פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קורע לב: כיצד יגיבו אזרחים לילד הומלס קטן שמנסה להשיג לאחותו ארוחה?

בהשראת הסרטון המרגש שכבש את הרשת לפני כשבועיים ובדק כיצד יגיבו אזרחים נורבגים לילד קטן שקופא מקור בתחנת האוטובוס בה הם ממתינים, במטרה להעלות את המודעות למצבם של הילדים בסוריה, החליט יוסוף פאוסי, בעל ערוץ היוטיוב הפופולארי Fousey Tube, לבצע ניסוי חברתי מעט שונה שיבדוק כיצד מתנהגים אזרחי המדינה שלו, ארצות הברית, במקרה דומה.

פאוסי גייס ילד קטן כבן 10 שהעמיד פני הומלס, והסתובב ברחובות כשבידו שלט עליו נכתב: "אני בסה"כ רוצה מספיק כדי להשיג לאחותי ארוחה". פאוזי קיווה כי העוברים והשבים, שאמנם רגילים לראות הומלסים אך לא סביר כי נתקלו בילד הומלס, יעצרו ויזרקו כמה סנטים לילד המסכן. אלא שהמציאות הוכיחה אחרת, ובמהלך רוב שעות הניסוי מאות עוברי האורח שחלפו במקום פשוט התעלמו מהילד, או לחילופין הביטו בו לכמה רגעים והמשיכו בדרכם.


אתם עשויים לחשוב כי הרגע הקורע לב בסרטון הוא הרגע בו פאוזי מדבר עם הילד ושואל לשלומו, והילד לא מתאפק, פורץ בבכי ואומר בתמימות מפתיעה:" מה קרה לעולם הזה?". אלא שהרגע הבאמת מרגש ובלתי צפוי, התרחש דווקא לקראת סיום הניסוי, כשהומלס אמיתי התיישב בקרת הילד השחקן. פאוזי ניגש אל ההומלס, שאל אותו מה שלומו והאחרון פרץ בבכי וטען כי המשטרה לקחה לו את הכלב. פאוזי הנסער מאירועי היום, סיפר להומלס על הניסוי וגם נתן לו 100 דולר ובנוסף דיבר עם המשטרה והחליט לעזור לו להשיג את כלבו בחזרה.

מטרת הסרטון, שגרף מעל מליון צפיות ביומיים, היא להציב מראה בפני האזרחים האמריקאים ולהדגים להם כיצד הם מתייחסים לאנשים מתוכם שזקוקים לעזרה. אולם, סרטון כזה גם עלול להעלות ביקורות רבות בקרב הצופים בשאלת היחס לחסרי בית, העובדה שאי אפשר לתרום לכל נזקק שרואים בדרך, ועוד מחלוקות הגיוניות בנוגע לניסוי ומסקנותיו שלכאורה לא מוספיות כבוד לאזרחים האמריקאים, אך בפועל, כנראה שהיו דומות גם במקומות אחרים בגלובוס.

ילד הומלס 2

ילד הומלס 3

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...