10 פודקאסטים מומלצים באנגלית שכדאי לכם להוסיף לרשימה

אם אתם מחפשים פודקאסטים מומלצים באנגלית תשמחו לדעת שהגעתם לכתבה הנכונה. ריכזנו להנאתכם מגוון של פודקאסטים באנגלית שכדאי לכם להתחיל לשמוע.

לא מזמן פרסמנו כתבה מקיפה בנושא פודקאסטים מומלצים שכדאי לכולם להתחיל לשמוע (ואם במקרה לא קראתם אותה אני ממליץ לכם לבדוק אותה), אותה כתבה כללה אינספור פודקאסטים בנושאים שונים אך רובם ככולם היו המלצות של פודקאסטים בעברית.

אך העולם לא מתחיל ונגמר בשפה העברית, כמו שאתם יודעים יש אינספור פודקאסטים מומלצים באנגלית בכל נושא שאתם יכולים להעלות על הדעת.

לכן החלטנו שבכתבה הזו אנחנו נעשה רשימה מסודרת, מקיפה ואיכותית של פודקאסטים מומלצים באנגלית שנשתדל לעדכן מדי פעם, כאשר נגלה עוד פודקאסטים באנגלית שאסור לפספס.

ברור לנו שפודקאסטים זה עניין של תחומי עניין וטעם אישי ולכן אם במקרה יש לכם עוד הצעות של פודקאסטים מומלצים באנגלית מוזמנים לכתוב לנו עליהם בשרשור התגובות בסוף הכתבה.

פודקאסטים מומלצים באנגלית
פודקאסטים מומלצים באנגלית

Radiolab

Radiolab הוא פודקאסט ותוכנית רדיו פופולריים שהופקו על ידי WNYC, תחנת רדיו ציבורית בניו יורק. התוכנית ידועה בגישה החדשנית והמרתקת שלה לספר סיפורים, והיא מכסה מגוון רחב של נושאים לרבות מדע, טכנולוגיה, פילוסופיה ועוד.

כל פרק של רדיו-לאב נועד להיות חקר שובה לב של נושא מסוים, והתוכנית משתמשת לעתים קרובות בעיצוב סאונד יצירתי וראיונות כדי להחיות את הנושא.

Radiolab זכתה בפרסים רבים על התכנים החדשניים ומעוררי המחשבה שלה, ויש לה קהל מאזינים מסור. אם אתם מעוניינים ללמוד על רעיונות מעניינים ומורכבים בצורה ייחודית ומושכת, אולי תיהנו להאזין לרדיולאב.

פרקים מומלצים

Colors – פרק זה מכסה את מדע הצבע וכיצד הוא מעצב את התפיסות והחוויות שלנו בעולם.

The Invisible World – בפרק זה, המארחים חוקרים את עולם החיידקים ואת התפקיד שהם ממלאים בחיינו.

Words – פרק זה חוקר את כוחה של השפה וכיצד היא מעצבת את המחשבות וההתנהגויות שלנו.

This American Life

This American Life היא תוכנית רדיו ופודקאסט שבועי שהופק על ידי Chicago Public Media בהנחיית אירה גלאס.

כל פרק בתוכנית כולל מגוון רחב של נושאים, כולל אירועים אקטואליים, סיפורים אישיים ונושאי תרבות. הפודקאסט ידוע בסיפורים המרתקים שלו והוא זכה בפרסים רבים. אם אתם מעוניינים בסיפורים מרתקים ומעוררי מחשבה אתם פשוט תאהבו את הפודקאסט הזה.

פרקים מומלצים

The Giant Pool of Money – הפרק הזה, ששודר לראשונה ב-2008, מכסה את בועת הדיור והמשבר הפיננסי של סוף שנות ה-2000.

Harper High School – בפרק זה, ששודר לראשונה ב-2013, התוכנית עוקבת אחר חייהם של תלמידים ומורים בבית הספר התיכון הארפר בשיקגו, שהיה בזמנו אחד מבתי הספר האלימים ביותר בעיר.

The Ghost of Bobby Dunbar – בפרק זה, ששודר לראשונה ב-2012, התוכנית מכסה את סיפורו של בובי דנבר, ילד שנעלם ב-1912 ונמצא שמונה חודשים לאחר מכן, ואת המסתורין סביב זהותו.

Serial

פודקאסט פופולרי שנוצר על ידי יוצרי הפודקאסט This American Life, תוכנית רדיו ציבורית שבועית בהפקת Chicago Public Media. התוכנית שוחררה לראשונה בשנת 2014 וזכתה במהירות לקהל קהל גדול ומסור.

כל עונה של Serial מתמקדת במקרה עיתונות חוקרת מסוימת, התוכנית עוקבת אחר הסיפור בזמן אמת, עם פרקים חדשים שמתפרסמים על בסיס שבועי.

העונה הראשונה של הסדרה התמקדה ברצח של תלמידת התיכון היי מין לי ב-1999 וההרשעה שלאחר מכן של החבר לשעבר שלה, עדנאן סייד.

העונה השנייה של Serial התמקדה בסיפורו של בו ברגדהל, חייל אמריקאי שהוחזק בשבי הטליבאן במשך חמש שנים לאחר שהסתלק מבסיסו באפגניסטן.

העונה השלישית של Serial התמקדה בכמה מקרים שונים. אם אתה מעוניין בסיפורי פשע אמיתי ובעיתונות חוקרת, אולי תיהנה להאזין ל-Serial.

S-Town

פודקאסט שהופק על ידי היוצרים של Serial ו-This American Life. התוכנית שוחררה לראשונה בשנת 2017 וזכתה במהירות לקהל קהל גדול ומסור.

התוכנית עוקבת אחר סיפורו של ג’ון ב’ מקלמור, אדם שהגיע למפיקי This American Life וביקש עזרה בחקירת רצח לכאורה בעיר הולדתו וודסטוק, אלבמה, שאליה כינה “Shit Town” (ומכאן שם הפודקאסט).

התוכנית מתעמקת בחייו של מקלמור ובתעלומות שהוא חקר, וזכתה לשבחים על סיפור הסיפור המרתק והנרטיב הסוחף שלה. אם אתם מחפשים עוד פודקאסט מרתק ומעורר מחשבה, אולי תהנו להאזין ל-S-Town.

פרקים מומלצים

יש רק עונה אחת של S-Town, והיא מורכבת משבעה פרקים. כל פרק בתוכנית מתבסס על הקודמים ולכן מומלץ להתחיל מהפרק הראשון ולהאזין לעונה לפי הסדר. הפרק הראשון של S-Town נקרא “פרק 1: העיירה שפחדה מהשמש”, והוא מציג את הדמות הראשית, ג’ון ב’ מקלמור, ואת הסיפור שאחריו התוכנית. אם אתם מעוניינים להאזין ל-S-Town, הייתי ממליץ להתחיל מהפרק הראשון ולהאזין לכל העונה לפי הסדר.

The Daily

אם אתם מחפשים פודקאסטים מומלצים באנגלית שמדברים על נושאי אקטואליה וחדשות שווה לכם לבדוק את The Daily. מדובר בפודקאסט חדשות בהנחיית מייקל ברברו, שהופק על ידי הניו יורק טיימס, ומוציא בכל יום פרק חדש. כל פרק ב”דיילי” מתמקד בסיפור חדשותי מסוים או באירוע נוכחי, וכולל ראיונות עם עיתונאי טיימס ומומחים אחרים.

התוכנית נועדה לספק הבנה מעמיקה יותר של החדשות ולתת למאזינים תחושה של מה שקורה בעולם. ה”דיילי” ידוע בעיתונאות האיכותית שלו ובסיפור המרתק שלו, ויש לו קהל עוקבים מסור של מאזינים.

אם אתם מעוניינים להישאר מעודכנים בחדשות האחרונות ורוצים ללמוד עוד על הסיפורים שמעצבים את העולם, אולי תיהנו להקשיב ל-The Daily.

פרקים מומלצים

The Pandemic’s Long Shadow – בפרק זה, המארחים דנים בהשפעה המתמשכת של מגיפת COVID-19, כולל ההשלכות הכלכליות והחברתיות המתמשכות.

The Shooting of Jacob Blake – בפרק זה, המארחים דנים בירי של ג’ייקוב בלייק על ידי המשטרה בקנושה, ויסקונסין, ועל ההפגנות והתסיסה שבאו בעקבותיה.

The Murder of George Floyd – בפרק זה, המארחים דנים ברצח של ג’ורג’ פלויד על ידי המשטרה במיניאפוליס, מינסוטה, ובמחאות ותסיסה שבאו בעקבותיה.

The Joe Rogan Experience

אחד הפודקאסטים הוותיקים והפופולרים ביותר ברשת, בהנחייתו של הקומיקאי, השחקן והפרשן של אומנויות לחימה מעורבות, ג’ו רוגן.

התוכנית הושקה ב-2009 ומאז הפכה לאחד הפודקאסטים הפופולריים בעולם. הפודקאסט כולל שיחות ארוכות בין רוגן לבין מגוון רחב של אורחים, כולל קומיקאים, שחקנים, סופרים, מוזיקאים ואישי ציבור אחרים.

התוכנית מכסה מגוון רחב של נושאים, כולל קומדיה, חדשות, פוליטיקה, ספורט ועוד. הפודקסט ידוע בפורמט הבלתי רשמי והלא מתוכנן שלו, ויש לה קהל מסור של מאזינים.

אם אתם מחפשים פודקאסט הכולל שיחות מרתקות ומעוררות מחשבה עם אורחים מעניינים, אולי תיהנו להאזין ל-The Joe Rogan Experience.

פרקים מומלצים

Elon Musk #1169 – פרק זה כולל שיחה מורחבת עם היזם והמנכ”ל אילון מאסק, בה הם דנים ב-SpaceX, Tesla, Neuralink ונושאים נוספים.

Jordan Peterson #1207 – בפרק זה, ג’ו רוגן מראיין את הפסיכולוג הקליני והסופר ג’ורדן פיטרסון על רעיונותיו על פסיכולוגיה, תרבות ואחריות אישית.

Russell Brand #1292 – בפרק זה, ג’ו רוגן מראיין את הקומיקאי והסופר ראסל ברנד על התמכרות, החלמה ונושאים אחרים.

My Favorite Murder

קומדיית פשע-אמיתי בהנחיית קארן קילגריף וג’ורג’יה הארדסטארק. התוכנית הושקה ב-2016 ומאז הפכה לאחד הפודקאסטים הפופולריים בעולם. בכל פרק של התוכנית מופיעים קילגריף והארדסטארק שדנים בסיפור פשע אמיתי אחר, והמארחים לעתים קרובות משתפים בחוויות ובמחשבות האישיות שלהם על המקרים שהם דנים בהם.

הרצח האהוב עליי ידוע בגישה ההומוריסטית והאמפתית שלו לסיפור פשע אמיתי, ויש לו קהל מסור של מאזינים. אם אתה מעוניין בסיפורי פשע אמיתי ונהנה מטוויסט קומי, אולי תיהנה להאזין לרצח האהוב עליי.

פרקים מומלצים

The Boy in the Box – בפרק זה, המנחים דנים במקרה המסתורי של הילד בתיבה, נער צעיר שנמצא נרצח בפילדלפיה ב-1957.

The Keddie Cabin Murders – הפרק הזה בוחן את המקרה המטריד של רציחות בקדי, שבו נרצחו ארבעה אנשים באכזריות בבקתת נופש בקליפורניה ב-1981.

The Gilgo Beach Killer – בפרק זה, המנחים דנים בתיק המתמשך של רוצח חוף גילגו, רוצח סדרתי שלדעתו רצח לפחות עשרה בני אדם בניו יורק.

Freakonomics Radio

פודקאסט שחוקר את הצד הנסתר של כל דבר, תוך שימוש בכלכלה כמסגרת להבנת ההתנהגות האנושית ואת תהליכי קבלת ההחלטות המעצבים את עולמנו.

את התוכנית מנחה סטיבן ג’יי דובנר, מחבר-שותף של סדרת הספרים הפופולרית “Freakonomics”, וכוללת ראיונות עם מומחים ודיונים במגוון רחב של נושאים, ביניהם כלכלה, פסיכולוגיה, טכנולוגיה ועוד.

הפודקאסט ידוע בגישה הייחודית ומעוררת המחשבה שלו לספר סיפורים, ויש לו קהל עוקבים גדול של מאזינים מסורים.

אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד ניתן להשתמש בכלכלה כדי להבין ולהסביר את ההתנהגות האנושית ואת העולם סביבנו, אולי תיהנו להאזין לרדיו של Freakonomics.

פרקים מומלצים

How to Be Happy – בפרק זה, המארחים בוחנים את המחקר העדכני ביותר על מה משמח אותנו וכיצד אנו יכולים לטפח אושר בחיינו.

The Upside of Quitting – פרק זה בוחן את היתרונות של הפסקה וכיצד אנו יכולים להשתמש בהבנה זו כדי לקבל החלטות טובות יותר בחיינו.

Why We Lie – בפרק זה, המארחים חוקרים את הגורמים הפסיכולוגיים והחברתיים שמובילים אותנו לשקר, ודנים בהשלכות של התנהגות זו.

Invisibilia

פודקאסט שהופק על ידי NPR שחוקר את הכוחות הבלתי נראים שמעצבים את ההתנהגות האנושית – רעיונות, רגשות, הנחות והטיות.

התוכנית בהנחיית אליקס שפיגל, לולו מילר וחנה רוזין, וכוללת ראיונות עם מומחים וסיפורים אישיים השופכים אור על ההיבטים הבלתי נראים של ההתנהגות האנושית והעולם הסובב אותנו.

Invisibilia ידועה בסיפורים מעוררי המחשבה והמרתקים שלה. אם אתם מתעניינים בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ותחומים אחרים החוקרים את הכוחות הנסתרים שמעצבים את חיינו, אולי תיהנו להקשיב לאינוויזביליה.

פרקים מומלצים

The Culture Inside – פרק זה בוחן את הרעיון שהמחשבות והרגשות שלנו מעוצבים על ידי התרבויות בהן אנו חיים, וכיצד אנו יכולים להיות מודעים יותר להשפעות אלו.

The Ghost in Your Genes – פרק זה בוחן את המחקר העדכני ביותר על האופן שבו הגנים והסביבה שלנו מתקשרים כדי לעצב את חיינו, וכיצד אנו יכולים להשתמש בהבנה זו כדי לשפר את הבריאות והרווחה שלנו.

The Secret History of Thoughts – בפרק זה, המארחים חוקרים את המחקר העדכני ביותר על טבען של מחשבות וכיצד אנו יכולים ללמוד לשלוט בהן.

TED Radio Hour

אם אתם מחפשים פודקאסטים מומלצים באנגלית בנושאים פורצי דרך יש לנו אופציה מושלמת עבורכם. שעת רדיו של TED זה פודקאסט מוכר שידועה בתכנים מעוררי המחשבה ומעוררי ההשראה שלו במגוון רחב של נושאים, כולל מדע, טכנולוגיה, עסקים ועוד.

כל פרק בתוכנית בנוי סביב נושא מסוים, וכולל מבחר של הרצאות TED המתייחסות לנושא זה. התוכנית בהנחיית גיא רז, וכוללת ראיונות עם דוברי TED ודיונים על הרעיונות והתובנות שהוצגו בשיחות.

פרקים מומלצים

The Power of Vulnerability – פרק זה בוחן את הרעיון שפגיעות ופתיחות יכולות להיות מקורות עוצמתיים של כוח וחיבור.

The Science of Happiness – בפרק זה, מומחים דנים במחקר האחרון על מה גורם לנו להיות מאושרים וכיצד אנו יכולים לטפח אושר בחיינו.

The Future of Work – פרק זה בוחן כיצד טכנולוגיה ואוטומציה משנים את הדרך בה אנו עובדים, וכיצד אנו עשויים להסתגל לשינויים הללו בעתיד.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק