גברים אלימים בוידויים מזעזעים על אלימות כלפי נשים

לפני שלושה ימים, 25 בנובמבר, צויין ברחבי העולם היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. לרגל המאורע, השיקה עמותת הנשים ויצ”ו קמפיין חדש בשם “צא מהצל”. הקמפיין קורא לגברים אלימים לקחת אחריות על האלימות הפיזית והרגשית שהם מפעילים על משפחתם, ולקבל טיפול מקצועי.

במסגרת הקמפיין, נפתח עמוד פייסבוק חדש בשם “הקו לגברים במעגל האלימות”, עמוד התומך בקמפיין ובו מתפרסמים בכל יום פרינטים מיוחדים עם ציטוטים נבחרים מתוך וידויים של גברים אלימים, ולצידם טקסט עם הוידויים המלאים והעוצמתים, של מי שהיו שם, הפעילו אלימות, וכיום מודעים לחומרת מעשייהם ומוכנים להיפתח, לדבר על כך ולנסות לפתור את הבעיה שלהם.

עוד בפטריה: הפאדיחה הגדולה של ‘רשת’

ע”פ הנתונים שמפרסמת ויצו, בשנת 2012 נרצחו 19 נשים ע”י בני משפחה, לעומת 24 ב-2011 ו- 20 ב-2010. מתוך 19הנשים שנרצחו השנה 6 יהודיות וותיקות, 4 מהמגזר הערבי, 6 יוצאות אתיופיה, אחת יוצאת חבר העמים, אחת מהפיליפינים ופליטה מאריתריאה. ע”פ הערכות ויצו בישראל חיות כיום כ- 200,000 נשים הסובלות מאלימות מצד בני זוגן וכ- 600 אלף ילדים עדים לאלימות יום יומית. לדברי רבקה נוימן, מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בויצו בכל שנה מתרחשים מאות ניסיונות לרצח בתוך המשפחה אך היות ולא הסתיימו במוות הם אינם נספרים.

בקומוניקט שפרסמה העמותה, כותבת גילה אשרת, יו”ר ויצו ישראל: “עבור נשים המתמודדות עם אלימות במשפחה מדובר במאבק יומיומי: מאבק לשמירה על החופש, על שלום הילדים ועל ביטחונן, תחת טרור מתמשך של בן הזוג. לצערנו, החברה עדין תופסת אלימות כלפי נשים כ”בעיה של נשים” ולא כבעיה שפוגעת בכולנו. ביום האלימות הזה אנו מבקשות לראשונה לפנות לגברים, מחוללי האלימות, במקום לנשים הנפגעות, כפי שעשינו כל השנים ולהגיד להם: קחו אחריות, הפסיקו את הסבל שאתם גורמים לעצמכם ולאהובים עליכם. אפשר לצאת ממעגל האלימות!

אתם מוזמנים לתת לייק לעמוד הפייסבוק החדש של העמותה, ולקרוא גם אתם את המונולוגים האישיים והמרתקים של הגברים האלימים, לשתף, ולתרום למודעות למאבק.  הנה דוגמא לאחד הוידויים.

לייק לפטריה בפייסבוק