פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מצמרר: החיים של הילדה הזאת מתפרקים בסרטון שמתעד שנייה בכל יום

סרטון מצמרר שעלה בערוץ היוטיוב של העמותה הבריטית SaveTheChildrenUK (הצילו את הילדים), מציג בדקה וחצי, שנייה אחת מכל יום של ילדה קטנה, שחייה נהרסים כליל בתוך שנה אחת. את הסרטון מתחילה הילדה בחגיגות יום הולדת שלה באוירה משפחתית ומלאת אהבה. אלא שבהמשך, תוך שנה אחת, חייה משתנים מהקצה אל הקצה, בסרטון קצבי, מפתיע ובועט בבטן. כדי לא להרוס לכם את הסוף, אנו ממליצים שתעצרו כאן בשלב הזה, ופשוט צפו בסרטון.

 

גם בסוף הסרטון חוגגת הילדה יום הולדת, אלא שבסיומה של שנה נוראית היא נותרה ללא אביה, כאשר היא עצמה הופכת לפליטת מלחמה מוזנחת ועצובה, וללא קורת גג עבורה ועבור אמה, שמבקשת ממנה לכבות את הנרות על העוגה המעופשת בבית החולים.

הסרטון המפתיע והעוצמתי הזה אמנם מתרחש לכאורה בלונדון, מקום בו אנשים לא רגילים למציאות של קרבות טרור וחשש יומיומי לחייהם, אך הוא בעצם מעביר את המצב והתחושות העגומות של מאות אלפי אזרחים סורים שחייהם נהרסו, קרוביהם נהרגו וחלקם הפכו פליטים, בעקבות מלחמת האזרחים שמתנהלת שם מזה שלוש שנים. בסוף הסרטון מופיע המסר המפתיע מאחוריו: "רק בגלל שזה לא קורה כאן, זה לא אומר שזה לא קורה במקום אחר", מסר שבועט בבטן, ומנסה להעלות את המודעות למצב הילדים בסוריה.

לאחרונה פרסמנו סרטון נורבגי עצמתי שמקדם את אותה מטרה. באותו סרטון ילד שיושב בתחנת אוטובוס וקופא מקור, הדגים מה מצבם של הילדים הסורים שחווים רגעים קשים ובלתי נסבלים בעת שבמדינתם מתנהל מלחמת אזרחים עקובה מדם. הסרטון ההוא זכה למליוני צפיות ברשת ועושה רושם שגם הסרטון המעולה הזה יצליח לרגש את  הרשת.

ילדה לונדון

ילדה לונדון 2

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...