מלחמת השמלות: כששתי נשים מגלות שהן לובשות את אותו בגד

כל אישה יודעת, שאחד הרגעים המביכים ביותר שהיא יכולה לחוות הוא הרגע הזה בו היא מגיעה לאירוע כלשהו, ומגלה בחורה אחרת, הלבושה בדיוק אותו הדבר. “תקרית המלתחה הזהה” היא ללא ספק אסון טבע אופנתי עבור נשים, ואירוע שיכול להחריב עבורם וגם עבור בני זוגן, את הערב כולו.

פרסומת חדשה שעלתה בארצות הברית לקראת חג המולד, מציגה את הסיטואציה הנוראית הזאת, מזוית קצת יותר הומוריסטית ומשעשעת. בחורה מגיעה למסיבה, לבושה בשמלה אדומה ומהודרת, עם פרח בדש, כשלפתע היא מגלה בחורהנ וספת הלבושה בדיוק כמוה. תוך שניות ספורות מתפתח בין השתיים דו קרב מסוכן, הזוי ודבילי, הכולל בעיקר לוחמה באמצעות קרני לייזר היוצאות מעיניהן של הנשים.

הפרסומת קוראת לצרכניות להימנע מסיטואציית השמלה הזהה, וקוראת להן לרכוש את השמלה הבאה שלהן ברשת חנויות היוקרה “Harvey Nichols”. מבט חטוף בעמוד הראשי באתר החברה מגלה כי אכן, רכישת שמלה שם, ככל הנראה תהפוך אותך ליחידה שלובשת אותה, וגם ליחידה שבזבזה מאות דולרים על שמלה אחת רק כדי לוודא שהיא ייחודית.

“Harvey Nichols” ידועים בפרסומות מעוררות המחלוקת שלהן, וגם במקרה הזה סביר להניח כי הפרסומת תעורר את חמת זעמן של נשים פמיניסטיות שימחאו על הלעג לנשים ו’השטחיות’ שלהן, בכל הנוגע לאופנה. לקראת חג המולד בשנה שעברה, פרסמה החברה פרסומת בשם “walk of shame” (מצעד הבושה), שגרפה מאות אלפי שיתופים וקרוב למליון צפיות. .

מצעד הבושה הוא ביטוי המיוחס לרוב לנשים שחוו מין מזדמן בלילה עם בחור שהכירו בפאב או מועדון, ונאלצות לצעוד ברגל ברחוב, מלאות בחרטה על מעשיהן, כשהן עדין לבושות בשמלות ערב, בשעת בוקר מוקדמת. כמובן, הפרסומת ההיא עוררה זעם רב בקרב נשים רבות שהתלוננו כי הפרסומת סקסיסטית, מעליבה ופוגענית עבור נשים. כאמור, העניין הפעוט הזה לא הפריע להארווי וניקול להמשיך בקו הזה, הכולל דאחקות כאילו שנונות על חשבון נשים.

כך או כך, אנחנו חושבים שמדובר באחלה פרסומת, שמגדירה מחדש מהו צ’יק פייט אייכותי. בוץ ובגדים קרועים 0 אאוט, לייזר – אין.


לייק לפטריה בפייסבוק