אופס, פישלנו: כולנו “חברים” של רשת בפייסבוק

לפני כשבועיים עלתה זכיינית ערוץ 2 רשת, עם סדרת פרומואים חדשה ל’פייסבוק רשת’ מתוך מטרה לעודד את הצופים והגולשים להצטרף לעמוד הפייסבוק שלהם. סדרת הפרומואים ניסתה להיות שנונה על ידי כך שמציגה הצעות חברות פיקטיביות מדמויות מוכרות כגון אחמדינג’אד או אובמה והצהרה מגוחכת ש”כל העולם חבר של רשת, תהיו גם!”. הפרומואים ממשיכים להיות משודרים בימים אלה בעיקר בשעות אחרה”צ והפריים טיים.

במהלך הצפייה בפרומו, לא יכולתי להתעלם מהעובדה שבסרטון המציג את עמוד הפייסבוק שלהם הוחלף כפתור ה-Like בכפתור Add Friend. כמובן, כל גולש פייסבוק חובב יודע שלרשת אין פרופיל פייסבוק אלא עמוד פייסבוק ולכן גולשים אשר מעוניינים להיות חשופים לעדכוני העמוד צריכים ללחוץ על Like. בנוסף, מוצג אישור בקשת החברות של אחמדיניג’אד, למרות שבעמודי אוהדים אין צורך באישור מהסוג הזה. לא מדובר בטעות קטנה הנובעת מחוסר תשומת לב. זו לא סתם פאשלה שנעלמה מעיניהם של כל חברי צוות ההפקה. מדובר בטעות צורמת לעין ולאוזן, ולא רק למביני עניין, אלא לכל גולש ממוצע שיודע מה ההבדל בין פרופיל לעמוד. הטעות האדיוטית הזאת, רק מדגיש את חוסר ההבנה של יוצרי הסרטון דווקא במדיה אותה מנסה לקדם ולפרסם.

לא מפתיעה אם כך, שרשת, זכיינית ערוץ 2 המתחזקת מהדורת חדשות ואקטואליה וכמו כן תכניות בעלות רייטינג לא מבוטל, זוכה למספר קטן מאוד של אוהדים בעמוד שלה, כ-57,200 אוהדים, מספר המתגמד בעיקר בהשוואה לזכיינית המתחרה ‘קשת’ שמספר האוהדים שלה גדול כמעט פי 10. הטעות של רשת גורמת לי לדמיין ילדה קטנה המעריצה את אחותה הגדולה ומנסה לחקות אותה, ולכן מורחת איפור על הפנים כדי להיראות כמוה, אך בסוף נראית כמו ליצן.

עוד בפטריה: מלחמת הסטטוסים: ארז וולף נגד ‘סטטוסים מצייצים’

אמנם נראה כי מישהו ברשת הבין סוף סוף שפייסבוק היא מדיה חשובה מאין כמותה וזכיינית כמו רשת צריכה להגיע לספקטורם רחב הרבה יותר של גולשים וצופים הנמצאים זמן לא מבוטל ברשת החברתית, אך עם זאת נראה שבסופו של יום, הביצוע כשל, מה שלא ממש עוזר להם לשנות את תדמית האחות האפורה והמוגבלת מבין זכייניות ערוץ 2 שדבקה בה במהלך השנים.

 

 

 

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק