם בודאות גבוהה לצמרמורת והתפעלות. מה דעתכם? שתפו אותנו בתגובות.

תודה לדני קמושביץ על הטיפ.

 

ילדים מוכים 2ילדים מוכים

לייק לפטריה בפייסבוק