פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חידוש מהפכני: קסדת אופניים בלתי נראית (וידאו)

קסדת אופניים היא אמצעי הגנה חשוב מאין כמותו. הקסדה תגן על חייו של רוכב האופניים במקרה ויקלע לתאונה או במקרה ויפול מאופניו. אף על פי כן לא מעט אנשים עדיין בוחרים שלא לחבוש קסדה בזמן רכיבה על אופניים. אנשים שאינם משתמשים בקסדה לרוב מפזרים לאויר תירוצים בסגנון: היא גדולה ולא ניתן להכניס אותה לתיק, ממש לא אסתטית, גורמת לכאבי ראש, הורסת את הפריזורה ועוד מגוון סיבות מטופשות יותר או פחות. אולם, מרבית התירוצים הללו מתקבלים על הדעת, וקסדה היא אכן אחד החפצים המציקים לשימוש.

אנה הופט וטרסה אליסטין, שתי סטודנטיות לעיצוב תעשייתי בשוודיה החליטו לקחת על עצמן פרויקט מאסטר שאפתני במיוחד. הן רצו לשנות את התפיסה כי קסדה חייבת להיות מבאסת ומגושמת על ידי הפיכת הקסדה למוצר אפנתי שלא יהיה ניתן לראות על ראשו של הרוכב, לכאורה, משימה בלתי אפשרית. השתיים ידעו שאם הן יצליחו, יהיה זה שינוי מהפכני ברמה עולמית שיגרום ליותר אנשים להשתמש בקסדה ולהגן על עצמם בזמן הרכיבה. ואז הגיע הרעיון שגרם למרצה שלהם להכריז: "אתן הולכות להיות מליונריות". גם אתם הולכים להיות מאוד מופתעים, לכן מומלץ לראות את הסרטון כעת, ולהמשיך לקרוא אחר כך:

לאחר עבודה אינטנסיבית על אבטיפוס ואינספור ניסיונות הן הצליחו במשימתן ויצרו את קסדת האופניים הראשונה שהיא בלתי נראית. הקסדה המיוחדת היא בעצם רצועת בד שדומה לצעיף, בתוכה נמצאת כרית אוויר שנשלפת ומתנפחת במהירות כאשר הגוף משנה זווית בפתאומיות במצב נפילה או תאונת דרכים. על פי התמונות והסרטון מדובר בפיתוח מוצלח ואפנתי שבאמת יכול לחולל שינוי בדעת הקהל בכל הנוגע לשימוש בקסדת האופניים. ההמצאה הזו היא דוגמה מצוינת לחשיבה מחוץ לקופסה., או במקרה הז, מחוץ לקסדה. היוצרת של המוצר החדשני ציינה "כשאנשים אומרים לנו שמשהו בלתי אפשרי – אנחנו רוצות להוכיח שהם טועים" ונראה שהן הצליחו במשימה.

אגב, החל משנת 2007, חובה לחבוש קסדה בישראל ברכיבה על אופניים, סקייטבורד או גלגיליות על פי חוק, על אף שכידוע לכולנו, החוק הזה לא ממש נאכף כמו חוקים רבים אחרים. חובה או לא חובה, הקסדה החדשה משנה את כל מה שידענו על ביטחון ברכיבה על אופניים, ועשויה להפוך ללהיט עולמי. הקסדה נמכרת באתר ב 575$  וניתן לרכוש אותה במספר צבעים ומידות (קליק לביקור באתר). כך זה נראה על הדוגמנים. מבחינים בקסדה?

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...