מטריד: קמפיין הפלאייר הנעלם

במדינות רבות בעולם ילדים נחטפים, נעלמים, או הולכים לאיבוד בכמויות מדאיגות. בארגנטינה למשל, נוספים בכל יום 2-3 ילדים לרשימת הילדים הנעדרים במדינה. הבעיה העיקרית בנסיון לאתר את הילדים הללו, היא שדווקא אלה שכנראה באים איתם במגע ביום יום, קרי אזרחי המדינה, כלל לא מודעים למקרי האבדן הרבים, ולפרצופים של הילדים הנעדרים.

בנסיון להעלות את המודעות לתופעה האיומה הזו בה הורים נאלצים לחפש אחר ילדיהם במשך שנים, לרוב בלי סוף טוב, יצאו בארגון Almacen הארגנטינאי בקמפיין שניסה לבדוק כמה באמת אכפת לאזרחים מהתופעה. לפני אחד ממשחקי הכדורגל החשובים של העונה באצטדיון ולז שבארגנטינה, משחק בו נכו קרוב לחמישים אלף אוהדים, חילק נער כבן 13 פלאיירים רבים לעוברים והשבים, פלאיירים ובהם תמונות של שלושה ילדים נעדרים.

עוד בפטריה:
>> ג’אנגו מטושטש ללא מעצורים
>> מתיחה מהגיהנום: נסיעת המבחן שהפכה לסיוט


המצלמה שעקבה אחר חלוקת הפלאיירים, קלטה אנשים הרבים הלוקחים את הפלאיירים לידיהם, מקפלים ושמים בכיס, או במקרה הנפוץ יותר, מקמטים וזורקים לפח. חלק גדול מהאנשים כלל לא היישיר מבט עם הילד, והתעלם ממנו לחלוטין.

אולם, רגע לפני פתיחת המשחק, הפנה הכרוז את תשומת לבו של הקהל למסך הענק באצטדיון, עליו הופיעה תמונה של הפלאייר. הכרוז סיפר על כך שבשעה האחרונה חולקו לקהל פלאיירים עם תמונות נעדרים ושאל האם בכלל מישהו טרח להסתכל עליהן. כשהתמונה במסך הוידאו התרחבה, התבררה התמונה המדאיגה. אחת התמונות של הילדים הנעדרים הייתה התמונה של הנער שחילק את הפלאיירים. כמובן, איש מאלפי האנשים שקיבלו את הפלאייר, לא שם לב לכך.

הפלאייר הנעלם

הקמפיין ככל הנראה לא יגרום לכך שפחות ילדים ילכו לאיבוד, אבל אולי יגרום לעוד כמה אנשים לפתוח את העיניים ולהיות מודעים לתופעה, ואולי להתעניין מדי פעם, ולבחון את פרצופי הנעדרים.

לייק לפטריה בפייסבוק