ספרים מומלצים באנגלית: 13 ספרים מעוררי השראה להוסיף לרשימת הקריאה

אם אתם מחפשים ספרים מומלצים באנגלית תשמחו לדעת שריכזנו לכם רשימה מושקעת של ספרים מעוררי השראה באנגלית שכדאי לכם להוסיף לרשימת הקריאה שלכם.

כמו שאתם בטח יודעים לספרים יש כוח עצום שיכול לעורר השראה, ללמד ולפתוח את הראש לרעיונות חדשים לא משנה מה הגיל שלכם. אם אתם מחפשים ספרים מומלצים באנגלית כדי לחזק את האנגלית שלכם או סתם כי אתם מעדיפים לקרוא ספרים בשפת המקור שלהם תשמחו לדעת שריכזנו לכם בכתבה רשימת המלצות איכותית של ספרים מעוררי השראה באנגלית.

אם יש לכם המלצות נוספות של ספרים באנגלית נשמח אם תכתבו לנו עליהם בשרשור התגובות בסוף הכתבה. אנחנו תמיד שמחים להכיר ספרים חדשים באנגלית. עכשיו בואו נתחיל.

ספרים מומלצים באנגלית
ספרים מומלצים באנגלית

האדם מחפש משמעות //  Man’s Search For Meaning

“האדם מחפש משמעות” של ויקטור פרנקל הוא ספר זיכרונות עוצמתי שמגולל את החוויה של ויקטור פרנקל כאסיר במחנה ריכוז נאצי במהלך מלחמת העולם השנייה. הספר, שפורסם ב-1946, מתאר את קורותיו של פרנקל במחנות הריכוז הנאצים ואת פיתוחו לאחר מכן של אסכולה חדשה לפסיכותרפיה, המכונה לוגותרפיה. למרות הזוועות הבלתי נתפסות בהן התמודד, פרנקל מצא תקווה ומשמעות בסבלו. בספר “האדם מחפש משמעות” פרנקל חולק את התובנות שלו לגבי החשיבות של מציאת מטרה בחיים, אפילו בזמנים האפלים ביותר.

הספר מחולק לשני חלקים. החלק הראשון מספק תיאור קשה של חוויותיו של פרנקל במחנות הריכוז. הוא מתאר את התנאים האכזריים, את איום המוות המתמיד ואת ההתמודדויות הרגשיות שהוא וחבריו האסירים התמודדו מדי יום. למרות הזוועות שראה, ספרו של פרנקל הוא עדות לחוסן הרוח האנושית ולכוחה של התקווה מול מצוקה.

חלקו השני של הספר מתאר את פילוסופיית הלוגותרפיה של פרנקל, המדגישה את החשיבות של מציאת משמעות לחיים. לפי פרנקל, החיפוש אחר משמעות הוא המניע העיקרי בחיי האדם, וחיפוש זה הוא שנותן לחיינו מטרה וכיוון.

קליק לאמזון

כוחו של התת מודע // The Power of Your Subconscious Mind

ספרו של ג’וזף מרפי “כוחו של תת המודע שלך” הוא קלאסיקה בתחום העזרה העצמית וההתפתחות האישית. הספר, שפורסם בשנת 1963, נמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם ועזר לאינספור אנשים לפתוח את הכוח של תת המודע שלהם להשיג את מטרותיהם ולשפר את חייהם.

הנחת היסוד של הספר היא שהמוח האנושי מתחלק לשני חלקים: המוח המודע והתת מודע. המוח המודע אחראי על חשיבה רציונלית, קבלת החלטות וניתוח מידע, בעוד התת מודע אחראי לשליטה בהתנהגויות, הרגלים ואמונות אוטומטיות שלנו. לפי מרפי, התת מודע הוא כלי רב עוצמה שניתן לרתום כדי להביא לשינוי חיובי בחיינו.

קליק לאמזון

כוחו של הרגע הזה // The Power of Now 

“כוחו של עכשיו” הוא רב מכר בתחום הצמיחה האישית והרוחניות, שנכתב על ידי המורה הרוחני אקהרט טולה. בספר שיצא במקור בשנת 1997 הוא מלמד את הקוראים כיצד לחיות את הכאן ועכשיו ולמצוא שלווה פנימית.

באמצעות הדרכה פשוטה ומעשית, הוא מעודד אותנו להרפות מהחרטות של העבר ומהדאגות העתידיות שלנו ולהתמקד בהווה. ספר זה מושלם לכל מי שמבקש למצוא השראה ותחושה עמוקה יותר של מטרה והגשמה בחיים.

הנחת היסוד המרכזית של הספר היא שהרגע הנוכחי הוא הרגע היחיד שקיים באמת, ושעל ידי לימוד לחיות ברגע ההווה, נוכל להשתחרר מהכאב והסבל הנגרמים מההתמקדות המתמדת של הנפש בעבר ובעתיד.

קליק לאמזון

שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד // The 7 Habits of Highly Effective People

7 ההרגלים של אנשים יעילים במיוחד של סטיבן קובי הוא ספר עזרה עצמית קלאסי שעזר למיליוני קוראים לשפר את חייהם האישיים והמקצועיים. קובי מציג שבעה הרגלים שיכולים לשנות את ההתנהגות שלנו ולהוביל להצלחה, אושר והגשמה רבה יותר. ספר זה מושלם לכל מי שמבקש לשפר את מערכות היחסים, הפרודוקטיביות והרווחה הכללית שלו.

לאורך הספר, קובי מספק דוגמאות מעשיות ותרגילים כדי לעזור לקוראים ליישם את ההרגלים הללו בחייהם. הוא מדגיש את חשיבות האופי והיושרה בכל תחומי החיים, ומעודד את הקוראים לשאוף לאיזון והרמוניה בעיסוקיהם האישיים והמקצועיים.

קליק לאמזון

שקט – כוחם של המופנמים בעולם שלא מפסיק לדבר // Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking

ב”שקט”, סוזן קיין חוקרת את כוחם של אנשים מופנמים ואת התפיסות השגויות סביב תכונות האישיות שלהם. באמצעות מחקר מקיף ואנקדוטות אישיות, היא מסבירה כיצד מופנמים יכולים לשגשג בחברה המודרנית, שבה לעתים קרובות מעריכים בעיקר תכונות של מוחצנות. ספר זה מושלם עבור מופנמים שרוצים להבין טוב יותר את עצמם ולמוחצנים שרוצים ללמוד להעריך את החוזקות של אנשים מופנמים.

לאורך הספר, קיין מספקת דוגמאות רבות ומקרים בהם אנשים מופנמים מצליחים, כולל דמויות כמו רוזה פארקס, מהטמה גנדי, סטיב ווזניאק ועוד. היא גם מציעה עצות מעשיות ואסטרטגיות עבור מופנמים המבקשים לשגשג בעולם שלעתים קרובות מעריכים יתר על המידה תכונות מוחצנות כמו אסרטיביות, כריזמה ודומיננטיות חברתית.

קליק לאמזון

ספר השמחה // The Book of Joy

ספר שנכתב במשותף על ידי הדלאי לאמה והארכיבישוף דזמונד טוטו בעזרת הסופר דאגלס אברמס, מדובר בספר מחמם לב ומעורר השראה שחולק את התובנות והחוכמה של שני מנהיגים רוחניים, דלאי לאמה ו-דזמונד טוטו. דרך החוויות והסיפורים האישיים שלהם, הם מלמדים אותנו על החשיבות של טיפוח שמחה והכרת תודה בחיינו, גם מול מצוקה.

לאורך הספר, הדלאי לאמה והטוטו מציעים תובנות וחוכמה מהחוויות והמסורות שלהם, כמו גם מהמחקר העדכני ביותר בתחומי מדעי המוח, פסיכולוגיה ופסיכולוגיה חיובית. הם טוענים ששמחה היא לא רק רגש חולף או מצב נפשי, אלא תכונה עמוקה ומתמשכת שניתן לטפח באמצעות תשומת לב, חמלה והכרת תודה.

קליק לאמזון

פרויקט האושר // The Happiness Project

רב מכר שיצא לאור בשנת 2009 בו מתעדת גרטשן רובין את מסעה לשיפור האושר והרווחה שלה. באמצעות עצות פרקטיות שניתן ליישם בחייכם האישיים, היא מעודדת את הקוראים לבצע שינויים קטנים בחיי היומיום שלהם שיכולים להוביל לאושר ולהגשמה. ספר זה מושלם לכל מי שמבקש לשפר את בריאותו הנפשית ואיכות חייו הכללית.

הספר מחולק לשנים-עשר פרקים, שכל אחד מהם מתמקד בהיבט אחר של אושר, כמו “הגברת האנרגיה”, “לרדוף אחר תשוקה” ו”תן הוכחה לאהבה”. לאורך הספר חולקת רובין תובנות ולקחים וכן מחקרים ועצות של מומחים בתחומי הפסיכולוגיה, הפילוסופיה והרוחניות.

אחד הרעיונות המרכזיים בספר הוא החשיבות של נקיטת צעדים קטנים וניתנים לניהול לקראת אושר והגשמה גדולים יותר. רובין מדגיש את הערך של הצבת יעדים ספציפיים ויצירת הרגלים ושגרות יומיומיות שיכולים לעזור לטפח רווחה ושביעות רצון רבה יותר.

קליק לאמזון

האלכימאי // The Alchemist

“האלכימאי” של פאולו קואלו היא קלאסיקה מודרנית שפורסמה לראשונה בשנת 1988 והעניקה השראה למיליוני קוראים ברחבי העולם עם המסר העוצמתי שלו לגבי רדיפה אחרי החלומות ולחיות חיים תכליתיים.

הסיפור עוקב אחר מסעו של נער בשם סנטיאגו, רועה צאן צעיר מאנדלוסיה, שחולם לגלות אוצר מעבר לחלומותיו הפרועים בפירמידות המצריות. בדרך הוא לומד שיעורי חיים חשובים על כוח ההתמדה, הגילוי העצמי והליכה אחר הלב.

אחד הנושאים המרכזיים של הספר הוא הרעיון שלכל אדם יש ייעוד ייחודי או “אגדה אישית” שהם נועדו להגשים. דרך המסע של סנטיאגו, קואלו מציע תובנות ושיעורים על החשיבות של מעקב אחרי הלב והאינטואיציה של האדם, ושל התגברות על פחד וספק במרדף אחר החלומות.

קליק לאמזון

ארבעת ההסכמות // The Four Agreements

ארבעת ההסכמות מאת דון מיגל רואיז מספק מדריך מעשי לחיים מאושרים ומספקים יותר על ידי אימוץ ארבע, הסכמות פשוטות אך חזקות: היו ללא דופי במילה שלכם, אל תקח שום דבר באופן אישי, אל תניח הנחות ותמיד עשו כמיטב יכולתכם.

לאורך הספר, רואיז מציע תובנות ועצות ליישום הסכמות אלו בחיי היומיום, ולהתגברות על מכשולים נפוצים כמו שיפוט עצמי ופחד. הוא מדגיש את החשיבות של חיים ברגע הנוכחי, ושל טיפוח מודעות ואהבה עצמית.

אחד הנושאים המרכזיים של הספר הוא הרעיון שחלק ניכר מהסבל שלנו בחיים נובע מאמונותינו המגבילות את עצמנו ומדפוסי החשיבה השליליים שלנו. רואיז טוען כי על ידי תרגול ארבעת ההסכמות, נוכל להשתחרר מהדפוסים הללו ולחיות חיים מאושרים ואותנטיים יותר.

קליק לאמזון

בוקר הנס // The Miracle Morning

“בוקר הנס” מאת האל אלרוד מלמד את הקוראים כיצד להתחיל את יומם בצורה נכונה על ידי יישום שישה הרגלים פשוטים: שתיקה, הצהרות, הדמיה, פעילות גופנית, קריאה וכתיבה. מדובר בספר מעשי ומעורר השראה המציע גישה פשוטה אך עוצמתית לשנות את החיים שלכם על ידי התחלת כל יום מתוך כוונה ומטרה. בין אם אתם מבקשים לשפר את הבריאות, מערכות היחסים, הקריירה או הרווחה הכללית שלכם, ספר זה הוא משאב רב ערך לכל מי שמבקש לטפח מודעות עצמית וצמיחה אישית רבה יותר.

קליק לאמזון

דרך האמן // The Artist’s Way

“דרך האמן” מאת ג’וליה קמרון הוא ספר שפורסם לראשונה בשנת 1992. הוא נועד לעזור לאנשים לנצל את היצירתיות שלהם ולהתגבר על חסימות יצירתיות. הוא מספק תרגילים וטכניקות לפיתוח תרגול יצירתי קבוע.

תרגול הליבה המתואר בספר נקרא “דפי בוקר”, הכולל כתיבת שלושה עמודים של כתיבת זרם תודעה דבר ראשון בבוקר. הרעיון הוא להוציא את כל העומס והמחשבות השליליות מהראש שלך, מה שמשחרר את האנרגיה היצירתית שלך ועוזר לך להתחבר לקול הפנימי שלך.

לאורך הספר, קמרון מציעה כלים מעשיים ותרגילים שיעזרו לקוראים לגלות ולמצות את הפוטנציאל היצירתי שלהם, כמו “דייטים שבועיים” שבהם הקוראים חוקרים חוויות ופעילויות חדשות ומעוררות השראה.

היא גם מתייחסת למכשולים נפוצים איתם מתמודדים אנשים יצירתיים, כמו ספק עצמי, ביקורת ופחד מכישלון. קמרון מעודדת את הקוראים לגשת לעבודה היצירתית שלהם כצורה של תרגול רוחני, ומדגישה את החשיבות של פיתוח תרגול יצירתי קבוע.

קליק לאמזון

הסוד // The Secret

“הסוד” מאת רונדה ביירן הוא ספר שפורסם לראשונה בשנת 2006 ומלמד את הקוראים על חוק המשיכה וכיצד להשתמש בחשיבה חיובית כדי לבטא את החלומות והרצונות שלהם.

הספר דוגל בחוק המשיכה, שהוא האמונה שמחשבות ורגשות חיוביים מושכים תוצאות חיוביות בחיים, בעוד שמחשבות ורגשות שליליים מושכים תוצאות.

הספר טוען שאנשים יכולים לשנות את חייהם על ידי שינוי המחשבות והרגשות שלהם, ושהיקום מגיב לרצונות ולכוונות שלנו. המסר המרכזי של הספר הוא שאנשים יכולים להפגין את רצונותיהם ולהגשים את חלומותיהם על ידי הדמיה שלהם, תחושה כאילו הם כבר השיגו אותם, ונקיטת פעולה בהשראתם כלפיהם.

לאורך הספר, המחברת מציגה סיפורים שונים ודוגמאות של אנשים שהשתמשו בחוק המשיכה כדי להתגבר על אתגרים ולהשיג את מטרותיהם. היא גם מציגה סדרה של תרגילים וטכניקות שיעזרו לקוראים ליישם את חוק המשיכה בחייהם.

קליק לאמזון

ימי שלישי עם מורי // Tuesdays with Morrie

“ימי שלישי עם מורי” מאת מיץ’ אלבום שפורסם לראשונה בשנת 1997, מדובר בספר זיכרונות מחמם את הלב שמגולל את שיחותיו של המחבר עם הפרופסור לשעבר שלו בקולג’, מורי שוורץ, שהיה גוסס מ-ALS (הידועה גם כמחלת לו גריג).

הספר בנוי סביב סדרה של שיחות שמתקיימות בין אלבום לשוורץ בימי שלישי על פני תקופה של מספר חודשים. במהלך שיחות אלו, שוורץ חולק את חוכמתו ותובנותיו בנושאים כמו אהבה, סליחה ומשמעות החיים.

לאורך הספר, תורתו והרהורים של שוורץ שזורים בחוויותיו והתמודדויותיו של אלבום עצמו. הספר בוחן נושאים של תמותה, מערכות יחסים וחשיבות החיים המשמעותיים.

קליק לאמזון

לסיכום, הספרים ברשימה הם רק חלק קטן מספרי ההשראה הרבים באנגלית הזמינים עבור אנשים בכל הגילאים. בין אם אתה נער/ה, מבוגרים צעירים או אזרחים ותיקים, תמיד יש ספר שיכול לעורר בכם השראה להגיע לכוכבים ולהגשים את החלומות שלכם. אז למה לא להרים ספר היום ולתת לו לעורר בך השראה להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם?

אם יש לכם עוד המלצות ספרים מומלצים באנגלית מוזמנים לכתוב לנו עליהם בשרשור התגובות כאן למטה.

עוד בפטריה

מילים באנגלית | 1200 מילים שכל אחד צריך להכיר
10 פודקאסטים מומלצים באנגלית שכדאי לכם להוסיף לרשימה
15 שאלות שיבחנו עד כמה חזק אוצר המילים שלכם באנגלית
מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק