בירת הלייקים העולמית אוברמוטן, מכה שנית

לפני כשנה, סיפרנו לכם כאן על עיירה שוייצרית קטנטנה בשם אוברמוטן, שהפכה בין לילה ממקום שכוח אל שאיש לא שמע עליו, לאחת העיירות הכי מוכרות בעולם.  תקציר האירועים עבור מי שפספס: בעיירה הקטנה המונה בסה”כ 79 תושבים, החליטו לפתוח עמוד פייסבוק לעיירה. כדי לעודד את הגולשים לתת לייק לעמוד, הבטיחו בעיירה לתלות על לוח המודעות המקומי את תמונת הפרופיל של כל מי שילחץ לייק לעמוד העיירה. הסיפור יצא משליטה כאשר עשרות אלפים לחצו לייק, ואילצו את כל תושבי העיירה החייכנית להתגייס למשימה תוך ימים ספורים התמלאו כל קירות בתי העיירה בתמונות פרופיל של גולשים מרחבי העולם, מה שגרר סיקור נרחב בעולם והעניק לעיירה פרסום רב.

ההצלחה המסחררת של המיזם גררה גל של תיירים לאוברמוטן, שהגיעו על מנת לחפש את התמונה שלהם על קירות בתי העיירה, ולבקר את אנשי העיירה המקסימים שמצדם הופתעו לגלות שמישהו בכלל יודע על קיומם. רבים מהמטיילים שהגיעו למקום לא באו בידיים ריקות והשאירו מגוון מתנות ומזכרות לתושבי העיירה. בצעד משעשע ומפתיע נוסף, פתחו בעיירה את אתר התיירות הראשון בתולדות העיר, מוזיאון הידידות של אוברמוטן.

במוזיאון הידידות, תוכלו למצוא את כל המתנות שהתקבלו בעיירה באמצעות מטיילים שהגיעו למקום, או באמצעות גולשים רבים שסיפורה של העיירה נגע לליבם ורצו להודות לתושבי העיר ושלחו מזכרת בדואר. הקמת המוזיאון משדרגת לחלוטין את פני העיירה וכעת היא מכילה מעבר למלון קטן אחד, מסעדה אחת, כנסייה אחת ואתר סקי קטנטן, גם מוזיאון בעל שם עולמי.

עושה רושם כי לתושבי אוברמוטן יש בהחלט יותר מידי זמן פנוי, ופחות מידי תעסוקה אך אין ספק שבפעם הבאה שאבקר בשווייץ, בטוח אבדוק איך מגיעים לחור הזה. סה”כ התמונה שלי תלויה שם על אחד הבתים. קליק לעמוד הפייסבוק של העיירה, צפו בסרטון המגולל את הסיפור.


לייק לפטריה בפייסבוק