מתיחה אכזרית: האם תעצרו את נסיון הרצח במעלית?

איך הייתם מגיבים אם הייתם נקלעים לסיטואציה בה נסיון לרצח מתרחש ממש לנגד עיניכם, ואתם היחידים שנמצאים בסביבה? ובכן, למרות שמרבית האנשים רוצים לחשוב שהאינסטינקטים שלהם היו נוטים מיידית למתן עזרה ונסיון למנוע את המשך השתלשלות האירועים, יותר סביר כי התגובה שלכם תהיה הלם ראשוני  למשך שניות ארוכות ורק לאחר מכן, קבלת החלטה, שבמקרים רבים עשויה להיות התנדפות מהירה ממקום האירוע.

“נסיון רצח במעלית” הוא מעין ניסוי חברתי הבודק בדיוק את השאלה הזו. העוברים והשבים בבניין בו צולם הסרטון, בסה”כ חיכו למעלית, אך כשהדלתות נפתחו חיכתה להם סצנה מלחיצה. שני גברים (שחקנים) מתגוששים על הרצפה, כשאחד מהם חונק את השני באמצעות חבל, במה שנראה כנסיון לרצח שיגמר במוות במידה והאדם התמים שנחשף לסיטואציה לא יפעל במהירות.

רצח במעלית

כמובן, מדובר במתיחה אכזרית במיוחד, שמעלה תהיות רבות לגבי הלגיטימיות שלה. ניתן בקלות לדמיין תסריט בו האדם שהזמין את המעלית היה שולף לפתע אקדח ויורה בשחקן שמגלם את הרוצח. למעשה, אחד האנשים המצולמים בסרטון הגיב בצורה פמעט פחות קיצונית אך לא פחות מסוכנת, כשריסס את צמד השחקנים באמצעות מטף לכיבוי אש. מספיק מבט חטוף על פניהם המבועתות של חלק מהאנשים שנמתחו כדי להבין שעם כל הרצון הטוב לייצר סרטון ויראלי שימשוך את תשומת לב הקהל, יש סיכוי טוב שהיוצרים עברו את הגבול.

הסרטון הוא חלק מקמפיין לקידום הסרט החדש Dead Man Down בכיכובו של קולין פארל, שיצא לאקרנים בימים הקרובים, ומי שאחראים עליו הם אותם חבר’ה שיצרו גם את סרטון מתיחת האימה בסלון היופי עליו סיפרנו לכם כאן בשבוע שעבר, סרטון מעט פחות קיצוני ברמת הסיכוי להתקף לב בקרב הנמתחים, אך גם הרבה פחות מעניין.

צפו בסרטון ההזוי, ונשמח לשמוע את דעתכם על המתיחה הגבולית הזאת. בתחתית הפוסט תוכלו לצפות בטריילר לסרט החדש, אם עדין יש לכם חשק לצפות בו אחרי הצפייה בסרטון המתיחה.


הטריילר לסרט:


לייק לפטריה בפייסבוק