עד כמה טוב הזיכרון שלך?

חושבים שיש לכם זיכרון טוב? מוזמנים לנסות להוכיח לנו את זה, הכנו לכם בפוסט משחק זיכרון מאתגר במיוחד שיבחן עד כמה חריף הזיכרון שלכם.

לפני שנתחיל עם משחק הזיכרון אולי כדאי שנדבר קצת על מה זה בעצם זיכרון, על מנת שתבינו מה בעצם אנחנו בוחנים אתכם. זיכרון זה היכולת שלנו לאגור מידע שקלטנו מהסביבה באמצעות החושים השונים שלנו, הזיכרון חיוני ליכולת הלמידה בכך שהוא מאפשר לצבור ניסיון וידע מחוויות העבר ועוזר לנו לפרש חוויות חדשות. ישנם כמה סוגים של זיכרון: זיכרון חושי, זיכרון לטווח קצר וזיכרון לטווח ארוך, כאשר כל אחד מהם נחלק לסוגים נוספים של זיכרונות.

היום אנחנו נבחן את הזיכרון החושי והזיכרון לטווח קצר שלכם. הזיכרון החושי הינו זיכרון המבוסס על מידע שנאסף באמצעות חושי האדם כגון שמיעה, ראיה, מישוש, טעם וריח, סוג זיכרון זה הינו זיכרון בעל הטווח הקצר ביותר, המתקיים במשך מספר שניות. זיכרון לטווח קצר חיוני לפעולות הדורשות חשיבה מודעת אף על פי שהוא מחזיק במידע בדרך כלל עד 20 שניות.

אם אתם אוהבים לבחון ולאתגר את עצמכם תשמחו לדעת שהכנו לכם היום משחק זיכרון מגניב במיוחד, בו תבדקו עד כמה חזק הזיכרון המיידי שלכם לטווח קצר. מראש אנחנו אומרים לכם שלא מדובר בשאלון פשוט, אז תפנו לעצמכם כמה דקות ובואו להוכיח לנו עד כמה אתם חזקים במשחקי זיכרון. כשסיימתם מוזמנים לכתוב לנו את התוצאה שקיבלתם בשרשור התגובות לפוסט.

בחן את עצמך – משחק זיכרון

 

עוד בפטריה

100+ חידות הגיון מאתגרות שיעבירו לכם את הזמן בכיף
25 שאלות טריוויה קשות שיבחנו עד כמה אתם טובים בידע כללי
55+ בדיחות קרש מצחיקות וטיפשיות במיוחד

משחק זיכרון 1

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק