11 דברים שכולנו עושים על בסיס קבוע וכלבים ממש לא אוהבים אותם

כלבים הם חיית מחמד אידאלית כי נורא חשוב להם לרצות את הבעלים. מה שזה אומר, בתכלס, זה שגם אם תעשו להם משהו שהם מאד לא נהנים ממנו – הם כנראה יבליגו על זה (בניגוד לחתול, נגיד, שישלח אתכם לארבעה חודשי אשפוז במחלקה פלסטית).

אז כדי לדאוג שהחבר מלא הפרווה שלכם יהיה מרוצה ומאושר באמת, יש כמה הרגלים שכדאי להיפטר מהם ומהר. חלקם, אגב, הרגלים נפוצים מאד, כמו ללטף את הכלב בראש או להחזיק אותו קצר בטיולים.

לתת להם חיבוק

לנו, כאנשים, חיבוק נראה כמחווה מלאת אהבה וחום. כלבים לא רואים את זה ככה. מבחינתם, כשאתם שמים את הזרועות שלכם עליהם, אתם מנסים להראות את הדומיננטיות שלכם.

 

להשתמש במילים יותר מאשר בשפת גוף

כלבים אולי מבינים כמה פקודות בסיסיות, אבל לא הרבה יותר מזה. מה שהם טובים בו זה לקרוא את ההתנהגות שלנו ואת המחוות הגופניות כדי להבין מה אנחנו רוצים. בגלל זה כשמערבבים פקודות מילוליות עם פחות מדי שפת גוף, הכלב נשאר מבולבל.

 

ללטף אותם בראש

זאת אולי הבעת החיבה הכי בסיסית כלפי כלב, ליטוף בראש. אבל למעשה למרות שבמרבית המקרים הם יתנו לכם להמשיך ולעשות את זה, רובם מאד לא נהנים מזה.

 

לשמור על קשר עין

אתם יכולים לבהות בעיניים של חיית המחמד שלכם כמה שאתם רוצים, אבל אם תעשו את זה עם כלב זר – זה עלול להוציא ממנו תגובה אגרסיבית.

 

לא להציב חוקים ומסגרת

כלבים צריכים שגרה קבועה ומאורגנת וצריכים לדעת בדיוק איפה עובר הגבול. כשבונים להם שגרה ומציבים כללים, הם מרגישים נוח יותר והאמון שלהם בבעלים גדל.

 

להחזיק אותם קצר

כלבים יודעים לקשר טוב מאד בין הדרך שבה אנחנו מחזיקים אותם לאיך שאנחנו מרגישים באותו רגע. לכן כשמחליטים להחזיק אותם קצר בטיול, הם יבינו שאתם מתוחים ויהפכו ללא רגועים גם. כשהולכים עם רצועה משוחררת, באורך הרגיל, הכלבים ירגישו נינוחים ובטוחים.

 

לא לתת להם לחקור ולרחרח

הרחה היא צורת התקשורת הכי בסיסית של כלבים עם הסביבה שלהם. כשמונעים מהם להריח במהלך הטיול שלהם, לוקחים להם את היכולת לספוג וללמוד על העולם.

 

להכריח אותם להתחבר עם כלבים או אנשים שהם לא אוהבים

לדחוף כלב לשחק או להיות בקרבת כלב זר או אדם זר שהם לא מחבבים – זה צעד לא מועיל בעליל. הכלב לא יהנה מזה וזה גם עלול להסתיים בנשיכה או במאבק מיותר.

 

להיות מתוחים

בגלל שכלבים מומחים בלזהות איך הבעלים שלהם מרגיש, הם גם יפענחו מיד שאתם מתוחים. וככל שאתם  מתוחים – ככה הכלב נהיה מתוח. למרבה המזל, זה גם עובד הפוך. ככה שאם אתם תרגעו, גם הכלב ירגיש רגוע יותר.

 

להיות משעמם

כלבים סובלים מאד לראות את הבעלים שלהם עסוקים במטלות שלהם, לא מגלים בהם עניין ולא מנסים לשחק. חשוב לזכור לעשות הפסקות מדי פעם ולהשקיע קצת זמן במשחקים עם החבר הכי טוב. כי אחרי הכל, הוא שם כל היום, מחכה רק לכם שתתנו לו קצת יחס.

 

לחשוף אותם לריחות חזקים

חוש הריח של כלבים חזק פי 10,000 או 100,000 מזה של בני האדם ובדיוק מהסיבה הזאת, הם לא אוהבים בכלל להריח ריחות חריפים או חזקים. אז אם אתם מתכננים להשתמש במשהו עם ריח חזק, עשו לכלב טובה והרחיקו אותו ככל הניתן.

לייק לפטריה בפייסבוק