פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

30 מילים חדשות ומפתיעות בעברית שכנראה לא הכרתם

אם יצא לכם לפתוח פעם מילון פסיכומטרי, אותו ספר מקולל שמכיל את כל המילים העבריות שצריך להכיר לקראת הבחינה המטרידה, גם אתם ודאי חוויתם את אותו רגע מכונן בו הגעתם למסקנה שלמרות שאתם דוברים את השפה ואפילו מצליחים לתקשר עם בני אדם אחרים בכל יום, אין לכם יותר מדי מושג בעברית, וכמות המילים שאתם לא מכירים הרבה יותר גדולה ממה שחשבתם. ובכן, יש לנו חדשות בשבילכם. גם אחרי ששיננתם את המילון ולמדתם אותו בעל פה, יש עוד המון מילים מפתיעות, שימושיות יותר או פחות, שאתם עדין לא מכירים.

כידוע, אחת לכמה חודשים מתכנסת ישיבת המליאה של האקדמיה ללשון העברית, ומקבלת שלל החלטות הרות גורל על אישורן של מילים חדשות שיכנסו לשפה העברית ויחליפו מילים לועזיות ועבריות מושרשות ובלתי תקינות לכאורה, בהן אנחנו משתמשים יום יום. לרוב, מרבית המילים החדשות הללו ישקעו במצולות השכחה ולא ייכנסו בפועל לשימוש, אבל לעיתים, חברי האקדמיה דווקא מצליחים להפגיז וליצור מילים חדשות מגניבות ששווה לכולנו להכיר ולהתחיל להשתמש בהן.

אספנו עבורכם 30 דוגמאות למילים שימושיות שנכנסו למעגל השפה העברית בשנים האחרונות. חלק מהמילים אולי ישמעו לכן מוכרות, אבל סביר להניח שאת רובן תפגשו בפעם הראשונה. אז מה בתפריט? במקום לזלול ג'אנק פוד תאכלו מהיום ארגזים של "זללת", החברים שהרסו לכם את הפרק של משחקי הכס עשו זאת באמצעות "קלקלן", לשאריות הקונפטי שאתם עדין מוצאים בבית ממסיבת היום הולדת של שנה שעברה תקראו מהיום פתיתונים, הטוקבקים שלכם לפוסט הזה הם בעצם תגוביות, ועוד חידושים מצחיקים אחרים.

על הדרך, גם אם שיעורי לשון בבית הספר עשו לכם חום ורעידות בכל הגוף, שווה לכם לפקוד גם את עמוד הפייסבוק המצוין של האקדמיה ללשון העברית, מתפרסמים בכל יום פוסטים מסקרנים ומחכימים שיעשו לכם סדר בראשו ויגרמו לכם להכיר את השפה טוב יותר בצורה משעשעת ומאוד ידידותית למשתמש.

מילים חדשות בעברית

עוד בפטריה:

20 שאלות טריוויה שיבדקו כמה באמת אתם טובים בידע כללי

נסו לזהות 23 סרטים ישראלים על פי תמונה אחת בלבד

מבחן זיכרון – בואו לבדוק עד כמה טוב הזיכרון שלכם

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...