מעולה: ראיון עבודה משוגע שאי אפשר להתכונן אליו

תהליך קבלה לעבודה הוא תהליך מאוד מאוד מתסכל, מפרך ומונוטוני. מרבית ראיונות העבודה נשמעים ומרגישים פחות או יותר אותו הדבר, עם אותן שאלות בנאליות על התכונה הטובה והרעה, מבחני המיון המוזרים, וכמובן, מרכזי ההערכה המעייפים והדינמיקה הקבוצתית המלאכותית. אולם, בעוד מרבית החברות פועלות בדרכים המסורתיות והמקובלות כיום, יש מי שבוחרים לגייס את העובדים שלהם בדרך יצירתית ומקורית הרבה יותר.

בחברת הייניקן, ביקשו לאייש משרת התמחות פנויה העוסקת בניהול אירועים וספונסרים בתחום הספורט, ויצאו בקמפיין בשם “המועמד”. 1734 מועמדים שונים שלחו קורות חיים בנוגע למשרה, ולאחר סינון קפדני הוזמנו הבולטים מביניהם לראיון עבודה. המועמדים השונים היו בטוחים שהם מגיעים לראיון עבודה שגרתי, אך בפועל, זכו לחוויה שונה ומפתיעה, בבלי ששמו לב לכך.

ראיון עבודה משוגע 1

בהייניקן החליטו לשנות מעט את קונספט ראיונות העבודה המוכר, והפתיעו את המועמדים בשלל תרחישים וסיטואציות הזויות החל מרגע הכניסה לבניין המשרדים בו התקיים הראיון ועד לסיומו. כיצד אתם הייתם מגיבים למשל, אם האדם שמראיין אתכם היה מגיע לאסוף אתכם מהקבלה ומבקש ללכת אתכם יד ביד למשרד שלו? ומה בדיוק הייתם עושים אם המראיין שלכם מאבד את ההכרה לפתע ונופל על הרצפה? שלל התרחישים הללו, יחד עם אזעקת שריפה, וחילוץ אדם שנתקע על גג הבנין, תפסו את המועמדים לא מוכנים ובדק את התגובות שלהם במצבי לחץ כאלה.

המועמדים הסופיים, שהצליחו להרשים את קברניטי החברה לאחר שעמדו בכבוד בתופת, הועמדו לבחירת הקהל באתר מיוחד, בו התבקשו הגולשים להצביע למועמד המועדף עליהם. המנצח, זכה להפתעה מיוחדת במשחק ליגת האלופות של יובנטוס נגד צ’לסי, שם הבין שקיבל את התפקיד בדרל מקורית ויצירתית שודאי יזכור כל חייו.

ראיון עבודה משוגע 2

הסרטון הבא מסכם את כל המהלך, והוא בהחלט שיעור מעניין שמלמד כיצד בונים יופי של קמפיין, עם אלמנטים מעולים של באז, ויראליות, הומור וכמובן תוספת של מוניטין רב לחברה.


לייק לפטריה בפייסבוק