פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חרדת ביצוע בשגרת הקורונה? מה חשוב לדעת ואיך להתגבר?

בשיתוף פרמה גורי

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לכם: זו סיטואציה מינית, חיכיתם לזה, אתם מאוד רוצים להתמסר וליהנות, אבל בפועל הראש שלכם במקום אחר. כל מה שאתם מצליחים לחשוב עליו זה רק על הקורונה והחשש מפניה. מכאן אתם כבר חרדים לא רק מהקורונה אלא מהאקט עצמו.

מחקרים ראשונים מצביעים על כך שהקורונה העלתה תופעות של אין אונות בקרב גברים בלי קשר לגילם. בעבר אין אונות נחשבה לנחלתם הבלעדית של גברים מבוגרים או הסובלים ממחלות רקע, אבל בשנים האחרונות עוד לפני פרוץ הקורונה עלתה המודעות לגברים צעירים, חזקים ובריאים שסובלים מחרדת ביצוע.

כאשר חלים קצרים באיתות המוח לגוף יתכן מצב של אי השגת זקפה או שפיכה מוקדמת, וכתוצאה מכך – תסכול רב שיכול להשפיע גם על הניסיון הבא וחוזר חלילה.

Credit: 123RF

איך מתמודדים עם אין אונות בתקופות מאתגרות?

חשוב מאוד לא להתייסר, לנסות להחזיר את התפקוד ולמנוע חרדת ביצוע. קיימות דרכים שונות לשפר כוח גברא. בשלב הראשון כדאי לשלול מחלות רקע שעשויות לגרום לבעיות כמו סוכרת וכדומה בבדיקות רפואיות מקיפות, ובשלב השני לבדוק אם אינכם נוטלים תרופות שיש להן תופעות לוואי שליליות בתחום האון.

מחקרים הצביעו על כך שפעילות גופנית יכולה מאוד להמריץ את הדם וכך לשפר את התפקוד המיני, ועל כן כדאי לעסוק בפעילות גופנית מתונה על בסיס קבוע – ריצה, קרוספיט, שחייה וכדומה. עם זאת, פעילות אינטנסיבית מדי עשויה ליצור אפקט הפוך ולפגוע באון תוך כדי הוספת לחץ ועייפות.

לחץ משחק תפקיד חשוב בתפקוד המיני וכדאי לנסות לאמץ טכניקות הרפיה ורגיעה שיוכלו לעזור בהשגת תחושה שלווה יותר. לדוגמא: דמיון מודרך, מדיטציה, יוגה, קשיבות, טאי צ'י או צ'י קונג. טיפולים משלימים כמו דיקור סיני ורפלקסולוגיה או עיסוי רפואי גם הם יכולים לסייע במצבים אלה. חשיבה חיובית קריטית למצבים אינטימיים כדי להתגבר על החששות ועל העכבות לקראת ובמהלך האקט. חשוב מאוד לנסות לשפר ככל שניתן את הביטחון והדימוי העצמי ולשתף את הפרטנר בתחושות על מנת לגייס תמיכה מקסימלית במצב רגשי מורכב זה.

לכו לישון על זה וחפשו תוספים חיוניים

שנת לילה טובה אף היא נמצאה חיונית לשיפור האון. ועל מנת לישון טוב כדאי להסדיר את שעות השינה, כדי לאזן את השעון הביולוגי וכן לשמור על תנאי שינה אופטימאליים, כמו וויסות הטמפרטורה, כיבוי מסכים והפחתת כמות קפאין לפחות כ-6 שעות לפני השינה.

ישנם מאכלים שיכולים לשפר את האון כמו צדפות, קטניות ושוקולד מריר, שתיית ספירולינה וכן צמחים המכילים רכיבים ממריצים להשגת זקפה טובה יותר והתמודדות עם חרדת ביצוע. ישנם גם צמחי מרפא סיניים הידועים בספרות כתורמים לחיוניות ולאנרגיה ביניהם ג'ינסנג קוריאני, ג'ינקו בילובה , מיצוי אפימדיום, כינידיום מוניארי, דקל ננסי, אנג'ליקה פובסנטיס. וירמקס הינו תוסף תזונה המבוסס על צמחי מרפא אלו.

שילוב בין בריאות נפשית לבריאות פיזית עם החיזוקים הנכונים יכולים לסייע במניעת חרדת ביצוע בשגרת הקורונה ובכל תקופה אחרת בחיים.

היכנסו למאמרים נוספים בנושא אין אונות באתר פרמה גורי. וירמקס מבית פרמה גורי הוא תוסף תזונה לגבר עם רכיבים מהטבע הידועים בספרות כתורמים למרץ, אנרגיה, יכולת ותחושת הנאה בחיי הזוגיות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...