מפחדים מטילים? קישקשתא חוזר מהבוידעם בכדי לעזור לכם להתגונן

אם חייתם בישראל בשנה האחרונה, סביר להניח שגם אתם יודעים כי אנחנו עומדים בפתחה של מלחמה גרעינית מול איראן, מלחמה במסגרתה עשויים להתעופף מאות טילים אל עבר אדמת הקודש שלנו. טוב, אולי התחזית הזו היא מעט פסימית, אך בפיקוד העורף לא לוקחים שבויים, ועושים כל שביכולתם על מנת להכין את העורף הישראלי לאפשרות של מצב חירום לאומי.

על מנת להרגיע את ילדי ישראל ולהכין אותם למצב חירום מבלי ליצור פאניקה מיותרת, גייסו בפיקוד העורף את דמות הילדים הידועה והעתיקה קישקשתא. הבובה הותיקה הוצאה מהבוידעם של הטלויזיה החינוכית ותשתתף בצילומי עשרה סרטוני פרסומת שיכינו את ילדי ישראל ליום בו נזכה לראות קצת אקשן, אחרי הפור-פליי הארוך בהיסטוריה שכולל שנים של דיבורים ופרשנויות הנוגעות לגרעין האיראני. הסרטונים עתידים להיות משודרים בערוץ 23 של הטלויזיה החינוכית.

כזכור, בתחילת השנה כבר עלה קישקשתא לכותרות לאחר שדמותו של ‘שפיציק’, סוסת צבר המזכירה מאוד את קישקשתא, נבחרה להיות הקמע של המשלחת האולימפית הישראלית למשחקים בלונדון, אך נגנזה לאחר תביעה מצד הטלויזיה החינוכית שטענה להפרת זכויות יוצרים וגם זכתה במשפט.

בכלכליסט מדווחים כי הסרטונים הראשונים יעסקו דווקא בהתנהגות במהלך רעידת אדמה, על פי תכנית העבודה המקורית של פיקוד העורף, אך ככל הנראה יעסקו בהמשך גם בהתגוננות מפני תקיפת טילים אפשרית. על פי הדיווח, במקביל, ישתפו פעולה בפיקוד העורף גם עם ערוץ הילדים, ובנוסף צפויים  להוציא גם מהדורה מיוחדת של הקומיקס ‘זבנג’ שתעסוק בהתגוננות בשעת חירום.

חוזר מהבוידעם: קישקשתא בימים עברו

לייק לפטריה בפייסבוק