פיתוח מקסים: מקרן שקופיות אינסטגרם מיניאטורי

מרבית האנשים שנולדו אחרי שנת 1990 לא מודעים לכך, אבל פעם, טרום עידן הצילום הדיגיטלי, כרטיסי הזיכרון והסמארטפונים, צילום תמונות היה מתבצע באמצעות מצלמות המדפיסות את התמונות על גבי סרטי צילום מיוחדים (נגטיב פילם), אותם היה צריך לפתח בחנויות הצילום בכדי לזכות לראות את התמונות המוגמרות. אופציה נוספת הייתה להשתמש בסרטוני צילום שקופיות, ולאחר מכן לצפות בתמונות באמצעות מקרן שקופיות.

כל מי שזכה לחוות צילום מהסוג הזה, זוכר כיצד לא ניתן היה לדעת איך יצאה התמונה, וכמה מרגשת הייתה ההמתנה לפיתוח התמונות בכדי לחזות בהן. גם אני, בתור מי שגדל באייטיז, מתמלא ברגשות נוסטלגיים כשאני נזכר בביקור בחנות הצילום המקומית בכדי לאסוף את התמונות והנגטיבים. לפני כמה חודשים סיפרנו לכם על “קופסת אינסטגרם” המדליקה, וכעת נראה שטרנד “הפוך את התמונות ברשת לחפצים מוחשיים” ממשיך להתרחב.

פיתוח חדש של חברה בשם Projecteo, מאפשר ולו לרגע, לחזור אחורה לימים התמימים של פעם, ולהצעיד את המודרניזציה כמה צעדים אחורה. בסרטון הפרומו שמציגה החברה במסגרת קמפיין מימון ההמון שלה באתר KickStarter, מסביר בן, ממנהלי החברה, מה הוביל אותו לרעיון המקסים: “פעם הייתי משתמש בשקופיות, ומכוון אותן אל האור כדי לצפות בתמונה. היום אני מצלם את כל התמונות שלי באייפון באמצעות אינסטגרם ואני לא יכול לגעת בהן או להרגיש אותן”.

בן וחבריו פיתחו מעין מקרן זעיר, בגודל של קופסת גפרורים, המקרין תמונות בגודל מטר על מטר לערך, על הקיר שלכם, באיכות נהדרת. איך זה עובד? פשוט מאוד. נכנסים לאתר Projecteo או לאפליקציה, בוחרים תשע תמונות מתוך האינסטגרם שלכם, ואת שאר העבודה החברה תעשה עבורכם.

באמצעות טכנולוגיה מיוחדת שפיתחה החברה, תקבלו בסוף התהליך מעין גלגל תמונות קטן ומתוק, עליו מודפסות כשקופיות, תשע התמונות שבחרתם. את הגלגל ניתן להכניס למקרן הזעיר ולהינות מערב שקופיות קסום, ממש כמו פעם. כמובן, תוכלו לייצר כמה גלגלים כאלה שתרצו ולארגן לעצמכם אוסף שקופיות אינסטגרם או לחילופים לפנק את החברים או המשפחה במתנה באמת מקסימה.

לצערנו הרב, אנו נאלצים לצנן מעט את ההתלהבות, היות עדין לא ניתן לרכוש את המקרן או להזמין שקופיות, אך על פי ההתלהבות שנרשמה בתגובה לקמפיין גיוס הכספים, עושה רושם שהיום הזה ממש קרוב. תוך ימים בודדים גוייס כל הכסף הנדרש ועוד הרבה יותר. בחברת Projecteo מעריכים כי היחידות הראשונות יסופקו כבר באזור ינואר-פברואר הקרובים, ומשם הדרך לחנויות קצרה.

אם התלהבתם כמונו, אתם מוזמנים להיפרד מ-25 דולרים ולרכוש את אחת היחידות הראשונות באתר Kickstarter, או סתם לתרום כמה דולרים להצלחת הקמפיין. צפו בסרטון ההדגמה המקסים.


לייק לפטריה בפייסבוק