24 הרגעים הכי מטורפים שהתרחשו בסדרה משחקי הכס

כרגיל נתחיל באזהרה – אם במקרה לא השלמתם עדיין את כל הפרקים של משחקי הכס מקומכם אינו כאן, היזהרו מספויילרים!!

לאורך 6 העונות של הסדרה משחקי הכס קרו המון אירועים מטורפים, מפחידים ומפתיעים. רובם היו קשורים למוות של דמות אהובה או אירוע אכזרי שהשאיר בה מום (וגם בנו). לא פעם היוצרים של הסדרה השאירו אותנו המומים מול מסך הטלוויזיה ועם תחושה לא פשוטה שמישהו מאוד אכזרי משחק לנו עם הלב.

רגע לפני שמתחילה העונה השביעית של משחקי הכס לקחנו על עצמנו משימה לא פשוטה בכלל. החלטנו לחזור אחורה ל- 6 העונות הקודמות ולבחור את הסצנות הכי דרמטיות ומטורפות שהיו בסדרה (ואלוהים יודע שהיו המון כאלה). סצנות שהשאירו אותנו אחריהן שבורי לב, בהלם וגם לעיתים באופוריה עילאית.

אתם מוזמנים להישען אחורה על הכיסא, ולהתחיל לגלול מטה ולהיזכר בכל אותם רגעים בהם הפרצוף שלכם נשאר קפוא, והפה שלכם סינן בכוחותיו האחרונים את המשפט המוכר: “וואוו, זו הסדרה הכי מטורפת בהיסטוריה”.

ההוצאה להורג של נד סטארק

הבחירה אמנם צפויה אבל בלתי נמנעת, המוות של נד סטארק הוא ללא ספק אחד הרגעים החזקים ביותר בכל העונות מכיוון שכאן המעריצים הבינו שצריך לצפות לבלתי צפוי. לא מדובר בסדרה רגילה עם דמות מובילה אחת, אלא סדרה מלאת התרחשויות, דמויות וכוכבים שיכולים להיהרג בהינף חרב.

דאינריז אוכלת את הלב של הסוס

הרגע שבו דאינריז היתה צריכה לאכול את הלב הנא של הסוס על מנת להוכיח לחאל דרוגו את הכוח והערך שלה. בניגוד להרבה סצנות בפוסט הזה, כאן דווקא לא מדובר באקורד סיום של דמות אהובה, אך זו היתה סצנה אינטנסיבית מאוד שנראית כאילו יצאה מאתגר אוכל נוראי של “אפקט הפחד” (גרסת הגיהנום), לא בדיוק חוויה נעימה למערכת העיכול של הצופה.

וייסריז טארגאריין מקבל את הכתר שלו

אחיה של דאינריז שדרש את כתר הזהב שלו וקיבל אותו במתנה מחאל דרוגו. רצינו שהוא ילך כבר, אבל זה היה פשוט מזעזע!

החתונה האדומה

בחתונה האדומה (פרק 9 עונה 3) נפרדנו משתי דמויות שהיינו בטוחים שיחזיקו עד סוף הסדרה. בנקודה הזאת הבנו שלג’ורג’ מרטין אין פרות (או דמויות) קדושות. גם כיום אחרי שעברנו 6 עונות בסדרה האדירה הזאת מדובר כנראה בסצנה הכי מפתיעה, עצובה ואכזרית שראינו בסדרה.

ובמיוחד כאב לנו המוות של ת’אליסה והתינוק ברחמה.

ג’יימי לניסטר מאבד את היד

אז נכון, בשלב הזה של הסדרה, כבר התרגלנו להגזמות מטורפות ומראות מחרידים, אבל הסצנה הזאת השאירה את צופי הסדרה בהלם מוחלט לאחר שג’יימי לאניסטר, אחד הלוחמים המוכשרים בממלכה, איבד את ידו.

רמזי חותך את ת’און במקום כואב במיוחד

לראות את האגו של ת’יאון גובר עליו לא היה מספק כמו שחשבנו שזה יהיה. הוא עשה את הטעויות שלו ושילם עליהן מחיר כבד שהשאיר אותו (ואותנו) עם צלקת שלא תחלים לעולם.

החתונה הסגולה

כל מעריצי הסדרה השתוקקו לרגע בו ג’ופרי הנבזה יעשה צ’ק אאוט מהעולם הזה. הוא קיבל את מה שמגיע לו ביום החתונה שלו. ללא ספק אחד הנבלים הכי גדולים שהיו בסדרה הזאת וקשה לנו להאמין שאנחנו קצת מתגעגעים.

ההר נגד הצפע

קרב אחד על אחד מהגדולים שיצא לנו לראות בסדרה, אך כגודל הציפייה גודל האכזבה מהתוצאה המרה של הקרב הזה. ההר הבלתי מנוצח הפך לרגע אחד לבן אדם שאפשר להביס. חבל שהנסיך אוברין לא ניצל את הרגע הזה ובמקום זה ניסה להוציא הודאה באשמה על רצח אחותו אליה מרטל. סצנת הסיום של פרק 8 שברה למעריצי הסדרה את הלב בפעם המי יודע כמה. אחרי אוברין אנחנו כבר לא בנויים לקשר רציני.

הנסיכה שירין באראתיאון

לאורך העונות העזנו לחשוב שדמותה של הנסיכה שירין המתוקה תהפוך לבורג יותר מרכזי בעלילה. חייה ומותה הטרגי השאירו אותנו עם טעם רע מאוד בפה וכעס בלתי נשלט על סטאניס שהיה מוכן למכור את משפחתו וכל עולמו במרדף אחרי כס המלכות. סטאניס בהחלט קיבל את מה שמגיע לו בסופו של דבר וחבל שלא הראו לנו את הסצנה בה בריאן הרגה אותו בעיקר בגלל מה שעשה לבתו, הנסיכה שירין.

טיריון הורג את טייווין

טיריון הוא אחת הדמויות המורכבות ביותר מכל הדמויות הראשיות בסדרה. לאורך כל חייו הוא נאבק בשנאה של משפחתו, וספציפית אביו, שהאשימו אותו בליבם על כך שאמו מתה בלידה ובנוסף התייחסו אליו כאילו הוא העובדה שהוא בן משפחה שלהם מביכה אותם, כזה שמזהם את הדם המשפחתי האצילי של הלאניסטרים.

כל חייו הוא חיפש את האהבה והקלה של אבא שלו, טייווין לאניסטר, האיש החזק ביותר בווסטרוז, אך תמיד קיבל את ההבנה הברורה שאבא שלו מתבייש בו ואינו רואה בו באמת בן לגיטימי. השיא היה לאחר מותו של ג’ופרי, כאשר האשימו את טיריון בהרעלת המלך ואביו הכריז עליו גזר דין מוות. כמו שאתם יודעים זה לא הסתדר כל כך בסוף וטוב שכך.

סצנת הוִיה דולורוזה של סרסיי

בפרק הסיום של העונה החמישית של משחקי הכס סרסיי לאניסטר נאלצה לצעוד בחוצות העיר כשהיא נטולת בגדים לחלוטין כשלצידה ספטה אונלה שמצלצלת בפעמון וחוזרת על שוב ושוב על המילה “בושה”, וכל זה בזמן שההמונים צועקים ומקללים את סרסיי, משליכים לעברה פירות, ירקות ושלל נוזלי גוף מגעילים. אם היינו עושים רשימה של רגעי ההשפלה הגדולים ביותר בסדרה זה ללא ספק היה לוקח את אחד המקומות הראשונים.

 

הקרב בהארדהום

הקרב בהארדהום היה הקדמה מדהימה ביופיה לקראת מה שצפוי להגיע בעונות 7 ו- 8. ג’ון סנואו הגיע להארדהום על מנת לשכנע את הפראיים לכרות ברית ולהילחם יחד באויב שעומד להגיע על מנת להרוג את כולם. תוך כדי השיחות התחילה המתקפה של המתים הלבנים בהנהגת מלך הלילה. בסוף הפרק ג’ון סנואו שנאלץ לסגת ולברוח מהארדהום צופה במלך הלילה הולך על המזח מביט בו במבט הקפוא שלו כשהוא מרים את ידיו ולפתע כל ההרוגים מהצד של הפראיים והעורבים הופכים להיות חברים בצבא המתים חיים שלו. אחד הרגעים המצמררים שראינו בסדרה.

 

ג’ון סנואו מת

הרגע העצוב שנעל את העונה החמישית של משחקי הכס. אחרי כל מה שהוא עבר, כל הקשיים והסיכונים שהוא לקח, ג’ון סנואו נבגד על ידי חברי משמר הלילה של החומה בהנהגת אליסטר ת’ורן ובשיתוף פעולה מלא של “אולי”, אותו ילד שהפך בין רגע לאחר אותה סצנה לאחד הילדים השנואים בעולם האמיתי. היוצרים של הסדרה גרמו לנו להתקף לב כשזה קרה ושלחו אותנו לחודשים ארוכים של ספקות לגבי המוות שלו, האם זה סופי או לא.

ג’ון סנואו חוזר לחיים

לשמחתנו בפרק השני של העונה השישית קיבלנו את ג’ון בחזרה ולמדנו שבווסטרוז שום דבר לא סופי. ללא ספק אחד הרגעים הכי משמחים שידענו בסדרה. מי יודע אולי יחזירו לנו דמויות אחרות נוספות (מישהו אמר ליידי סטון הארט).

 

הרגע בו גילינו מה הסיבה שקוראים להודור “הודור”

הודור היה אחת מדמויות המשנה הכי אהובות בסדרה. בעונה השישית למדנו מהחזיונות של בראן שהענק החביב לא תמיד היה הודור אלא נער אורוות צעיר ומגודל בשם וויליס, ובפרק החמישי (The Door) של אותה עונה קיבלנו את התשובה לתעלומה הזאת באחד הפרקים המלחיצים והעצובים שידעה הסדרה.

חאליסי רוכבת בפעם הראשונה על דרוגון

בפרק התשיעי של העונה החמישית ראינו בפעם הראשונה את חאליסי עולה על דרוגון כשהם עפים יחד. אותו רגע בו חאליסי היתה מותקפת בקוליסאום ודרוגון נחלץ לעזרתה היה אחד הרגעים היותר מרגשים ומצמררים שחיכינו לו המון זמן.

הרגע שבו חאליסי יצאה מהאוהל הבוער של הדוש חאלן

כבר ראינו בסוף העונה הראשונה שחאליסי לא ממש מתרגשת מכמה להבות, אבל באותה סצנה בה היא יוצאת מהאוהל השרוף של הדוש חאלן, לאחר ששרפה את החאלים שרצו למכור או לשעבד אותה וכל הדות’ראקים צופים בה ומשתחווים לדמותה נטולת הבגדים על רקע הלהבות. הדבר היה מרגש במיוחד מכיוון שהשחקנית אמיליה קלארק כבר הודיעה בעבר שלא תופיע בעתיד בסצנות נועזות כאלה והיא לגמרי הצליחה להפתיע אותנו.

 

סרסיי סוגרת חשבון עם הדרורים ומחסלת את האויבים שלה במעלה המלך

הפרק האחרון של העונה השישית היה לא פחות מאדיר (וחייבים לציין לטובה גם את הסאונדטרק הנהדר שלו). באחד השיאים של אותו פרק ראינו את הנקמה של סרסיי בספטון העליון ובעצם בכל האויבים במעלה המלך שבאו לצפות במשפט שלה, כשהיא פוצצה את הספט על כל יושביו עם נוזל אש הדרקון שהוטמן מתחתיהם.

תוך כדי היא גרמה לבן שלה, המלך טומן באראתיאון, לסיים את חייו. ההתאבדות שלו נתנה משמעות חדשה לשם “king’s landing

קרב הממזרים

באותה עונה בה ג’ון חזר לחיים הוא כמעט נלקח מאיתנו שוב כשיצא לקרב מול רמזי בולטון בפרק התשיעי של העונה השישית. קרב הממזרים הזה היווה ללא ספק את סצנת הקרב הטובה ביותר שהייתה בסדרה והוא כלל שני רגעים ספציפיים שגרמו ללב שלנו להחסיר פעימה.

הרגע שג’ון מוצא את עצמו מול הפרשים שרוכבים לעברו והוא שולף מולם

הצילום המדהים והמטריד הזה שרואים את ג’ון על סף מוות כשהוא כמעט נחנק ונמחץ למוות על ידי החיילים שלו שמצאו עצמם מכותרים.

אריה סטארק סוגרת חשבון עם וולדר פריי

נקמה זה דבר מתוק, בסוף העונה השישית קיבלנו את הנקמה שחיכינו לה אחרי החתונה האדומה (מהעונה השנייה), כשאריה סטארק רצחה את וולדר פריי (ביחד עם הבנים שלו) והורידה לו את החיוך המעצבן מהפנים.

מוזמנים לקרוא תכנים נוספים שלנו בנושא משחקי הכס

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק