אזעקת אמת: מתקפת שפמים על ישראל והעולם

אם נתקלתם לאחרונה בכמות גדולה מהרגיל של גברים המצויידים בשפם, ואנחנו לא מדברים על תמונות מהמתרחש בעזה, אין סיבה להיבהל. השפמים האלה לא מזיקים, והגברים שמטפחים אותם עושים זאת למען מטרה חשובה: העלאת המועדות לבריאות הגבר בכלל וסרטן הערמונית בפרט, כחלק מפעילות עמותת "מובמבר" בישראל.

כזכור, במהלך חודש אוקטובר, ציינו נשות העולם את חודש המודעות לסרטן השד. אחרי שצפינו באינספור קמפיינים וסרטונים של נשים נוגעות בעצמם, ולא שיש בכך משהו רע, מגיע החודש האמיתי, חודש נובמבר. "מובמבר" הוא שילוב של המילים שפם ונובמבר, ואם שאלתם את עצמכם איפה נכנסת פה המילה שפם, אז כמובן, המקור הוא באנגלית (mustache + November).


עמותת "מובמבר" הוקמה לפני כחמש עשרה שנה באוסטרליה, וגורמת למאות אלפי גברים ברחבי העולם לגדל שפמים בחודש נובמבר. לא רבים יודעים זאת, אך הגברים הם עם בסכנת הכחדה וסרטן הערמונית הוא מסוכן ביותר וגילויו המוקדם עשוי להציל ממוות. אז מדוע לגדל שפם? הרעיון הוא לשנות את פני הבריאות הגברית, ואין דרך טובה יותר להמחיש זאת מאשר שינוי הפנים שלנו בצורה שמושכת תשומת לב וקלה ליישום. השפם הוא סמל הגבריות הגדול מכולם, והשימוש בו נועד לגרום לגברים להרגיש שהם עדין גברים, גם אם הם דואגים לבריאות שלהם ומבצעים את הבדיקה הפולשנית והלא נעימה לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית.

בארץ, החל הקמפיין לתפוס תאוצה בשנה שעברה, כאשר צמד ישראלים, טל שמואלי מנהל הבלוג "ביצים", וים רגב, החלו לפעול במרץ להגברת המודעות לחודש השפמים בישראל. "זה קמפיין יחסית ותיק" מספר שמואלי לאתר הפטריה. "לפני כחמש שנים גם אני וגם ים טיילנו באוסטרליה ולא הכרנו אחד את השני. ראינו שם את הקמפיין הזה והחלטנו לאמץ אותו. באוסטרליה זה נמצא בכל מקום. יש מסיבות שבהם גברים עם שפם נכנסים בחינם כל החודש, המשטרה המשופמת  מצטלמת עם תיירים והאווירה נורא שמחה.

טל שמואלי ועודד מנשה משופמים באולפן ערוץ 24

כשחזרנו לארץ כל אחד ניסה באופן עצמאי להפעיל את העניין על חברים שלו אז יצא שבמשך שנתיים שלוש כל אחד כפה על מי שמסביבו שפמים וזה הסתכם במעט מאוד אנשים. בשנה שעברה החלטנו לקחת את זה ברצינות. פניתי לארגון מובמבר העולמי והחלטנו להרים את הכפפה בארץ בצורה מסודרת".

כמו בשנה שעברה, גם השנה יתקיים אירוע סיום מיוחד לחודש השפמים, שהרי מעבר לשעשוע ולצחוקים הכרוכים בגידול השפמים, מדובר בפלטפורמה נהדרת לגיוס כספים למטרה שנמצאת לרוב מחוץ לרדאר שלנו, בריאות הגבר.

אירוע הסיום הגדול יתקיים בתאריך 30/11 במועדון המוג'ו בקרליבך תל אביב, ואל תצפו לראות שם גברים עם מכונות גילוח. לוותר על שפם כל כך מגניב זו לא משימה פשוטה. אם אתם גברים, ואתם מהססים לגבי הצטרפות לפרויקט הזה, שמואלי מציין עוד עובדה חשובה המכריעה את הכף: "גידול שפם מעלה את ממוצע הגילאים של נשים המתעניינות בך בעשר שנים". ברצינות. זה הוכח מדעית.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מובמבר ישראל, ותוכלו להתעדכן על אירוע הסיום הגדול, על הדרכים לתרום לעמותות הרלוונטיות, וכמובן, להינות משלל תמונות, סרטונים ואירועים מרחבי חגיגות מובמבר ברחבי העולם.

כוכב הסדרה "מחלקת גנים ונוף", ניק הופרמן, בסרטון משעשע במיוחד בו הוא מסביר כיצד הוא מטפח את השפם.
זה שוב הזמן הזה בשנה: זמן לעשות סקס עם גבר משופם.

לייק לפטריה בפייסבוק