פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

30 מילים חדשות ומפתיעות בעברית שכנראה לא הכרתם

אם אתם מחפשים ללמוד כמה מילים גבוהות בעברית הגעתם למקום הנכון. ריכזנו לכם בפוסט רשימת מילים חדשות בעברית שנכנסו למעגל השפה בשנים האחרונות. תהנו!

אם יצא לכם לפתוח פעם מילון פסיכומטרי, אותו ספר מקולל שמכיל המון מילים מוזרות בעברית שצריך להכיר לקראת הבחינה המטרידה, גם אתם ודאי חוויתם את אותו רגע מכונן בו הגעתם למסקנה שלמרות שאתם דוברים את השפה ואפילו מצליחים לתקשר עם בני אדם אחרים בכל יום, אין לכם יותר מדי מושג בעברית, וכמות המילים שאתם לא מכירים הרבה יותר גדולה ממה שחשבתם. ובכן, יש לנו חדשות בשבילכם. גם אחרי ששיננתם את המילון ולמדתם אותו בעל פה, יש עוד המון מילים מפתיעות, שימושיות יותר או פחות, שאתם עדין לא מכירים.

כידוע, אחת לכמה חודשים מתכנסת ישיבת המליאה של האקדמיה ללשון העברית, ומקבלת שלל החלטות הרות גורל על אישורן של מילים חדשות בעברית, שיכנסו לשפה העברית ויחליפו מילים לועזיות ועבריות מושרשות ובלתי תקינות לכאורה, בהן אנחנו משתמשים יום יום. לרוב, מרבית המילים החדשות הללו ישקעו במצולות השכחה ולא ייכנסו בפועל לשימוש, אבל לעיתים, חברי האקדמיה דווקא מצליחים להפגיז וליצור מילים חדשות מגניבות ששווה לכולנו להכיר ולהתחיל להשתמש בהן.

אספנו עבורכם רשימת מילים בעברית, 30 דוגמאות למילים שימושיות שנכנסו למעגל השפה העברית בשנים האחרונות. חלק מהמילים אולי ישמעו לכן מוכרות, אבל סביר להניח שאת רובן תפגשו בפעם הראשונה. אז מה בתפריט? הרבה מילים גבוהות בעברית, במקום לזלול ג'אנק פוד תאכלו מהיום ארגזים של "זללת", החברים שהרסו לכם את הפרק של משחקי הכס עשו זאת באמצעות "קלקלן", לשאריות הקונפטי שאתם עדין מוצאים בבית ממסיבת היום הולדת של שנה שעברה תקראו מהיום פתיתונים, הטוקבקים שלכם לפוסט הזה הם בעצם תגוביות, ועוד חידושים מצחיקים אחרים.

על הדרך, גם אם שיעורי לשון בבית הספר עשו לכם חום ורעידות בכל הגוף, שווה לכם לפקוד גם את עמוד הפייסבוק המצוין של האקדמיה ללשון העברית, מתפרסמים בכל יום פוסטים מסקרנים ומחכימים שיעשו לכם סדר בראשו ויגרמו לכם להכיר את השפה טוב יותר בצורה משעשעת ומאוד ידידותית למשתמש.

עוד בפטריה

15 שאלות שיבחנו כמה אתם חזקים במילים נרדפות בעברית

28 פתגמים וביטויים מצחיקים בעברית שכנראה לעולם לא יתפסו

הזוג הזה הופך משחקי מילים בעברית לסדרת תמונות מצחיקה במיוחד

מילים חדשות בעברית 1

עוד בפטריה:

20 שאלות טריוויה שיבדקו כמה באמת אתם טובים בידע כללי

נסו לזהות 23 סרטים ישראלים על פי תמונה אחת בלבד

מבחן זיכרון – בואו לבדוק עד כמה טוב הזיכרון שלכם

רגע לפני סיום מוזמנים להוכיח לנו כמה חזק הידע הכללי שלכם בחידון הבא ⇓

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...