פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

התינוק האולימפי של אסם משגע את הרשת

סביר להניח שבשלב הזה, רובכם כבר מכירים את הסיפור. הכל התחיל לפני מספר שבועות, כשבועד האולימפי של ישראל, הכריזו על הזוכה בתחרות הסמל האולימפי שילווה את המשלחת הישראלים לאולימפיאדה. הסמל הזוכה, היה קקטוס בשם "שפיציק", הדומה באורח פלא לקישקשתא, דמות הצברהמוכרת והאהובה, אשר רבים מאיתנו גדלו עליה. בנסיבות מסתוריות, איש משופטי התחרות לא שם לב במשך שבועות עד להכרזה על הזוכה,  לדמיון הכל כך ברור בין השניים. כמובן שהעניין גרר תביעה מצד הטלויזיה החינוכית שגם זכתה בבוררות המשפטית, וקיבלה פיצוי בגובה 50 אלף ש"ח בגין הפרת זכויות יוצרים.

למודי לקחים מהתקרית, התיישבו בועד האולימפי וטיכסו עצה. התחרות הסתיימה, האולימפיאדה מתקרבת, ועדי ןאין סמל למשלחת האולימפית. הנה חלף לו חודש בלבד מ"תקרית שפיציק" , ואתמול הכריז הועד האולימפי על הסמל החדש שילווה את המשלחת האולימפית. לא, לא מדובר בבדיחה גרועה, זו אכן המציאות – הסמל הנבחר הוא לא אחר מאשר התינוק של במבה אסם.

בועד האולימפי החליטו שאם כבר קרה מה שקרה, אז מדוע לא לנצל את המצב ולעשות כמה גרושים מהסמל החדש. לא עוד מעצבי םחובבנים, לא עוד נסיונות לייצר סמל חדש בעל משמעות ספורטיבית, יש סמל קיים, יש חברה שמוכנה לשים כסף על השולחן, נהדר. כמובן שההחלטה הזו היא בגדר טמטום מוחלט, וחסרת כל הגיון. דמיינו לעצמכם את ספורטאי המשלחת האולימפית שלנו צועדים באצטדיון האולימפי בלונדון במצעד המשלחות, כשביידהם דגלים הנושאים את סמל המדינה, וכמובן, סמל המדינה הנוסף – התינוק של אסם.

הנימוקים שהציג הועד האולימפי לבחירה המקורית בשפיציק הצבר, דיברו על עוצמה, כוח, כושר הישרדות ועוד מילים משונות ממעגל האסוציאציות שהזכיר להם שפיציק הצבר. כעת, כשהסמל הוא תינוק עם חיתול, כפי שכתב עמיר פלג בטורו היום בספורט ידיעות, האסוציאציה היחידה העולה ממנו, היא כי הספורטאים שלנו יעשו כרגיל במכנסיים. בנוסף כותב פלג: דמיינו לעצמכם את המשלחת האולימפית האמריקאית עם סמל של מקדונלדס. או את זו השבדית עם הלוגו של איקאה. מה הקשר? לא כל דבר ניתן להעמיד למכירה, ולא בטוח כלל כי הכסף שתעביר אוסם לועד האולימפי יגיע לספורטאים, או יפצה על הכבוד האבוד שלהם, בזמן שהם מיוצגים על ידי סמל מסחרי, שמדבר בעיקר לילדים בני שנה עד חמש שנים.

כמובן, הרשת לא נשארה אדישה למצב, וכצפוי, מם חדש עתיד להשתלט על הפיד שלנו ביום יומיים הקרובים עד שתצוץ פרשה חדשה. קבלו את התינוק של במבה – גיבור ישראל, סמל לשלום, ביטחון, ספורטיביות, נצחונות וכמובן קקי בחיתול, ואת אסם – החברה הלאומית של ישראל. מביך.

(תודה לעמוד "החיידק" על התמונות)

ראשון: אורי פינק, הצייר והסופר, מביע דעתו על הצעד המטופש של הועד האולימפי, ומיד אחריו כל השאר:

ומה עם בצעות מסחריות אחרות?

ועוד כמה נהדרות:

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...