פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מתי צריך תואר שני?

תואר שני יכול להיות המשך ישיר לתואר הראשון או להילמד אחרי שתצברו קצת ניסיון בשוק העבודה. מתלבטים מתי להתחיל? הנה כמה תחומים שבהם תואר שני במנהל עסקים הכרחי כדי להתקדם בקריירה

לימודים גבוהים מעניקים יתרון מובהק בשוק העבודה של המאה ה-21. הנתונים מראים שאנשים בעלי השכלה אקדמית מקבלים משכורת גבוהה יותר, זוכים לאפשרויות קידום ואף נהנים מתחושת סיפוק ומיצוי עצמי. עם זאת, רבים מסיימים את התואר הראשון ומתלבטים האם להמשיך ישירות לתואר השני או לצבור קצת ניסיון בעולם האמיתי.

אם גם אתם מתלבטים מתי להתחיל, כדאי שתכירו 5 תחומים שבהם תואר שני במנהל עסקים הוא הכרחי לקריירה שלכם:

קרדיט תמונה: Pexels.com

שיווק ופרסום

צעירים שכבר נמצאים בתחום השיווק והפרסום מגלים מהר מאוד שהתואר הראשון בתקשורת לא מספיק. היות ומדובר על תחום שחולק מאפיינים משותפים עם מנהל עסקים, אותם אנשים שרוצים להתקדם ולהגיע למשרות ניהול בכירות צריכים תואר מתאים. הפתרון עבורם יהיה תואר במנהל עסקים ולימודי תואר שני עם ערך מוסף.

המגזר הציבורי

עליה בשכר ושיפור התנאים עם עבודה במגזר הציבורי קשורים באופן ישיר לתואר השני של המועמד. בעלי תואר שני במנהל עסקים למשל מקבלים עדיפות על פני אנשים שאין להם תואר מתקדם, כמו גם על פני דורשי עבודה שהתואר השני שלהם לא רלוונטי לכישורים הנדרשים ממנהלים בכירים.

כלכלנים

תואר שני הוא לעיתים הדבר היחיד שמפריד בין כלכלנים מוכשרים או רואי חשבון מנוסים לבין תפקידי ניהול. אם אותם כלכלנים כבר משולבים בגופים פרטיים או מסחריים ורוצים להתקדם בקריירה, עליהם להוכיח שיש להם את ארגז הכלים המתאים לניהול. בפועל, את ארגז הכלים הזה אפשר לקבל רק בעזרת לימודי תואר שני.

יועץ פיננסי

רבים בוחרים כיום לעבוד כעצמאיים ולספק שירותי ייעוץ פיננסי. היות ומשקי בית בכל רחבי העולם נמצאים במצב של חריגת יתר בחשבון הבנק, יש ביקוש לשירותי ייעוץ פיננסי ומי שיודע איך להעביר את ההנחיות הנכונות יכול להרוויח מהם כסף. מצד שני, ידע בסיסי בכלכלה מגביל את היועץ הפיננסי מבחינת השליטה שלו בתחומי ניהול מודרניים. הפתרון במקרה כזה הוא ללמוד מנהל עסקים במסלולי תואר שני ולהפוך את הידע התאורטי לכלי מעשי.

בעלי עסקים

בעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים עלולים לגלות יום בהיר אחד שהם הגיעו לתקרת הזכוכית שלהם. על רקע התחושה הזו, אותם בעלי עסקים צריכים לדעת שהגיע הזמן לתואר שני. בעזרת תואר שני בתחום כמו מנהל עסקים יכולים בעלי עסקים לקחת אחריות מלאה על הקריירה שלהם. בטווח הארוך, זה אומר שהתואר השני יעזור לבעלי עסקים לפתוח את הראש לרעיונות חדשים. אותם רעיונות יעניקו דחיפה לעסק ויכולים גם להציב את הבעלים שלו בעמדת יתרון מול המתחרים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...