טיפים לשיפור קמפיין ממומן

קידום ממומן הוא אפשרות שקיימת בעולם השיווק היום, בדגש על השיווק והפרסום האינטרנטי, שהאפשרויות בה הן רבות מספור. באופן כללי, העיקרון שעומד בבסיס הקידום הממומן הוא תשלום לחברות שונות על מנת שתקדמנה את התכנים הרלוונטיים אליכם (בין אם מדובר בתכנים מקצועיים, פרסומות או מוצרים ספציפיים) באתרים שונים בעלי תעבורת גולשים גבוהה – כך שתוכלו להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים ולהרחיב את מעגל הלקוחות שלכם. כיום ישנן מגוון אפשרויות קידום ממומן – החל מפרסום קמפיין ממומן בגוגל באמצעות מערכת גוגל אדוורדס (הפרסומות המסומנות בצהוב שכולנו מכירים היטב מכל חיפוש בגוגל), ועד קמפיינים הנעזרים בפלטפורמות קידום אתרים כמו טאבולה או אאוטבריין. בכל מקרה, אתם צריכים לדעת כיצד להשתמש באפשרויות הללו בצורה החכמה ביותר וליצור קמפיין יעיל, שימצה את הכסף שאתם משקיעים בו בצורה הטובה ביותר.

קמפיין ממומן - טיפים לשיפור 1
קרדיט תמונה: אקסטרה דיגיטל

טיפים לשיפור הקמפיין הממומן שלכם

  • מחשבה עמוקה והכנת עמוד נחיתה מקצועי: כשאתם פותחים בקמפיין ממומן, אתם צריכים לחשוב היטב על המקום שאליו הקמפיין הזה מוביל – כלומר, על העמוד שאליו לחיצה על הקישור או הפרסומת שלכם תוביל את הגולש. זהו למעשה עמוד הנחיתה שלכם, ובנייה של עמוד נחיתה היא לא עניין של מה בכך, והיא דורשת מחשבה מעמיקה ותכנון מדויק של כל פרט ופרט. עליכם לחשוב על עמוד הנחיתה מבחינה ויזואלית, לחשוב כמה תוכן אתם רוצים להכניס אליו, לחשוב כיצד תהפכו את הגולש המזדמן ללקוח באמצעות העמוד הזה, ורק לאחר המחשבה המעמיקה הזאת להתחיל לבנות אותו.
  • התאמה לכל סוגי המכשירים: כיום, אחד העקרונות החשובים ביותר בעולם האינטרנט, ובתחום של שיווק תוכן ושל קידום ממומן בפרט, הוא התאמה לכל לקוח, וכתוצר לוואי מכך התאמה לכל מכשיר שבו ניתן לגלוש ולהגיע לקמפיין שלכם. קמפיין הקידום הממומן שלכם, וכן עמוד הנחיתה שלכם, צריכים להיות מתאימים למחשבים, כמובן, אך לא פחות מכך גם לגלישה בטלפון החכם, בטאבלט, בטלוויזיות חכמות ובכל מכשיר אחר שבו אנשים משתמשים ברשתות חברתיות, אתרי חדשות, אתרי חיפוש ועוד. עליכם לחשוב על הפלטפורמות השונות בהן אנשים יכולים להגיע לקמפיין שלכם – שיווק ביוטיוב ממומן ומציע פרסומות מצולמות או סטטיות ומתאים לקהל צעיר יותר, לעומת קמפיינים בפייסבוק או קמפיין PPC בגוגל. רק כך תוכלו לדעת שאתם מגיעים למקסימום לקוחות.
קמפיין ממומן - טיפים לשיפור 2
קרדיט תמונה: אקסטרה דיגיטל
  • A/B Testing: העיקרון של A/B טסטינג הוא עיקרון פשוט בתחום השיווק ובתחום האינטרנט באופן כללי. מדובר בבדיקה של גרסה קיימת של קמפיין קידום (גרסה A), מול גרסה שונה שאותה אנחנו בודקים עבור המשך הקמפיין (גרסה B). השוני בין הגרסאות יכול להיות שוני מינורי של גודל או סוג פונט, או אפילו של צבע, אבל הוא גם יכול להיות שוני משמעותי יותר. את הבדיקה של שתי הגרסאות יש לעשות מול קבוצות בדיקה ובקרה אקראיות, וכך נוכל לבדוק איזו גרסה של הקמפיין הממומן מגיעה למדדים איכותיים יותר עבורנו – על מה מקליקים יותר, מה מצליח להפוך יותר קליקים ללקוחות, זמני שהייה בדף הנחיתה ועוד. כך תוכלו לקבל החלטות נכונות בניהול הקמפיין.
  • מדידה מקסימאלית: עליכם להשתמש בכל מדד שבו תוכלו ובכל נתון סטטיסטי שתוכלו לאגור בכדי לקבל החלטות נכונות בנוגע לקמפיין שלכם. כל דבר שניתן למדוד – צריך למדוד. בין אם מדובר במספר הקלקות חודשי, בזמן ממוצע באתר שלכם, במספר לקוחות המגיעים דרך דפי נחיתה, בטווח גילאים או פרופיל לקוחות ממוצע של לקוחות שמגיעים דרך כל סוג של קידום ממומן – כל פרמטר הוא רלוונטי וכל פרמטר מסייע לכם לנהל קמפיין יעיל ואיכותי יותר שמגיע בצורה טובה יותר לקהל שלכם. כאשר אתם משתמשים בכמה שיותר מדדים וכלים מקצועיים כדי לנתח את הקמפיין שלכם, אתם יכולים לדעת מה עובד ומה זקוק לשיווק מחדש בשביל שתוכלו להתאים אותו טוב יותר לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם.
  • ניתוח ובקרה לקמפיין לאחר תקופה: בכדי שתוכלו ליישם את המסקנות שאליהן תגיעו בצורה יעילה, ולשנות את הקמפיין בהתאם למה שהוא צריך, אתם צריכים לקבוע מראש מועדים שבהם תבצעו ניתוח ובקרה לקמפיין. הניתוח והבקרה התקופתיים הם הכרחיים בכדי שתוכלו לבצע שינויים הכרחיים ולמקסם את ההצלחה של הקמפיין שלכם – באמצעות מדדים שונים, באמצעות AB טסטינג או באמצעות כל כלי אחר.
  • הוספת מילות מפתח שליליות באופן זהיר וחכם: אחד הכלים היעילים ביותר, שאנשים לא משתמשים בו מספיק אך גם צריך לדעת כיצד להשתמש בו בצורה נכונה וזהירה, הוא מילות המפתח השליליות. בדומה למילות המפתח הרגילות, תוכלו לקבוע בקמפיין שלכם מילים וביטויי מפתח – אך במקרה זה המילים והביטויים הנ”ל ימנעו את הקפיצה של הקמפיין שלכם ללקוח. חשוב לציין שהדבר צריך להתבצע בצורה זהירה – ייתכן שדווקא מילות מפתח כמו שמות של מתחרים או של מוצרים דומים שאינם המוצרים שלכם – הן דווקא מילים חיוביות. מאידך, בהחלט ישנן מילים שעלולות להיראות רלוונטיות לאלגוריתם הרגיל של גוגל אך הן אינן כאלה – ויש לנתח אותן ולהשתמש בהן.
  • תזמון נכון של המודעות לצמצום עלויות מיותרות: תזמון המודעות הממומנות הוא רלוונטי במיוחד בכדי למקסם רווחים ויעילות של הקמפיין שלכם. יש לתזמן היטב את הקמפיין במידה ואתם מכוונים לקהל מסוים שגולש בשעות מסוימות, במידה ויש לכם מוצרים עונתיים שרלוונטיים בתקופות מסוימות, ובאופן כללי – להשתמש בכלי תזמון בצורה נכונה בכדי לייעל את השימוש בכסף שאתם משקיעים בקמפיין שלכם.

השקיעו את הכסף שלכם נכון בקידום העסק שלכם

ברגע שבו אתם משתמשים בכל הכלים המקצועיים של תחום הקידום הממומן, ומבצעים כל החלטה בהתאם למדדים מדויקים ולניתוח מקצועי של הקמפיין שלכם – אתם יכולים להיות בטוחים בכך שהקמפיין שלכם מגיע לקהל שלכם, יוצר עבורכם לקוחות חדשים, ומשתמש בכסף שהשקעתם בו בצורה הנכונה ביותר.

למידע בנוסף בנושא שיווק דיגיטלי https://www.extra.co.il/

לייק לפטריה בפייסבוק