פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לקנות חכם

צרכנות נכונה מתחילה במחזור מוצרים ובקביעת סדר עדיפויות. במאמר הבא נסביר איך עושים זאת ונעזור לכם לחסוך בהוצאות מיותרות

מי שקונה פחות, משקיע בתבונה וחוסך יותר יכול להגיע לעצמאות כלכלית בגיל צעיר. עם זאת, אורח החיים המודרני מעודד אותנו לעיתים לצבירת רכוש שאין לנו בו צורך. יתרה על כך, הבעיה האמיתית מתחילה כאשר הרכוש הזה נצבר ואנחנו לא ממהרים להיפטר ממנו אלא פשוט ממשיכים להעמיס עליו.

נמאס לכם מהמינוס בבנק? הנה למשל 5 דרכים למחזר מוצרי צריכה שבהם אנחנו כבר לא משתמשים – בלי להתפשר על איכות החיים:

לקנות חכם
קרדיט תמונה: pexels.com

פרויקט DIY

הדרך הכי טובה להעריך את הציוד שיש לנו היא לבצע פרויקט "עשה זאת בעצמך", או באנגלית Do it yourself (DIY). זו המילה האחרונה בקרב צרכנים נבונים ובעזרת פרויקט כזה תוכלו להפיק ערך מוסף מכל מוצר שיש לכם בבית ואין בו שימוש. חוץ מזה, זה המקום שלכם להראות יצירתיות ולהפוך מוצרים ישנים לחדשים. כל שעליכם לעשות הוא להשקיע קצת זמן ולצפות בכמה סרטוני הדרכה.

טרייד אין על הרכב

מטרת העל היא לקנות חכם בלי לסבול ובכל הנוגע לפתרונות תחבורה, הפתרון הוא לעשות טרייד אין על הרכב. בשלב הראשון, פעולה צרכנית כזו תחסוך לכם זמן יקר ותאפשר לכם להשקיע אותו בעבודה או בלימודים. בשלבים מתקדמים, תוכלו גם להיעזר ברכב שרשום על שמכם ככלי להתמקח מול המוכר. במילים אחרות, נצלו את מסלולי הטרייד אין והשתמשו בהם באופן שעולה בקנה אחד עם מסגרת התקציב.

שוק פשפשים בין חברות וחברים

הבעיות שעמן אתם מתמודדים מאפיינות ככל הנראה גם את הסביבה הקרובה שלכם. לפיכך, כדאי להרים את הכפפה ולארגן שוק פשפשים ספונטני בין חברים וחברות. כך תוכלו להציע למכירה מוצרים טובים שמיציתם, ולקבל בתמורה דברים אחרים בעלי ערך. בנוסף, הפכו את האירוע לחגיגה ספונטנית ותראו כיצד כולם נהנים מהתוצאות.

מכירות יד שניה של מוצרי אלקטרוניקה

מוצרי אלקטרוניקה הם בדרך כלל הראשונים להיזנח בגלל סגנון החיים של המאה ה-21. עם זאת, רוב המוצרים עדיין תקינים גם אחרי שנפסיק להשתמש בהם. כמו כן, אלו בדרך כלל לא מוצרים שיוצאים מהאופנה ותמיד יהיה מישהו שזקוק להם. במקום לזרוק אותם לפח או להעביר ישירות למחזור, אפשר למכור את המוצרים האלה כיד שנייה ולהרוויח מהם כמה שקלים.

החלפת בגדים

גם בענף הטקסטיל יש תחלופה גבוהה של מוצרי צריכה והיא לא תמיד מחויבת המציאות. אם אתם רוצים לקנות חכם, נסו קודם כל לבדוק מה יש לחברים ולבני המשפחה שלכם להציע. יכול להיות ששמלה שעכשיו כבר קטנה על אחותכם תתלבש עליכם מושלם, ואת אותו דבר תוכלו לעשות עבור הילדים שגדלים מהר וצריכים מידות חדשות כמו שיש לשכנים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...