כל הבנות בחו”ל: משחק הפייסבוק המטופש מכה שנית

אם גם אתם נתקלתם הערב בסטאטוסים מוזרים בפייסבוק מצד בנות ישראל הכוללים משפט בסגנון “אני טסה לתימן למשך 27 חודשים” או “אני טסה לארמניה ליום אחד”, אתם ודאי כבר מנחשים כי סוף סוף הגיע הזמן המיוחד הזה בשנה, הזמן בו בנות העולם מריצות תעלול פייסבוק מטופש, האמור כמו תמיד, למשוך אליהן תשומת לב, כשמטרת העל היא העלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד.

השיטה היא אותה שיטה: מייל סתמי ועילג, הקורא למין הנשי לשתף משפט כלשהו על פי ההוראות, אותו כל אחת מתאימה לעצמה. לפני כשנתיים הוצף פייסבוק בסטאטוסים מסוג “אני אוהבת על השולחן”, “אני אוהבת באמבטיה”, “אני אוהבת על השטיח” וכדומה, כשלמרות הקונוטציה המינית, הבנות בסה”כ התבקשו לספר מהם המקומות המועדפים עבורן להניח בהם את התיק. לפני שלוש שנים היו אלה סטטוסים הכוללים את צבע החזייה האהוב עליכן.

לא ברור איך משחקי הפייסבוק המטופשים הללו מעלים את המודעות לסרטן השד, במיוחד כשאין אפילו קצהו של חוט המקשר בינם לבין מידע רלוונטי למניעה מוקדמת של המחלה, אבל למרות הביקורת הרבה איכשהו עדין יש נשים שמשתפות פעולה עם השטות הזאת. זה נוסח ההודעה שהחלה לעבור היום בין הבנות בפייסבוק (הטקסט מלא בשגיאות במקור):

שלחו לך את המשחק החדש של המלחמה בסרטן? חברותיי היקרות,ושוב הגיע הזמן לתמוך בקמפיין להעלאת המודעות בנושא סרטן השד!!! זוכרות את המשחק של שנה שעברה? אנחנו, הנשים, היינו אמורות לכתוב את צבע החזייה שלנו על גבי הקיר האישי של כל אחת מאתנו .אותו משחק, שנה שעברה, ראה את השתתפותן של מיליוני נשים בעולם וסוקר בהרחבה בכל הרשתות הטלוויזיה ומהדורי החדשות בעולם! הדבר ללא ספק העלה את המודעות בנושא הכאוב הזה וכן הסביר לכל מי שקרא את הסטטוסים שלנו, מהי המשמעות האמתית במודעות ובעיקר השנה נשחק באותו המשחק, אך בצורה קצת שונה.על הקיר האישי של כל אחת מכן יש לכתוב את המשפט הבא:”אני נוסעת ל………………במשך ………..חודשים”. את מקום ומשך הנסיעה המיועדים יושלמו לפי תאריך יום הולדתכן. רשימת הארצות תוכלו למצאו כאן י:ינואר – מקסיקו פברואר – לונדון מרץ – מיאמי אפריל – רפובליקה הדומיניקאנית מאי – צרפתיוני – סנט פטרסבורג יולי – אוסטריה אוגוסט – גרמניה ספטמבר – ניו יורק אוקטובר – אמסטרדםבנובמבר – לאס וגאס דצמבר – ריו דה ז’נרו ואז לדוגמא: אם נולדתי ב- 10 באוגוסט, הביטוי שאכתוב בקיר האישי שלי יהיה:”אני נוסעת לגרמניה לתקופה של 10 חודשים.” זהו!!!ועכשיו שלחו את ההודעה הזו בדואר אישי, כמובן (!!) לכל החברות שלכן באשר הן ב- FACEBOOK ובקיר שלכן את הביטוי במלואו. שיהיה לכולנו משחק מהנה ובעיקר מודעות גבוהה!!!בגילוי המוקדם של המחלה הארורה הזו!!!!

בדיקה זריזה מעלה כי גם בשנה שעברה, נשלחה אותה הודעה בדיוק לבנות הפייסבוק ועושה רושם כי המקוריות של מי שאחראי להפצת ההודעות הללו הולכת ואוזלת. בכל פעם מחדש מתעורר הדיון לגבי נחיצות ותרומת הקמפיין הזה כאשר לכולם ברור שמידת ההשפעה שלו על העלאת המודעות לסרטן השד היא מינורית עד לא קיימת, אך ככה זה. בעולם של טוקבקיסטים וגלישה עיוורת אחרי ‘מובילים חברתיים’, תמיד יהיו מי שיישאו בגאון את הלפיד הכבוי.

לאור רמת המיאוס הגדולה שמעוררים ההודעות והסטאטוסים הללו, עושה רושם כי גם נשות פייסבוק החלו להתעייף ולוותר על זיהום הפיד שלהם ושלנו בעוד סטטוס מעייף ומיותר שלא יתרום דבר לאף אחד. קרין אלדאה הגדירה זאת בצורה הטובה ביותר:

 

הדס ימיני מוסיפה:

ועוד אחד של סנונית וייס:

כמובן, גם הגברים ברשת לא נשארו אדישים והפגיזו בשלל סטאטוסים מצחיקים. גיא גולד, חד ושנון כהרגלו, הביע את דעתו החד משמעית על המשחק, הכריז כי גם הוא טסה, וכי לא יפסיק לזהם את הפיד שלנו בממים דביליים עד שהבנות תפסקנה לשתף את הסטאטוס המדובר בדבר טיסתן לשומקום.

לסיום, אם יש לכם עוד כמה שניות פנויות, הנה כמה קמפיינים קצת יותר מוצלחים לעידוד המודעות לסרטן השד ולגילוי מוקדם של המחלה:

אם החזה שלך נראה כך, כדאי שתלכי להיבדק

פרויקט הצלקת: סרטן השד בגרסת המציאות

למידע נוסף על חשיבות הגילוי המוקדם ועל סרטן השד, בקרו באתר האגודה למלחמה בסרטן.

לייק לפטריה בפייסבוק