פטריה ביקורתית: איך כמעט צחקתי בקול מהיצירתיות של הבינלאומי

מספר ימים לאחר שעלה למסכים הטיזר המשעשע אליו נחשפנו בסוף השבוע שעבר, הגיע גם רגע האמת, בו עלתה לאויר הפרסומת החדשה של הבנק הבינלאומי, בכיכובו של הפרזנטור המעולה אסי כהן.  בפרסומת החדשה, מגלם כהן את גדי ברכה, יועץ השקעות בבינלאומי, שיחד עם חבריו יועצי ההשקעות משתתף בצילומי פרסומת לבנק. כפי שהציגו הטיזרים, ברכה נראה כאדם מפוזר ומשעשע, עם תסרוקת מצחיקה ודיבור מגומגם וחסר ביטחון.

לאחר קמפיין הג’ינגלים וההתוכי הישן, וההופעה המעולה והבלתי נשכחת של אסי כהן בסדרת הפרסומות הקודמת של הבינלאומי שהציגה את בנק אימפריה המשעשע, נוצרו בי ובקרב הצופים ציפיות גבוהות מאוד מכהן והתסריטאים. כאן בדיוק טמונה הבעיה של הפרסומת החדשה של בינלאומי שמצליחה, על אף היותה לא רעה בכלל, להחוויר מעט ביחס לסטנדרט הגבוה שהציבו קודמותיה.

עוד בפטריה: ארנק דיגיטלי גנגנאם סטייל

הפרסומת נפתחת במעין פארודיה על פרסומות בנקים למיניהן, ומציגה יום צילום פיקטיבי לפרסומת בכיכובם של עובדי הבנק. נציגי הבנק חולפים כאילו במקרה מול המצלמה תוך כדי רוטינת עבודה שגרתית ומסננים משפטים שיווקיים סתומים. כאשר מגיע תורו של ברכה לומר את צמד התפקיד שלו, צמד המילים “בגלל היצירתיות”, הוא נתקע, מתבלבל, וכך מתחילה סאגה של נסיונות כושלים מצדו לבצע את תפקידו בצילומי הפרסומת כמו שצריך.

אין ויכוח. אסי כהן הוא קומיקאי בכל רמ”ח איבריו, והדמויות שהוא יוצר מדוייקות, אותנטיות, ומאוד מצחיקות. גם הפעם, כהן עמד במשימה בכבוד ומצליח ליצור את ההבדל בין פרסומת ‘רגילה’ וצפויה, לבין תחושה של איכות ושנינות. אולם, בניגוד לפעמים הקודמות, לא צחקתי בקול, ולא יכלתי להתנער מהמחשבה כי אם במקום כהן היה זה שחקן אחר, דעתי על הפרסומת הייתה הרבה פחות חיובית.

שלא תטעו. הפרסומת עשויה היטב ומעבירה את המסר על הצד בטוב ביותר, ואין פנים מתאימות יותר להופיע על המסך תחת מסר היצירתיות. אולם, כפי שציינתי, עבורי, מדובר במקרה קלאסי של “התלמיד המצטיין”. ההורים והמורים מצפים ממנו להוציא 100 במבחן, ומתאכזבים שלא בצדק כאשר הוא מקבל 88.

בכל אופן, מצחיקה יותר או פחות, הפרסומת של הבינלאומי כיפית לצפייה, והסיום שלה מצחיק ומשאיר טעם של עוד מאסי כהן. עד שתעלה למסכים עונה חדשה של “הפרלמנט”, כיף לקבל עוד מנה קומית לא רעה מהשחקן המוכשר ומצוות הקריאייטיב של גליקמן-נטלר-סמסונוב.

הבינלאומי. “בגלל היצירתיות”, 2012. 4 פטריות.

ראיתם פרסומת שעצבנה אתכם? עשתה לכם את זה? גרמה לכם לרצות להיפרד מהעולם? בואו לבקר! פטריה ביקורתית מזמינה אתכם לכתוב על פרסומות אקטואליות, ולהשתתף במדור. דברו איתנו: [email protected].


לייק לפטריה בפייסבוק