פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אינסטגרם מתנצלים, מתקפלים ומרגיעים: "לא נמכור את התמונות שלכם"

אתמול סיקרנו את סערת הרשת שנוצרה סביב שינוי המדיניות של אינסטגרם. כאמור, המהומה פרצה בעקבות ההגדרות שהופיעו במדיניות המעודכנת של הרשת החברתית בכל הנוגע לסוגיית בעלות התמונות ושימוש בתמונות הגולשים לצרכנים מסחריים לא הוגנים. תגובות הגולשים היו חסרות תקדים כאשר רבים מהם הביעו את זעמם על המהלך ואיימו לנטוש את האפליקציה. רבים מהם הרגישו נבגדים ולא מעט החלו להתעניין ברשתות חברתיות מתחרות לשיתוף תמונות, שכמובן קיבלו אותם בברכה.

אתמול בחצות, לאחר 24 שעות במהלכן לא הגיבו בכלל על שלל הפרסומים ותגובות הגולשים שיצאו כנגד שינוי המדיניות, פורסמה בעמוד הפייסבוק של אינסטגרם הפנייה לבלוג של החברה עם מכתב מקווין סיסטורם, מייסד אינסטגרם, שפנה אל קהילת המשתמשים של האפליקציה הפופולרית. הכותרת של המכתב "תודה לכם, ואנחנו מקשיבים", ומטרתו היתה לעשות סדר בדברים, שעל פי סיסטורם, יצאו מהקשרם. הוא אומר ששינוי המדיניות לא הובן כמו שצריך על ידי הפרשנים השונים, וזאת טעות של אינסטגרם שהשפה שהשתמשו בה היתה מבלבלת ושהגולשים שלהם לא הבינו אותם כי הם לא היו מספיק ברורים.

עוד בפטריה:
> איך כמעט צחקתי מהפרסומת של הבינלאומי
> קרב החתולות של ענקיות החיפוש

סיסטורם מדגיש כמה נקודות עיקריות על מנת לעשות סדר בדברים ולהרגיע את המשתמשים הכועסים:
אינסטגרם לא מעוניינת להיות הבעלים של תמונות המשתמשים. התמונות שייכות לגולשים. לא יעשו בהן שום שימוש פרסומי ולא מתוכנן מהלך שבו יציעו תמונות למכירה. כמו כן לא יבוצעו שום שינויים בהגדרות האבטחה של המשתמשים. אלה שהגדירו שהפרופיל שלהם הוא פרטי יוכלו לשתף תמונות רק לעוקבים שלהם, אותם אישרו. בנוסף, החלק המבלבל שרבים הבינו שמאפשר לאינסטגרם להשתמש בתמונות הגולשים למטרות עסקיות יוסר במדיניות המעודכנת שתצא בקרוב.

כמו כן, סיסטרום הוסיף שאינסטגרם הוקמה על מנת להיות עסק כלכלי, מתוך מטרה להרוויח ממנה כסף, אך לא מדובר על כסף שיעשו בצורה לא הוגנת כלפי משתמשי האפליקציה. הוא התייחס לצורת הפרסום אליה אינסטגרם כן מכוונת ונתן דוגמה על עסק/מותג שמעוניין לקדם את חשבון האינסטגרם שלו ורוצה להוסיף עצמו עוד עוקבים, אינסטגרם יכולה לעדכן חברים של משתמשים שעוקבים כבר אחרי המותג ולהמליץ להם לעקוב אחרי אותם עמודים. בדומה לאופציה בפייסבוק של קידום עמודים עם סיפורים ממומנים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...