פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 שאלות מטרידות שאי אפשר להתעלם מהן אחרי הצפייה בפרק האחרון של משחקי הכס

אזהרת ספויילרים: אם לא השלמתם עדיין את הפרק ה-9 בעונה השישית של הסדרה משחקי הכס מקומכם אינו כאן ולכן כדאי שתארזו את החפצים שלכם ותברחו מפה כמה שיותר מהר.

לפני יומיים, במסגרת פרק 9 של העונה השישית של משחקי הכס, זכינו לצפות בשעה טובה ב"קרב הממזרים" לו חיכינו כל כך הרבה זמן והוא לגמרי היה שווה את ההמתנה הארוכה, למרות שרבים יגידו שהשתלשלות האירועים בפרק הייתה יחסית צפויה, עם אלמנטים הוליוודיים קלאסיים שאולי לא מתיישרים עם הקו שהתרגלנו אליו בסדרה. אנחנו כמובן מדברים על הבילד-אפ המוגזם עם כוחות אבירי העמק, שבסופו של דבר הגיעו בדקה ה-90 כשהכל כבר היה נראה אבוד וג'ון סנואו כמעט איבד את חייו בפעם השנייה, רק כדי להעניק לנו את התענוג לו חיכינו כל כך הרבה זמן ולסגור חשבון עם הנבל הכי גדול בווסטרוז (אפילו יותר מג'ופרי), רמזי בולטון (סנואו), שקיבל סוף סוף את מה שהגיע לו.

אז הטובים ניצחו, הרעים הפסידו והצופים קיבלו מנת אקשן טהורה וסוחפת שעוד לא נראתה כמוה בסדרה ו/או באופן כללי בסדרות טלוויזיה. ברור לכולנו שאסור לנו להתרגל לקבל את מה שאנחנו רוצים במשחקי הכס. מדובר בשיברון לב ידוע מראש שג'ורג' מרטין ויוצרי הסדרה ניזונים ממנו, אך יחד עם זאת הפעם הסדרה נתנה לנו בדיוק את מה שרצינו, ולמרות שזה היה מאוד צפוי, זה היה נהדר!

GoT-E9-Snow-vs-Army-1200x675

יחד עם זאת בפרק היו מספר רגעים שגרמו לנו לשבת מול המרקע עם פרצוף מבולבל, רגעים שהיה מאוד קשה לבלוע אותם בשקט והותירו בנו שאלות שנותרו ללא מענה. ריכזנו בפוסט 4 שאלות כאלו וכרגיל, נשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לפרק ולסוגיות שמיד נדון בהן. מוזמנים לכתוב לנו את דעתכם בשרשור התגובות לפוסט.

למה ריקון רץ בקו ישר ולא בזיג-זג?!!?!?

למרות שאף פעם לא ברחתי ממשוגע רצחני שמעניק לי את האופציה להימלט על חיי בזמן שהוא יורה עלי חיצים, יש לי הרגשה שהיה לי (ולכל בן אדם סביר) מספיק שכל בראש כדי לרוץ בזיג-זג ולא בקו ישר כדי לנסות וללחמוק מהחיצים או לכל הפחות לאתגר במעט את רמזי. זה לא שבאמת נתגעגע לריקון או שלא היה ברור לנו מלכתחילה שהוא לא ישרוד את הפרק הזה, אבל אם כבר הורגים אותו היה נחמד אם כל העסק יהיה טיפ-טיפה יותר הגיוני. נו שוין. RIP ריקון.

game-of-thrones-season-6-episode-9-ramsay-bolton

למה סאנסה לא סיפרה לג'ון על הכוחות של אבירי העמק ?

סאנסה הבינה שג'ון סנואו הולך להוביל את הכוחות שלו כצאן לטבח והיא לא היתה מוכנה לתת לזה לקרות. היא ידעה שג'ון בנחיתות מספרית, שהוא לא נותן מספיק קרדיט לערמומיות של רמזי ושהוא לא מצא לנכון לשתף אותה בענייני הקרב. היא כעסה עליו על כך והחליטה שלא משנה מה יקרה, היא מתכוונת לנסות לקחת את גורלה בידיה ולא לבטוח בג'ון בעיניים עצומות. היא לא האמינה שהוא ינצח בכוחות עצמו והנקמה שלה ברמזי היתה יותר חשובה לה מכל דבר אחר.

game-of-thrones-season-6-episode-9-sansa-littlefinger

ההנחה שלי היא שאבירי העמק יכלו להגיע ולתקוף בנקודה יותר מוקדמת, אך סאנסה רצתה לראות איך העניינים יתפתחו – לתת לג'ון וחייליו להחליש ככל הניתן את רמזי עד שיגיע הרגע הנכון לשחרר את אלפי הפרשים ובעצם להכריע את הקרב. במצב הזה סאנסה כביכול חטפה לג'ון את הניצחון, כשרק בזכותה ג'ון נותר בחיים וכוחותיו של רמזי הובסו בקרב.

game-of-thrones-season-6-episode-9-battle-2

הדרך בה דאבוס מגלה על גורלה של שירין יכלה להיות יותר מופרכת???

יכלו להיות הרבה סיטואציות בהן דאבוס מגלה מה קרה לשירין, אבל ככל הנראה הכותבים של הסדרה רצו לבדוק את הנאמנות של הצופים ועד כמה הם יכולים לבלבל לנו את השכל לפני שנתייאש.

כשדאבוס וטורמונד מדברים לילה לפני הקרב ודאבוס אומר שהוא מנצל את הזמן להליכה לילית, עוד אפשר איכשהו להאמין לזה (למרות שפאקינג קפוא בחוץ ואין שום היגיון בטיול לילי שכזה אבל נניח), הרי כל אחד מתמודד עם הלחצים לקראת הקרב בדרכו שלו. אבל תסריט על פיו דאבוס יוצא ממש במקרה לטיול לילי וממש במקרה מגיע בדיוק למקום שהדליקו בו מדורה חשודה (כי כנראה שזה חשוד שמדליקים מדורות במקום הקפוא הזה) עד כדי כך שהוא מחליט לנבור בין העצים שלה ולפתע הוא מזהה את שאריות הבובה הקטנה שהכין לשירין? ברצינות, כמה מטומטמים אתם חושבים שאנחנו?! 

ser-davos

מה הכוונה במשפט שרמזי אמר לסאנסה?  

רגע לפני שרמזי קיבל את מה שמגיע לו ונאכל על ידי הכלבים שלו, הוא אמר לסאנסה את המשפט "אני כבר חלק ממך". האם היתה מאחורי המשפט כוונה או משמעות אחרת מעבר לצלקות הנפשיות שהשאיר בה? סאנסה כבר דיברה לפני כמה פרקים, כשנפגשה עם פיטר בייליש, על כך שהיא עדיין מרגישה את מה שרמזי עשה לה, אך האם יכול להיות שהכוונה של רמזי היתה שסאנסה בהיריון ממנו? ספרו לנו מה אתם חושבים?

game-of-thrones-season-6-episode-9-sansa

עוד בנושא משחקי הכס

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...