פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 תמונות שמדגימות איך אנשים עם עיוורון צבעים רואים את העולם

אנשים עם ראיה רגילה, משוכנעים שעיוורי צבעים רואים את העולם על הסקלה של שחור ולבן. אבל האמת היא שעיוורון צבעים לא עובד ככה ברוב המקרים. לקות הראיה הזאת מופיעה בצורה שונה אצל אנשים שונים. אצל חלק צבע אחד מתחלף בצבע אחר, בחלק פשוט לא רואים גוונים מסוימים. מיעוט מהם באמת רואים הכל בשחור לבן.

כדי להבין טוב יותר מה משמעות של כל עיוורון צבעים ואיך רואים מי שסובלים ממנו, נוצרה סדרת התמונות המסקרנת הבאה שמדגימה כיצד נראים 4 סוגי עיוורון שונים בעיניהם של עיוורי צבעים בהשוואה לאנשים עם ראיית צבעים מלאה.

ראייה רגילה

אדם עם ראייה רגילה רואה את העולם מסביבו בצבעים הללו:

עיוורון צבעים 20

דוטרנומליה

דוטרנומליה היא עיוורון הצבעים השכיח ביותר והיא נובעת מפגם בקולטני הצבע הירוק ברשתית. סוג עיוורון הצבעים הזה נפוץ בעיקר בקרב גברים: כמעט 5% מהם לוקים בעיוורון הזה וחלקם אפילו לא מודעים לו. דוטרנומליה פוגעת ביכולת האבחנה בין אדום לירוק וגורמת לצבעים לאבד מהבהירות שלהם.

עיוורון צבעים 21

פרוטנופיה (עיוורון לאדום)

עיוורון הצבעים הכי פחות שכיח. 1% מהגברים סובלים ממנו. עיוורון לאדום נובע מחוסר מוחלט בקולטני הצבע האדום ברשתית והלוקים בסוג העיוורון הזה רואים אדום כשחור ומתקשים להבחין בגוונים של ירוק.

עיוורון צבעים 22

טריטנופיה (עיוורון לכחול)

פגם נדיר ביותר שמשפיע על אחוז מאוד קטן מהגברים והנשים ונובע מחוסר מוחלט בקולטני הצבע הכחול. הלוקים בו רואים את העולם בגוונים של ורודים-ירקרקים.

עיוורון צבעים 23

עיוורון צבעים מלא

מצב קיצוני בו קיימת היכולת לראות צבעי שחור לבן בלבד. רק 0.00003 אחוזים מהאוכלוסיה לוקים בו.

עיוורון צבעים 24

הנה עוד כמה תמונות שממחישות את ההבדלים בין סוכי עיוורון הצבעים השונים:

עיוורון צבעים 7

עיוורון צבעים 9

עיוורון צבעים 10

עיוורון צבעים 11

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...