פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רץ ברשת: האם לריבועים הקטנים על משחת השיניים יש באמת משמעת נסתרת וחשובה?

אם אתם בני אדם בעלי רמת היגיינה סבירה ומטה, סביר להניח שאתם מצחצחים שיניים לפחות פעמיים ביום. הנה עובדה אחת על משחת השיניים שלכם שודאי לא שמתם לב אליה: בתחתית כל שפורפרת משחת שיניים ישנו הדפס של ריבוע קטן עם צבעים שונים: כחול, אדום, ירוק ושחור.

התמונה המקורית שהופצה ברשת. למטה: המקרא הפיקטיבי
התמונה המקורית שהופצה ברשת. בתמונה למטה: המקרא הפיקטיבי

בשנה האחרונה, מסתובבת ברשת תמונה ויראלית בה מוצגים הריבועים הקטנים הללו על שפורפרות משחת השיניים, ביחד עם קריאת אזהרה, הקוראת לכם הצרכנים לשים לב טוב טוב לסוג משחת השיניים שאתם קונים. על פי הטענות, הריבועים בצעוניים בתחתית השפורפרת מסמנים את כמות הכימיקלים שמכילה משחת השינים. כך למשל, הצבע הירוק מסמן משחת שיניים מחומרים טבעיים בלבד, הכחול מסמל חומרים טבעיים פלוס חומרים תרופות, האדום חומרים טבעיים לוס כימיקלים, והשחור – משחה העשויה מכימיקלים בלבד.

משחת שיניים מקרא

 בעידן בו אנחנו צורכים המון אוכל לא ממש בריא ומלא בכימיקלים, אכן מומלץ להקדיש תשומת לב בררירת החומרים הנכנסים אלינו לגוף, אך האם התיאוריה הזאת באמת נכונה?

אז זהו, שלא. מדובר כמובן באגדה אורבנית מטופשת שאין לה שום אחיזה במציאות. באתר Hoax Slayer, המתמחה בהפרחת תיאוריות משונות שכאלה, יודעים לספר כי תכליתם היחידה של הריבועים הקטנים הללו הם בתהליך האריזה של המוצר. הריבועים הללו נקראים Eye Marks, הם נמצאים על מוצרים רבים ומדובר בסה"כ בסימונים אלקטרונים המסמנים כל מיני פרמטרים כמו היכן לחתוך את האריזה, צבע האריזה וכו'.

בקיצור, המסקנה המתבקשת: אם אתם באמת רוצים לדעת אילו חומרים מכילה משחת השיניים שלכם, פשוט תעיפו מבט על רשימת הרכיבים המופיעה על השפורפרת, וכמובן, אל תאמינו לכל קשקוש שרץ ברשת.

תודה ליואב בן פורת ששלח.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...