פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עיצוב גרפי – מה זה בכלל אומר?

עיצוב גרפי, בעברו, היה יצירה של תכנים כמו: מודעות פרסומת, שלטים והזמנות. עם השנים, מיצירה ידנית עבר העיצוב לגרסתו הממוחשבת ובכל שנה כמות האפשרויות אותן ניתן ליצור עולה. כרטיסי ביקור, מגנטים, אתרי אינטרנט, אפליקציות לנייד, שלטים הפרושים על פני בניינים שלמים ועוד מגוון רחב של עריכות וריטושים לתמונות. כל אלה נכנסים בתוך העולם הנפלא של העיצוב.

פיתוח יכולות של עיצוב גרפי תורם הן ברמה המקצועית לצרכי עבודה והן ברמה האישית משום שאתם יכולים לרטש בעצמכם תמונות לרשתות החברתיות, לעצב כרטיסי ברכה לחברים או ליצור בעצמכם מותג אישי מבלי להזדקק לשירותיו של מעצב.

Credit: Pexels.com

איך יוצרים עיצוב גרפי ממוחשב?

כיום, עיצוב גרפי מתבצע באמצעות מספר תוכנות מובילות. המוכרת ביותר בהן, המשמשת בעיקר לעריכת תמונות ומסוגלת גם לערוך טקסטים היא תוכנת "פוטושופ". באמצעות תוכנה זו ניתן לבצע שינויים ושיפורים של תמונות, לאייר ולהוסיף טקסט לתכנים קיימים. ניתן להוסיף אפקטים לתמונה הכוללים שינויים של אור וצל, להסיר או להוסיף רקעים ולשנות את הצבעים שונים. תוספים שונים של התוכנה מאפשרים גם עבודה ברמה בסיסית בעיצוב תלת ממדי. תוכנות אחרות מיועדות בעיקר לעיצוב טקסטים והוספת תמונות. בין הבולטות שבהן בתעשייה ניתן למנות את אילוסטרייטור ואינדיזיין.

במהלך לימודי עיצוב גרפי הסטודנטים לומדים להשתמש בכלים השונים בתוכנה ויוצרים תיק עבודות המעיד על כישוריהם על מנת להציגם בפני מקומות עבודה פוטנציאליים.

תחום מבוקש ומתגמל שמאפשר להיכנס לכל חברה

משנה לשנה גובר הביקוש למעצבים גרפיים במגוון רחב של חברות. אנו רואים מחלקות עיצוב גרפי מתקדמות ב: מערכות עיתונים, משרדי פרסום, בתי דפוס, חברות הייטק שונות, חברות המתמחות בבניית אתרים ובתי האופנה.

מקדמי אתרים בפרסום ממומן ומעצבי דעת קהל משתמשים ביכולותיו של המעצב הגרפי ליצור באנרים וגרפיקות מבוקשות לפוסטים והמודעות אותם הם מעלים ברשתות החברתיות, מסעדות משתמשות בעיצוב גרפי על מנת ליצור תפריטים צבעוניים ומושכים ולמעשה, כמעט בכל מקום אליו תפנו תגלו כי מישהו זקוק לעיצוב גרפי ולו רק כדי לשפר מעט את התמונה שהוא מעלה לאינסטגרם.

לא בכדי, משכורותיהם החודשיות של המעצבים הגרפיים שהיו בעבר סביב חמישה עד שבעה אלפי שקלים מגיעים היום לעשרת אלפים שקלים בחברות רבות ובתחום ההייטק יכולים להגיע גם ל-50% יותר.

מדוע כדאי ללמוד עיצוב גרפי במקום מסודר?

לימודי עיצוב גרפי בקורס מסודר, בהשוואה ללימוד אקראי בבית, מאפשרים לרכוש את כל הכלים ליצירה של תכנים גרפיים עדכניים, תוך התמחות בשיטות הנהוגות כיום בתעשייה. בכל מספר שנים נוספים טרנדים חדשים בתחום העיצוב לדפוס ולאתרי אינטרנט. טרנדים אלה משתנים באופן שוטף ובמהלך הקורס אתם זוכים לפגוש מנחים העובדים בתעשייה ומסוגלים לכוון ולאתגר אתכם. כך תוכלו ליצור תיק עבודות מרשים יותר ותוך זמן קצר להפוך לגרפיקאים מוכשרים בעצמכם.

לסיכום, תחום העיצוב הגרפי מאפשר לכם לנתב את היצירתיות הטבעית הטמונה בכם למקצוע נחשק שמסוגל לפתוח עבורכם דלתות במגוון רחב של תחומים החל מבתי דפוס ועד לחברות פרסום והייטק מובילות. הוא תורם לחייכם הן בפן האישי והן בתחום המקצועי ומאפשר לכם להתחיל לראות את העולם בצבעים חדשים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...